anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Moduł Cam Ci+ (NC+) współpraca z Sony KD-65A1

profile.country.PL.title
PablitoB
Poszukiwacz

Moduł Cam Ci+ (NC+) współpraca z Sony KD-65A1

Dzień dobry szanownemu gronu.

Zastanawiam się nad zamontowaniem modułu Cam CI+ (NC+) do TV Sony KD-65A1.

Czy koleżanki i koledzy mogą podzielić się doświadczeniem i informacjami na temat współpracy z tym modelem TV.

Czytając inne wątki odnośnie modułu Cam CI+ z NC+ poznałem jego słabe strony (jednostrumieniowość) czy posiadając kartę Cameleon z NC+ mogę użyć modułu dostępu warunkowego Aston v2.26 Seca - Mediaguard (wielostrumieniowy) i czy będzie on współpracować ze wspomnianym modelem TV ?

 

 

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Warto skonsultować się w tej sprawie z naszym serwisem.

profile.country.PL.title
snovvy77
Użytkownik

@PablitoB sprawdź czy karta cameleon nie jest przypadkiem parowana z modułem. Jeśli tak jest, to nie zadział Ci w żadnym innym module oprócz tego od nc+. Chyba że to jest od TNK bo te nie są parowane. Ale lepiej się dowiedz albo na forum nc+ albo w samym nc+.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@snovvy77Nie słyszałem ,żeby stare karty cyfry + cameleon były parowane z modułami , czy dekoderami. To właśnie jest ich główna zaletą. Natomiast problemy mogą wystąpić. Opisane to jest na sat kurier. Czy nc+ wprowadzi parowanie kart Seca?   Odnośnie TNK też masz tylko częściowo rację. Posiadam moduł ncam i wiem , że wyjęta karta, włożona do czytnika lub innego modułu nie pozwala na odbiór kilku kanałów. Więcej w tym temacie jest znowu na forum sat kurier. Kanały nieparowane w NC+(oferty na kartę?).

@PablitoBSądzę, że musisz oprzeć się na doświadczeniach posiadaczy tych kart z modułami w innych telewizorach Sony android. Moduł Aston 2.26 to jeden z najlepszych do karty cameleon. Powinien lepiej działać niż np. mój alphacrypt light. Wątpię natomiast ,że  wielostrumieniowy spełni Twoje oczekiwania w zakresie nagrywania i oglądania innego kodowanego kanału. Z różnych forum wynika, że telewizory największego konkurenta Sony  też sobie z tym nie radzą. Sam jestem ciekaw jak to będzie u Ciebie. Kolega zbygaaj poleca korzystanie  z satelity ogólnego i ja jestem tego samego zdania.

pozdrawiam

profile.country.PL.title
PablitoB
Poszukiwacz


@leczechnapisał(a):

 

@PablitoBSądzę, że musisz oprzeć się na doświadczeniach posiadaczy tych kart z modułami w innych telewizorach Sony android. Moduł Aston 2.26 to jeden z najlepszych do karty cameleon. Powinien lepiej działać niż np. mój alphacrypt light. Wątpię natomiast ,że  wielostrumieniowy spełni Twoje oczekiwania w zakresie nagrywania i oglądania innego kodowanego kanału. Z różnych forum wynika, że telewizory największego konkurenta Sony  też sobie z tym nie radzą. Sam jestem ciekaw jak to będzie u Ciebie. Kolega zbygaaj poleca korzystanie  z satelity ogólnego i ja jestem tego samego zdania.

pozdrawiam


Generalnie jestem mocno nastawiony na moduł CAM. Dylematy związane są jedynie z wyborem i najważniejsze - współpraca z TV.

Będąc jeszcze abonentem (na wypowiedzeniu) NC+ posiadam kartę Cameleon i tutaj pojawiają się dwie kwestie: 1. dokupienie Astona (ma swoją cenę), 2. wspomniane przez Ciebie plany (podobno maj) parowania kart przez NC+.

Przy podpisaniu nowej umowy (informacja z forum NC+) z modułem CAM nie muszę go "kupować" na własność tak jak jest to w Telewizji na Kartę (199 zł).

