anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65XH9005 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

profile.country.PL.title
djarek1
Użytkownik

KD-65XH9005 i sterowanie dekoderem UPC Horizon

Witam,

 

zakładam nowy wątek odnośnie problemu sterowania dekoderem UPC Horizon, ponieważ w poprzednim wątku moja wiadomość być może została zignorowana przez Ekspertów Sony.

Otóż nie mogę sparować pilota od telewizora KD-65XH9005 w taki sposób, aby sterować tym dekoderem pilotem SONY.

Odpowiedzi w stylu:

1. instrukcja, jak skonfigurować sterowanie dekoderem pilotem do TV: https://helpguide.sony.net/tv/haep2/v1/pl/04-08-03.html

2. działa to w drugą stronę. Pilot Horizona włącza i wyłącza TV, oraz reguluje głośność

 

znam, ale nie takie jest moje pytanie.

 

Podczas parowania dekodera z pilotem obraz i dźwięk są poprawne, natomiast na kroku gdzie należy wcisnąć przycisk zmiany kanału +/- dekoder nie reaguje.

Dzwoniłem nawet na infolinię UPC - odesłano mnie do wsparcia Sony. Standard. Oby wsparcie Sony nie odesłało mnie do wsparcia UPC!!!

Dekoder Horizon obsługuje podobno sygnał na podczerwień, jak również bluetooth, więc może jakiś sposób jest, aby pilotem od TV sterować dekoderem?

 

Z góry dziękuję za pomoc

112 ODPOW. 112
profile.country.PL.title
krzysztof_osinski
Poszukiwacz

Dzwoniłem na infolinię i powiedziano mi że Sony zrobiło aktualizację oprogramowania i pilot już nie będzie działał z innymi urządzeniami jak sony. 

Zostawiam to bez komentarza..............?

profile.country.PL.title
ownatorek
Poszukiwacz

Dokładnie :grin: to samo ale w mailu :slight_smile:

 

 

profile.country.PL.title
djarek1
Użytkownik

Witam,

założyłem ten wątek więc po paru miesiącach zabiorę głos ja mi się udało sparować pilota Sony z dekoderem UPC (horizon).

Otóż historie z wyjmowaniem kabla etc. u mnie nie zadziałały.

Zadziałało natomiast postępowanie:

1. Włączony dekoder UPC

2. W menu telewizora wszedłem w ustawienia / Piloty i akcesoria / zdalne sterowanie / połącz przez bluetooth.

Po ponownym połączeniu pilota przez bluetooth przeszedłem do menu

Oglądanie telewizji / zewnętrzne wejścia / konfiguracja dekodera

Nie chcę przechodzić dokładnie tej procedury, bo się boje ze się coś rozparuje...

Spróbować nie zaszkodzi - pisze do tych, którzy ciągle walczą z problemem.

profile.country.PL.title
ownatorek
Poszukiwacz

Przy dekoderze 4K to nie działa, :slight_smile:

profile.country.PL.title
dasmeja
Nowicjusz

Niby wszystkim może się wydawać ze wszystko z pilotem jest ok ale za każdym razem gdy jest z nim problem to zawsze w moim przypadku to wina baterii

wystarczy ze już są trochę rozładowane i nic nie działa (tylko tv)

wystarczy wymienić na nowe i odrazu śmiga 

profile.country.PL.title
Erka01
Poszukiwacz

Mam identyczny problem ze sparowaniem tv kd 55xh9505 z dekoderem. 

Czy udało się go rozwiązać? 

KavuMB
Poszukiwacz

Witam. Miałem ten sam problem. Okazało się, że pilot od mojego dekodera (vectra) chce sterować moim tv, co się kłóciło z odwrotną opcją. Wyłączylem opcje wyłączania tv pilotem od dekodera i automatycznie pilot tv skonfigurował się z dekoderem. 

profile.country.PL.title
esel30
Poszukiwacz

Czy osobom, które udzielają się w tym wątku udało się sparować pilota do TV na stałe?

Mam EvoBoxa od netii i sprawa wygląda tak, że urządzenie jest widoczne na liście bravia sync, udało się skonfigurować sterowanie dekoderem pilotem od TV, ale niestety po jakimś czasie wszystko przestaje działać i proces trzeba powtarzać. Odłączenie kabla HDMI nie powoduje u mnie takiego procesu jak opisał @rabatki nie ma pytania o zwiększenie funkcjonalności pilota przez bluetooth, nie ma pytania o dostawcę, jest tylko pytanie o pageUp.

Żałuję zakupu tego TV, bo nawet na moim 10 letnim TV nie ma takich problemów. Tutaj jak nie pilot, to apki YT i playera się zawieszają, trzeba restartować TV co najmniej ze 2 razy w tygodniu, żeby wszystko działało...

profile.country.PL.title
Silvia_P.
Poszukiwacz

Przepraszam że tak późno, ale przeoczyłam pytanie...hdmi podpinam w momencie, kiedy wyszukuje dekoder. 

Natomiast dzisiaj, po kilku miesiącach, znowu przestał działać u mnie pilot i niestety dotychczasowe działania nie pomagają, nawet wypięcie hdmi, które wcześniej rozwiązało problem.

Zaczyna mnie to irytować, że musimy bawić się co jakiś czas z tym tematem...

Co na to sony?

 

 

profile.country.PL.title
Erka01
Poszukiwacz

U mnie pomogło wyczyszczeniu pamięci podręcznej.