anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-32WD750 zawiesza się.

profile.country.pl_PL.title
emarti1
Poszukiwacz

KDL-32WD750 zawiesza się.

3 dniowy KDL-32WD750 po pierwszym podłączeniu wszystko skonfigurowane poprawnie. Dwa razy zawiesił mi się tzn. nie reagował na polecenia z pilota (dioda przy telewizorze podczas wydawania komend mrugała). Nie mogłem go wyłączyć nawet przyciskiem przy odbiorniku. Pomogło wyciągnięcie wtyczki z prądu. Piszę o tym ponieważ chciałbym rozwiązać problem bo zapewne zawiesi mi się kiedyś ponownie.

 

Druga sprawa. Nie zawsze działają przyciski "options", "guide", "home". Jest czas gdy one zadziałają a jest też czas gdy nie reagują mimo mrugającej diody. Dziś wykonałem przywrócenie ustawień fabrycznych ale po wykonaniu tej operacji przyciski także nie działają. Obecnie podłączony pod HDMI2 wcześniej pod HDMI z dekoderem Mediabox nc+.

 

Edit: udało mi się przywrócić działanie przycisków za sprawą porady z ostatniego postu https://community.sony.pl/t5/telewizory/kdl40-hx750-nie-dziala-przycisk-home-i-options/td-p/656312

 

Nie wiem jeszcze co zrobić z funkcją Bravia Sync ---> ustawienia ---> Bravia Sync - sterowanie (zał lub wył)

 

Co tu może być nie tak? Może ja mam coś nie poustawiane?

 

Mam nadzieję że te opisane przeze mnie zawieszenia telewizora spowodowane były włączoną funkcją sterowania innym urządzeniem czyli dekoderem nc+.

 

Zapytam jeszcze o możliwości matrycy zastosowanej w tym telewizorze. Patrząc na wprost czyli z łóżka obraz jest w porządku. Gdy zaś wstaję i patrzę na ekran przed telewizorem z góry obraz staje się pokryty jakby mgłą. Czy to normalne w tym odbiorniku? Przy przełączaniu programów przez sekundę jak wiadomo jest czarny ekran który nie jest w 100% czarny tak jak np. przy wyłączonym telewizorze. Jest tam nieco jasności. Czy to też normalne?

 

Czy zawarte w modelu udoskonalenia jak Motionflow XR 200 Hz, X-Reality PRO, Advanced Contrast Enhancer, 24p True Cinema, Live Colour są włączone domyślnie czy należy je gdzieś załączyć?

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Seria WD to klasa średno-niższa i nie oczekiwałbym od niej super czerni. Co do uzyskani lepszego obrazu proponuję powbawić się ustawieniami obrazu w menu lub skorzystać z profesjonalnej kalibracji ale nie wiem czy ma to sens w tym modelu.

 

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
emarti1
Poszukiwacz

Wiesz... Gdyby Sony miał telewizory 32 calowe w klasie premium to z pewnością bym się zainteresował jakimś modelem. Ten model został mi polecony na innych forach jak i również znalazłem na jego temat sporo dobrych opinii. 

 

Problem z zawieszaniem się został rozwiązany. Było to spowodowane funkcją Sync która źle współpracowała z dekoderem nc+. 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Masz rację nie ma nic lepszego w ofercie Sony w 32 calach. WD750 w tym przypadku najwyższa seria. Jedyne co pozostaje to tak jak wsponiałem wcześniej pokombinować z ustawieniami.

 

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
emarti1
Poszukiwacz

Dlatego zapytałem na forum w osobnym temacie o ustawienia. Jak nie będzie odzewu to sam pokombinuję. Generalnie to nie znalazłem na forum żadnej wzmianki o KDL-32WD750. Może ludziska jak chcą 32 cale to kupują sprzęt za 700-1100 zł? 

 

Pytanie mam jeszcze o Motionflow XR 200 Hz i X-Reality PRO są włączone domyślnie? W Menu telewizora nie znalazłem nic na temat ewentualnego włączenia czy wyłączenia tych funkcji. 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Technologie Motionflow XR 200 Hz i X-Reality PRO są domyślnie włączone.

 

Pozdrawiam