anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-XF9005 a dekoder CP - Problem rozwiązany.

profile.country.PL.title
TJ_4.0
Poszukiwacz

KD-XF9005 a dekoder CP - Problem rozwiązany.

Cześć,

postanowiłem się podzielić tym co mnie spotkało, ponieważ często szukam różnych informacji, na różnych forach i wiem jak potrzebne są takie wpisy.

Do telewizora podłączyłem dekoder CP oraz Apple tv (HDMI 2 i HDMI 4). Niestety, zarówno jedno jak i drugie urządzenie nie było w stanie włączyć/wyłączyć telewizora. Testowałem różne kable, zamieniałem porty, kable, ustawienia w tv i w dekoderze itd., itp.

niestety, bez rezultatu. Naczytałem się przy okazji, różnych opinii nt, dekoderów CP, że nie współpracują ze wszystkimi urządzeniami i że taki stan rzeczy może być po prostu, nie do rozwiązania.

Nie dało mi to jednak spokoju, ponieważ po odłączeniu dekodera CP, Apple tv również nie wzbudzało, jak i nie wyłączało telewizora ?!

Dodam, że u mojego kolegi, na tym samym telewizorze (matryca 55”) włączanie/wyłączanie z urządzenia zewnetrznego działało bez zarzutu.
No i co ?

okazało się, że przyczyną braku współpracy tych urządzeń był rejestrator, podłączony w porcie HDMI 1 !! którego w ogóle nie brałem pod uwagę. Nie sądziłem, że zwykły rejestrator, podpięty pod port 1, może tak „bruździć”.

Po odłączeniu rejestratora (BCS) funkcja CEC włączenie/wyłączenie tv, zarówno z Apple tv, jak i dekodera CP Evobox PVR, działają jak powinny 😉

muszę teraz zweryfikować czy problem jest sam rejestrator czy wina leży po stronie kabla

 

 

 

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witaj TJ_4.0

 

dziękujemy za Twój wpis! Z pewnością będzie pomocny dla innych członków naszej Społeczności :slight_smile:

 

Pozdrawiam