anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Moduł CAM CI+ ( NC+ ) a Sony 65XE9005 - problemy

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
czacha79
Poszukiwacz

Moduł CAM CI+ ( NC+ ) a Sony 65XE9005 - problemy

Posiadam kilkumiesięczny telewizor jak w tytule - Sony 65XE9005. Dwa dni temu zdecydowałem się na podpisanie umowy z NC+ i zamiast dekoderu wybrałem Moduł CAM CI+ co wydawało mi się dobrym pomysłem bo zniknie dodatkowy pilot od dekodera. Niestety...

 

Nie jestem zadowolony z mojego wyboru, dziś co kilka minut (wczoraj wieczorem co kilka godzin, a w ciągu dnia również co kilkanaście minut) następuje brak sygnału i wyświetlany jest komunikat:

 

"Wybrana usługa jest kodowana lub nie można jej odblokować. Sprwadź czy moduł CA i karta Smart są włożone prawidłowo."

 

Po paru sekundach dodatkowo wyświetlany jest komunikat "Moduł wyjęty" po czym pare sekund później samoczynnie pojawia się komunikat "Moduł włożony", trwa WERYFIKACJA URZĄDZENIA i kanał znowu odbiera.

 

Moc sygnału z anteny jest na maksa (wysoka) a jakość średnia. Po włożeniu karty telewizor resetowałem do ustawień fabrycznych, moduł jest zaktualizowany. 

 

Jakieś pomysły?

41 ODPOW. 41
profile.country.PL.title
micihol
Użytkownik


@leczech  napisał(a):

@micihol  Kolego,skoro jesteś taki szczegółowy ,to zobacz najpierw pod jakim wątkiem piszesz. Pisze jak byk: moduł cam ci+ (nc+).  NC+ to operator satelitarny , a nie kablowy.

Doskonale wiem, pod jakim wątkiem piszę, ale ponieważ staram się czytać ze zrozumieniem, to jeśli kolega pyta o problem z Vectrą, to odpowiadam na problem z Vectrą.

 


Po prostu niektóre telewizory Sony mają niedopracowane tunery dvb-t/c/s.  I wtedy trzeba sobie pomagać innymi metodami.


I stwierdzasz, że są wadliwe na podstawie czego? Wadliwy sprzęt się reklamuje, wszystkie inne "problemy", to zazwyczaj efekt nieprawidłowej obsługi, niezrozumienia tematu albo zawiedzionych oczekiwań, ewentualnie błędów w oprogramowaniu (ale te są zazwyczaj usuwane).

 

Stary telewizor  po wyszukaniu 44 kanałów układa mi je od 1 do 44 . A nowy część kanałów od 1 do 23 , a reszta od 121. Dla mnie , a pewnie i dla większości ,ten układ ze starego jest lepszy. Jeżeli dla Ciebie ten drugi układ jest lepszy, to już twoja sprawa.

Zaraz, zaraz, początkowo problemem nie była kwestia preferencji, tylko postawiłeś jasno tezę, że jeden telewizor nieradzi sobie z numeracją (czyli robi to nieprawidłowo), a drugi robi to prawidłowo. To, czy coś uważasz za lepsze, czy gorsze nie determinuje prawidłowości działania. Mało tego, ciekaw jestem, jakiego rodzaju badania przeprowadziłeś, skoro twierdzisz, że skoro dla Ciebie, to i pewnie dla większości coś jest lepsze.

 

W telewizorze konkurencji(niska półka cenowa) mogę odbierać jednocześnie kanały kablowe i naziemne  z tunera dvb-t/c , który posiada telewizor. W telewizorach Sony takiej możliwości nie ma. Albo kablówka, albo naziemna.

 


Wydaje mi się, że na swoim XE93 mogę odbierać wszystkie na raz (C/S/T) ale szczerze nie pamiętam i nie mam jak teraz sprawdzić, więc nie chce pisać bzdur. Tak czy siak, nie wiem, co to ma do jakości/rodzaju tunera? To kwestia oprogramowania i zarządzania listami kanałów, nie tunera! Podobnież kwestia różnic w listach kanałów kablowych między TV wyszukującym pod profilem dla danego operatora (UPC) a na przykład przy wyszukiwaniu pełnym vs. lista na dekoderze od dostawcy. Wszystko rozbija się o trzymanie standardów danej technologii - UPC może w różny sposób obsługiwać listy kanałów dla dekoderów i dla TV. Mali dostawcy zwykle są bardziej w zgodzie ze standardem, niż duzi. Serio - na miejscu Sony dość stanowczo zareagowałbym na stwierdzenie "slabe tunery", bo stawiasz tezę techniczną, której nie jesteś w stanie obronić w żaden inny sposób, jak przyzwyczajeniami albo błędami w obsłudze/niezrozumieniem tematu.

 

Bardzo się cieszę, że pomogłeś innym użytkownikom i życzę Ci, żebyś był w stanie pomagać dalej, z mojej strony to koniec dyskusji, o ile nic nowego w kwestiach technicznych się nie pojawi w tym wątku.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@micihol  Wielki znawco przestań wypisywać setek bzdur. Zadałeś  sobie troszkę trudu i wyszukałeś problem forumowicza sprzed roku. Ustawił na satelita ogólny. Wyszukał kanały tylko z Astry i pojawiły się wszystkie. Potem zmienił Astrę na Hot Bird i znów nie było problemów z wyszukaniem. Gdy ustawił na wyszukiwanie dwóch satelitów , to telewizor wyszukał tylko kanały z Astry.A wszystko robił prawidłowo przypisując jednej satelicie disegc A a drugiej B. Proste jak cep ,że nie jest to wina instalacji. Telewizor z serii XE.  Mój telewizor,który ma z tym problemy ,to EX725(rocznik 2011). Monoblock założyłem po dwóch  latach więc jak mogłem reklamować. Natomiast W755 nie ma tych problemów. Przecież nigdzie nie piszę ,że wszystkie telewizory mają te niedopracowane tunery.

Wynika ,że nigdy nie wyszukiwałeś kanałów naziemnych , a zabierasz głos ze swymi po prostu głupimi wnioskami. Zwykła logika nakazuje wyciągnąć wniosek , posiadając telewizor Sony i konkurencji podejmowałem próby z jednoczesnym odbiorem kablówki i naziemnej.Po prostu telewizor konkurencji zapamiętuje kanały kablowe i naziemne. A Sony nie. W Sony masz do wyboru kanały cyfrowe i satelitarne. U konkurencji naziemne, kablowe i satelitarne.

Jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem o kolejności kanałów , to nic nie poradzę.

Ja też kończę dyskusję , trudno dyskutować z osobą, do której proste wytłumaczenia nie docierają.