anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-50W755C dziwne zachowania tv, załączanie samoczynne, problem z załączaniem itp

profile.country.PL.title
gezajj
Poszukiwacz

KDL-50W755C dziwne zachowania tv, załączanie samoczynne, problem z załączaniem itp

model KDL-50W755C mam go od 17 miesięcy i dzieją się różne cuda np.:

  •  wyłączę z pilota a tv za chwilę sam się uruchomi,
  • z pilota nie da się tv załączyć, po wyłączeniu na listwie i ponownej próbie jakoś zadziała,
  • załączanie się tv trwa czasem 30 - 40 sekund, a czasem ok. 10-15 sek.
  • wyłączę tv a on za chwilę się załączy tak jak po resecie czyli android ładuje się od nowa,
  • naciskam na pilocie załącz - jest efekt na tv tzn rozbłyśnie ten pasek pod ekranem a tv nie uruchomi się. 

Aktualizacje oprogramowania są włączone.

Czy ja coś mogę zrobić czy zgłosić się do serwisu po naprawę?

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Mam model 55XD8599 i efekt podobny.
Wyłączam tv pilotem, ekran jakby chciał zgasnąć, ale to jest ułamek sekundy i na nowo się załącza. Czasami z trzy razy muszę wyłączać, żeby go wyłączyć.
Po ponownej próbie włączenia ładuje logo od początku. Coraz częściej, przeważnie po długim czasie, gdy jest wyłączony również muszę czekać, aż załaduje logo - czyli, jakby miał całkowicie odłączony prąd.
Tak działo się przed aktualizacją 3.925 - zgłosiłem do serwisu, ale kazali czekać na update. Po aktualizacji bez zmian.
Dodatkowo doszedł problem z Netflixem, do którego muszę się codziennie logować, bo po włączeniu tv jest całkowicie wylogowany, jakbym dopiero pierwszy raz go uruchamiał - nie pamięta nawet loginu (email).
Zgłoszone ponownie w serwisie i czekam, czekam.. chyba będę misiał się przypomnieć im.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Takie rozwiązanie zaproponował support Sony:

Proszę wykonać następujące czynności.

Naciśnij przycisk zasilania na pilocie i przytrzymaj go, aż zostanie wyświetlony komunikat „Power off (Zasilanie wył.)” (około 5 sekund)
Po wyświetleniu komunikatu „Power off” (Zasilanie wył.) zwolnij przycisk zasilania.
Telewizor wyłączy się i następnie uruchomi się ponownie sam.

Jeżeli pilot nie działa, telewizor można zresetować w następujący sposób:

Odłącz wszystkie urządzenie podłączone do telewizora, a następnie przewód zasilający telewizora od gniazdka elektrycznego na 5 minut.
Podłącz przewód zasilający z powrotem do gniazdka.

WAŻNE: Resetowanie telewizora nie spowoduje usunięcia ustawień lub pobranych aplikacji. Zostanie zresetowane jedynie oprogramowanie telewizora.

Ponadto proszę o wyłączenie 1. opcji w:
Home - Ustawienia - Wejścia Zewnętrzne - Ustawienia Bravia Sync

Pozdrawiam