anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-50W805c i wifi 5Ghz

profile.country.PL.title
mac19_66
Poszukiwacz

KDL-50W805c i wifi 5Ghz

TV kupilem kilka dni temu, podczas pierwszego podlaczenia TV w domu (bez update oprogramowania) odbiornik podlaczyl sie do sieci 5GHz. Po update do najnowszej wersji nie widzi juz sieci 5GHz a jedynie 2.4 GHz; Zalezalo mi na 5 GHz poniewaz w zakresie 2.4 jest u mnie dosyc ciasno i siec dziala "tak sobie".... Mial ktos podobny problem? moze pomoc?

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
wiekro
Poszukiwacz

Mam KD-55X8507c , z wi-fi było O.K. do czasu zmiany modemu przez UPC na dwukanałowy 2,4 i 5 GHz,

telewizor widział modem, ale ni było transmisji. Wyłączyłem w modemie pasmo 5 GHz i na 2,4 działa O.K.

Mam najnowszą wersję oprogramowania telewizora. Czy zgłosić problem do Sony ?

wiekro

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj,

Oto informacje, jakie udało nam się uzyskać z Sony Support:

 

w pierwszej kolejności należy upewnić się, że router jest ustawiony na system transmisji bezprzewodowej 802.11a, ac, n. Powinny też zostać ustawione zabezpieczenia.

Jeśli problem w dalszym ciągu pozostanie prosimy upewnić się, że w pobliżu routera lub telewizora nie znajdują się urządzenia mogące zakłócać sygnał: urządzenia mobilne, telefony, bluetooth, zdalne sterowanie, krótkofalówki, mikrofalówki, transformatory prądu, metalowe przedmioty i podobne.

 

Mam nadzieję, że okaże się to pomocne,

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka_J

profile.country.PL.title
mac19_66
Poszukiwacz

1. Z odpowiedzi wynika ze TV powinien widziec siec 5 GHz, tak?

2. Od czasu wgrania nowej wersji oprogramowania NIC sie u mnie wodmu nie zmienilo. ani uklad sprzetu, mebli, zadne nowe urzadzienia, zadne zmiany na routerze. Poza tym na telefonie sony loguje sie na 5 GHz.

Problem powstal po wgraniu najnowszej wersji oprogramowania (z lipca 2016)

 

m.

profile.country.PL.title
mac19_66
Poszukiwacz

moze sam se odpowiem - powylaczalem wszelkie Bravia Synch, wylaczylem Wifi-direct, wylaczylem kopie ekranu i teraz TV widzi siec 5 GHz....