anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65XH9005 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

profile.country.PL.title
djarek1
Użytkownik

KD-65XH9005 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

Witam,

 

zakładam nowy wątek odnośnie problemu sterowania dekoderem UPC Horizon, ponieważ w poprzednim wątku moja wiadomość być może została zignorowana przez Ekspertów Sony.

Otóż nie mogę sparować pilota od telewizora KD-65XH9005 w taki sposób, aby sterować tym dekoderem pilotem SONY.

Odpowiedzi w stylu:

1. instrukcja, jak skonfigurować sterowanie dekoderem pilotem do TV: https://helpguide.sony.net/tv/haep2/v1/pl/04-08-03.html

2. działa to w drugą stronę. Pilot Horizona włącza i wyłącza TV, oraz reguluje głośność

 

znam, ale nie takie jest moje pytanie.

 

Podczas parowania dekodera z pilotem obraz i dźwięk są poprawne, natomiast na kroku gdzie należy wcisnąć przycisk zmiany kanału +/- dekoder nie reaguje.

Dzwoniłem nawet na infolinię UPC - odesłano mnie do wsparcia Sony. Standard. Oby wsparcie Sony nie odesłało mnie do wsparcia UPC!!!

Dekoder Horizon obsługuje podobno sygnał na podczerwień, jak również bluetooth, więc może jakiś sposób jest, aby pilotem od TV sterować dekoderem?

 

Z góry dziękuję za pomoc

112 ODPOW. 112
profile.country.PL.title
rabatki
Poszukiwacz

Ok, udało się sposobem z odłączeniem przewodu, choć muszę przyznać, że proces, a raczej komunikaty, są mylące. Po odłączeniu od TV HDMI dekodera zresetowałem ustawienia sterowania nim. Następnie zostałem zapytany, czy włączyć bluetooth w celu zwiększenia funkcjonalności pilota (to nie to ustawienie w menu telewizora, tam BT był włączony), po czym poinformowano mnie, że dotychczasowy pilot zostanie odłączony i podłączony zostanie nowy.  Przy okazji okazało się, że jest nowa wersja oprogramowania dla pilota ;), więc zaktualizowałem i jego. Po tym przebiegło już standardowo. Przy pytaniu o obraz z dekodera podłączyłem przewód, następnie pytanie o dostawcę (wcześniej nie było), przycisk PageUp i sterowanie kanałami. 

profile.country.PL.title
22swkd22
Poszukiwacz

Dzięki serdeczne za pomoc. Reset wykonany, a instrukcja parowania działa w 100 % !!!

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Super, dziękujemy, że dałeś znać.

profile.country.PL.title
Silvia_P.
Poszukiwacz

Działa! :slight_smile: Super, wielkie dzięki! Niestety serwis Sony nie był w stanie podać rozwiązania. Faktycznie wyjecie hdmi i ustawienie całości na nowo bez wpiętego hdmi pomogło. 

profile.country.PL.title
Juzeg76
Użytkownik

Ja tez parę dni temu ustawiłem i nawet stwierdziłem  że to wygodne .Oczywiście patent z wyjeciem wtyku HDMI z tv to chyba tylko Sony mogło wymyśleć ...ale do rzeczy podziałało kilka dni wczoraj wieczorem wyłączyłem horizona i telewizor a  dziś rano już niestety nie działa .w menu pokazuje że dekoder UPC zainstalowany ,jest całe menu do sterowania ,po włączeniu telewizora zaproponował właczenie dekodera ale niestety już nie działa ....Widze , że na tym zakoncze zabawę bo jak mam co kilka dni bawić się w konfigurację to dziękuję ....ehh co mnie podkusiło do zakupu tego szmelca 

profile.country.PL.title
Juzeg76
Użytkownik

Przepraszam troszkę się pospieszyłem z poprzednim postem .Oczywiście reset systemu wszystko naprawił 5sek power i uruchom ponownie .Jak tak ma to wyglądać przez najbliższe lata myślałem że przynajmniej 5 mi posłuży ten tv to jak mówił Pawlak siadaj i placz ....

profile.country.PL.title
DjPutin
Użytkownik

U mnie przed ostatnią aktualizacją dekoder się rozstrajał po wyłączeniu go. Teraz mogę wyłączyć wszystko włączyć i można sterować dekoderem.

profile.country.PL.title
pindololos
Poszukiwacz

testowo do usunięcia

profile.country.PL.title
Roni88
Poszukiwacz

Witam,

 

U mnie od weekendu taki problem ze pilot sony w ogóle przestał sterownic Wl/Wy dekoder Horizon.
Usunole dekoder  z kable HDMi i Bez dodalem na nowa i w momencie kiedy dodaje dekoder i prosi aby dac CH+/- dekoder nie reaguje na pilota sony

profile.country.PL.title
Roni88
Poszukiwacz

@Silvia_P.  wyjecie HDMI próbowałem ale nie zadziało a kiedy je podłączasz znowu ?