anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Moduł CAM CI+ ( NC+ ) a Sony 65XE9005 - problemy

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
czacha79
Poszukiwacz

Moduł CAM CI+ ( NC+ ) a Sony 65XE9005 - problemy

Posiadam kilkumiesięczny telewizor jak w tytule - Sony 65XE9005. Dwa dni temu zdecydowałem się na podpisanie umowy z NC+ i zamiast dekoderu wybrałem Moduł CAM CI+ co wydawało mi się dobrym pomysłem bo zniknie dodatkowy pilot od dekodera. Niestety...

 

Nie jestem zadowolony z mojego wyboru, dziś co kilka minut (wczoraj wieczorem co kilka godzin, a w ciągu dnia również co kilkanaście minut) następuje brak sygnału i wyświetlany jest komunikat:

 

"Wybrana usługa jest kodowana lub nie można jej odblokować. Sprwadź czy moduł CA i karta Smart są włożone prawidłowo."

 

Po paru sekundach dodatkowo wyświetlany jest komunikat "Moduł wyjęty" po czym pare sekund później samoczynnie pojawia się komunikat "Moduł włożony", trwa WERYFIKACJA URZĄDZENIA i kanał znowu odbiera.

 

Moc sygnału z anteny jest na maksa (wysoka) a jakość średnia. Po włożeniu karty telewizor resetowałem do ustawień fabrycznych, moduł jest zaktualizowany. 

 

Jakieś pomysły?

41 ODPOW. 41
profile.country.PL.title
czacha79
Poszukiwacz

@micihol szczerze to strasznie to głupie, skąd niby mam wiedzieć że trzeba tego szukać na TV Puls HD? Nikt mnie o tym nie poinformował w momencie zakupu (pomijam że koleś celowo wsadził kartę odwrotnie do modułu, bo był wkurzony że nie chcę dekodera), nie ma o tym wzmianki w instrukcji obsługi .... *****?! Mam się domyślać? :wink: 

profile.country.PL.title
micihol
Użytkownik

@czacha79 fakt, informacja o tym jest zadna ze strony NC+. Ja widzac znikajacy monit o dostepnej aktualizacji, poszukalbym o tym w Internecie, albo skontaktowal sie z obsluga klienta NC+. Sposob dostarczania aktualizacji jest akurat niezalezny od odbiornika.

Grzybiciel
Nowicjusz

Ja posiadam SONY KD65XD7505 z mediamodułem Ci+ z UPC problem miałem przez długi czas. Gdy kolejny raz przyszedł pan z UPC naprawiać tv okazało się, że z telewizora do kabla antenowego płynie prąd! (podkreślam Z telewizora DO kabla)). Jako że gwarancja producenta się już skończyła, pan monter zamontował mi coś co nazwał ‚kazetką’. Dzięki temu tv nie przerywa w 95% i wszystko działa sprawnie. Można oglądać tv. 

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@GrzybicielKonwerter satelitarny wymaga zasilania , które jest dostarczane z podłączonego urządzenia(telewizor , dekoder). W Twoim przypadku to nie wina telewizora , tylko właśnie instalacji UPC. Dostarczany sygnał był za mocny i w takich wypadkach pomaga założenie filtru KZ. Na forum mediaświat UPC jest chyba kilkanaście stron na ten temat. A to,że technicy UPC wciskają kit ,to normalka.

profile.country.PL.title
Andrzej-Z
Poszukiwacz

Witam wszystkich! 

Dołączam do tematu Problem z modułem Cam. Mój tv KDL -49WD 755, korzystam z modułu Cyfrowego Polsatu . Tv wiesza się , nie reaguje na pilot,  z rana nie włącza się (tylko twardy reset pomaga), giną kanały nawet podczas oglądania , samoczynnie odpalał się YouTube . Zgłaszałem to, lecz obsługa składała to na moduł Cam. Wymieniłem go - problem pozostał . Przyjechał serwis,  3 tygodnie bez Tv i dalej to samo . Wymieniłem jeszcze raz moduł - problem pozostał.  Serwis wymienił płytę główną i jakąś wiązkę. YouTube już sam się nie odpala, ale wszystkie problemy zostały i doszedł kolejny problem z siecią Wi-Fi , mianowicie ustawienie sieci muszę codziennie przeprowadzać od nowa. 

Podsumowując,  TV dalej się wiesza,  nie mam siły już kolejny raz zgłaszać go do serwisu,  bo w ciągu roku przez kilka miesięcy tv jest w serwisie. 

