anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kupno sounbara i kilka pytań

profile.country.PL.title
deminek75
Poszukiwacz

Kupno sounbara i kilka pytań

Witam.

Posiadam Tv 55XF9005 i przymierzam się do kupna soundbara HT-XF9000 lub HT-ZF9

Mam trochę wątpliwości odnośnie dzwięku Atmos. A mianowicie

1. Jeśli podłacze TV -- soundbar HDMI ARC to czy z aplikacji Netflix bedzie Atmos?

2. W sieci są dostępne filmy mkv w wersji z HDR i Atmos. Czy jak podłacze dysk do TV usb to bedzie Atmos?

3. Czy można podłaczyć zewnętrzny dysk do soundbara USB i oglądać filmy?

4. Mam też X1X i też bym chciał wykorzystać Atmos, jest możliwe?

Generalnie chodzi mi o to ,czy jest sens pchać się w Atmos? Czy mój TV da rade?

Chodzi mi też po głowie JBL Bar 5.1

Nie ma co prawda Atmos ale opinie są za tym żeby ewentualnie brać go pod uwagę.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@deminek75  według mnie tylko dobre kino da efekt Atmos a do codziennego grania wybrałbym dobre 2.1 komputerowe podpięte pod mini jack od słuchawek. JBL jak kto woli ale dla mnie gra słabo a może tak gra podobnie jak 2.1 komputerowe a różnica w cenie 1,5 tys.

profile.country.PL.title
Michal_TJE.
Użytkownik

Tylko HT-ZF9

poszukaj moich postów w temacie audio.

profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Odpuść sobie JBL bo to najgorsze co można kupić, jest wiele świetnych soundbarów na rynku. Jeżeli chcesz korzystać z fajnej przestrzenności i podniesionej sceny to warto zainwestować w HT-ZF9, wypadnie najlepiej jeżeli chodzi o kino i jest w bardzo fajnej promocji aktualnie (satelity za 1zł). Jeśli szukasz czegos do muzyki to Yamaha ma świetny miękki i dynamiczny bas, z kolei Denon świetne brzmienia gitarowe i perkusyjne. JBL to po pierwsze kiepskie wykonanie, subwoofery są oklejone papierem i notorycznie się rozwarstwiają, zaciski do wpinania satelit się luzują w efekcie po jakimś czasie zostaję nam ładowanie satelit na kablach. Druga kwestia, to że jedyne co tam gra to subwoofer, przerost formy nad treścią bo listwa kompletnie nie nadąża.

 

Co do Dolby Atmos, to niestety bez HDMI eARC, telewizor nie obsłuży Atmosa.