anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-65W855c -- brudny obraz powitalny..

pawelp85
Poszukiwacz

KDL-65W855c -- brudny obraz powitalny..

Po pierwszym wlaczeniu TV pojawil sie taki oto obraz:

 

20160704215138.jpg nie wiem, czy dobrze widac niemniej na zywo jest tego wiecej - cienie i smugi, katy niedoswietlone. TV nowy od Scentre dotarl bezpiecznie. Poprzedni TV KDL60w605b byl perfekcyjny bez kalibracji, tutaj zas po parugodzinnej kalibracji nadal smugi zawsze widoczne w menu i przebijaja na obraz tv. Poza tym o znalezieniu wifi mozna zapomniec. Jakie jest zdanie Forumowiczow bo jak na zakup za ponad 7k (w tym full gwar i ubezp) to uwazam to za nieporozumienie.. a moze jestem pedantyczny i to miesci sie w normie? prosze o jakies sugestie 😞 ps: ekran jest czysty - sprawdzilem by nie wyjsc na losia..

15 ODPOW. 15
profile.country.PL.title
_G_D_A_
Użytkownik

jak dla mnie to żadna niespodzianka, jeszcze przy takim rozmiarze TV

to jest technologia LED z podświetlaniem krawędziowym a więc tak to wygląda

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Jeśli według Ciebie jest źle i nie jesteś zadowolony to skontaktuj się z SC - może wymienią.

 

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy

 

trudno ocenić to jednoznacznie, dlatego w tej sytuacji sugerujemy kontakt z autoryzowanym serwisem. 

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony

pawelp85
Poszukiwacz

a1.jpg

 

Wyglada to dokladnie tak - poprawilem oswietlenie po to aby przedstawic bardziej ,rzetelnie' w/w cienie/smugi. Najlepiej widac to pod lekkim katem na monitorze w koncu zdjecie to tylko zdjecie 😆 Zdaje sobie sprawe, ze moze to uroda egzemplarza niemniej prosilbym o informacje czy KDL60w605b mial rowniez oswietlenie edge-led? Niestety nie udalo mi sie tego znalezc, a jezeli takie dodatki ekranowe to norma przy podswietleniu edge-led to przynajmniej bede wiedzial jakie dalsze kroki podjac.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

KDL-60W605B - według mojej wiedzy to Edge LED czyli krawędziowe podświetlanie.

 

Pozdrawiam

pawelp85
Poszukiwacz

Dziekuje za info. Pozostaje wiec wymienic na inny egzemplarz tego samego modelu..

profile.country.PL.title
_G_D_A_
Użytkownik

Ale inny egzemplarz bedzie miał to samo, czym większa przekątną tym bardziej to widać, szczególnie narażone są na to TV z technologią Edge LED

pawelp85
Poszukiwacz

Rozumiem, w takim razie co mi pozostaje? Zakup TV z direct LED ? OLED? 😞 Celuje w 60-65cali jakies propozycje odnosnie marki Sony (nie wypada mi pytac o inne marki na tym forum :slight_smile: ? Jezeli chodzi o zakres cenowy to biorac pod uwage fakt koniecznosci dodatkowego zakupu ubezpieczenia /full risk/ nie chcialbym przekroczyc pulapu 7.5k zlotych

profile.country.PL.title
_G_D_A_
Użytkownik

Tylko OLED albo przywyknąć - bo tak naprawdę ile czasu bedziesz ogladac taki ekran?

W normałym użytkowaniu te plamy nie sa tak widoczne i nie przeszkadzaja