Firma Sony jest na pierwszym miejscu na liście polecanych TV do mojego modułu CAM,  mój model też tam jest , to o co chodzi?  Może jest kanał na którym zaktualizuje moduł,  jak w przypadku postów wyżej z Nc+?

Proszę o pomoc... 

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@Andrzej-Z  Kanał na którym należy przeprowadzać aktualizację modułu wskazuje operator. Z dotychczsowych doświadczeń zalecenia,aby poprawić działanie modułu to:

1. Wyłączyć kontrolę rodzicielską w module.

2. Przywrócić ustawienia fabryczne w module.

3.W telewizorze wyłączyć aktualizację oprogramowania.

4. W telewizorze przy satelicie wyłączyć wszystkie pobieranie nowych usług,kanałów itp.

5. Jeżeli korzystasz dodatkowo z naziemnej to zgodnie z pkt. 4 (u mnie jest to w ustawieniach technicznych).

6.Zaprogramować kanały z satelity ogólnego , a nie z preferowanej. Więcej roboty przy edycji , ale nieraz to pomaga. W starszych odbiornikach sony pisano ,że pobieranie nowych usług,aktualizacja kanałów w przypadku satelity preferowanej jest fabrycznie ustawiona na wł. Można ustawić na wył. ,ale i tak będzie włączona.

7. Na końcu oczywiscie reset telewizora. Ja polecam reset przez przytrzymanie przycisków z tyłu telewizora i zmiana koloru diody. Czy w Twoim telewizorze bez androida jest taka mozliwość to nie wiem.

8. Dużo o module CP jest na stronie  forum sat kuriera.Prawie 200 stron.Może tam znajdziesz jeszcze inną przyczynę.

Jak to nie pomoże to raczej wina telewizora. Mój W755C przestał widzieć stary nieopłacany moduł CP i wyskakuje wiadomość moduł wyjęty. A w innych odbiornikach(telewizor innej firmy,dekodery) moduł jest dalej widoczny.Ale był to moduł prepaid od pośrednika, który nie autoryzowanym przedstawicielem

pozdrawiam

profile.country.PL.title
Andrzej-Z
Poszukiwacz

Dzięki wielkie @leczech za pomoc!

Spróbuję to zrobić,  kontrolę mam wyłączoną, ustawień fabrycznych na module nie jestem w stanie zrobić , bo jak wejdę w ustawienia fabryczne modułu,  to pole mam puste,  klikam i nic.  Aktualizacje wyłączyłem,  reset Tv raczej nie działa.  Naziemnej tv nie mam.  Miałem identyczny przypadek z modułem,  którego nie widział Tv, a inny (LG) widział bez problemu.  Nie wiem , po czyjej stronie leży wina,  operatora czy TV? Moduł jest wygodniejszy od dekodera, ale skoro są z tym problemy, to niech producent TV zaznacza to przy sprzedaży. Mam jeszcze pół roku gwarancji plus wykupione ubezpieczenie na kolejne 3 lata , więc pożyjemy - zobaczymy.

Dziękuję za przekierowanie na forum,  ciekawe rzeczy ludzie piszą 😁

Pozdrawiam , Andrzej. 

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@Andrzej-ZJak spojrzysz na stronę swojego telewizora -pomoc techniczna ,to jest informacja, że planują aktualizację oprogramowania WD755. Może oprócz problemów z Neflixem poprawią inne rzeczy. Zapomniałem jeszcze o jednym.  Można spróbować przywrócić ustawienia fabryczne, wybrać język polski, ale kraj np. Czechy, Niemcy,Austria  itp. Najlepiej Czechy , gdyż przy innych pewnie będzie brak polskich liter.Z doświadczenia wiem, że wybranie innego kraju potrafiło uaktywnić w telewizorach różnych producentów  funkcje typu hbbtv,dvb-c ,dvb-t, czy edycję kanałów. Przy wybraniu Polska było to niemożliwe.

pozdrawiam

profile.country.PL.title
4446-----
Poszukiwacz

Witam.Mam model kd-55xf9005 od miesiaca i przez pierwsze dwa tyg wszystko bylo ok,po dwoch tyg zaczal sie pojawiac w/w komunikat,musze zawsze rano wyjac i wlozyc karte i przez caly dzien jest ok i tak codziennie rano(zamienialem karty i modulu i jest tak samo,mam obraz z tk chopin).Jakies pomysly na rozwiazanie problemu?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@4446-----  chodzi Ci o komunikat aktualizacji? Możesz zrobić zdjęcie tego komunikatu?

 

Pozdrawiam