Kwestia nagrywania raczej sporadyczna ale będzie.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@PablitoBSkoro nagrywanie i oglądanie innego będzie sporadyczne to według mnie szkoda kasy. Wystarczy moduł astona jednostrumieniowy(niewiele ponad 300 zł). W sklepie w Legnicy są nawet jeszcze tańsze moduły dawnej cyfry + właśnie do cameleonów. Ale jak się spisują to nie wiem. Ja już od 7 lat nie używam dekoderów. Ale jestem zwolennikiem ofert pre-paid. W w/w sklepie są różne takie oferty na 12 lub 24 miesiące. A ponieważ są także ze starymi kartami cyfry + , więc nie sądze, żeby tak szybko uniemożliwiono odbiór poprzez te karty. Zauważyłeś chyba ,że problemy występują z dwoma jeszcze starszymi kartami.Nie wiem, którą z tych trzech kart posiadasz. Mnie też kończy się 2-letni okres pre-paid na pakiet comfort. Kartę cameleon z tym pakietem zakupiłem we wrześniu 2016 roku w sklepie w Rudzie Śląskiej. Koszt 600 zł za dwa lata dla mnie był zachęcający. U  mnie karta cyfyr+ działa z modułem alphacrypt. Problemy występują tylko przy uruchomianiu telewizora po 2-3 godzinach i dłużej. Wtedy telewizor nie odkodowuje kanałów i pomaga wcisnięcie przycisku TV. Jak to nie zadziała ,to krótka zmiana na naziemną,restart przez przytrzymanie przycisku power lub wysunięcie i ponowne wsunięcie modułu.Póżniej wszystko chodzi naprawdę dobrze. Jak będzie u Ciebie to nie wiem. Ale musisz się liczyć z takimi niespodziankami przy wszystko jedno jakim module. I nie jest to problem ,że jest to telewizor android jak próbuje nam wcisnąć support sony. Trochę poszperałem i identyczne problemy mają  telewizory Sony z 2013-2014  roku(seria W9..), czyli bez androida. Zaletą naszych kart jest możliwość podziału na kilka telewizorów. Przy modułach oferowanych przez nc+ takiej możliwości brak. Niewykluczone, że po dwóch latach ten Aston będzie się nadawał tylko do utylizacji. Decyzja należy do Ciebie.

pozdrawiam

profile.country.PL.title
PablitoB
Poszukiwacz


@leczechnapisał(a):

@PablitoBSkoro nagrywanie i oglądanie innego będzie sporadyczne to według mnie szkoda kasy. Wystarczy moduł astona jednostrumieniowy(niewiele ponad 300 zł). W sklepie w Legnicy są nawet jeszcze tańsze moduły dawnej cyfry + właśnie do cameleonów. Ale jak się spisują to nie wiem. Ja już od 7 lat nie używam dekoderów. Ale jestem zwolennikiem ofert pre-paid. W w/w sklepie są różne takie oferty na 12 lub 24 miesiące. A ponieważ są także ze starymi kartami cyfry + , więc nie sądze, żeby tak szybko uniemożliwiono odbiór poprzez te karty. Zauważyłeś chyba ,że problemy występują z dwoma jeszcze starszymi kartami.Nie wiem, którą z tych trzech kart posiadasz. Mnie też kończy się 2-letni okres pre-paid na pakiet comfort. Kartę cameleon z tym pakietem zakupiłem we wrześniu 2016 roku w sklepie w Rudzie Śląskiej. Koszt 600 zł za dwa lata dla mnie był zachęcający. U  mnie karta cyfyr+ działa z modułem alphacrypt. Problemy występują tylko przy uruchomianiu telewizora po 2-3 godzinach i dłużej. Wtedy telewizor nie odkodowuje kanałów i pomaga wcisnięcie przycisku TV. Jak to nie zadziała ,to krótka zmiana na naziemną,restart przez przytrzymanie przycisku power lub wysunięcie i ponowne wsunięcie modułu.Póżniej wszystko chodzi naprawdę dobrze. Jak będzie u Ciebie to nie wiem. Ale musisz się liczyć z takimi niespodziankami przy wszystko jedno jakim module. I nie jest to problem ,że jest to telewizor android jak próbuje nam wcisnąć support sony. Trochę poszperałem i identyczne problemy mają  telewizory Sony z 2013-2014  roku(seria W9..), czyli bez androida. Zaletą naszych kart jest możliwość podziału na kilka telewizorów. Przy modułach oferowanych przez nc+ takiej możliwości brak. Niewykluczone, że po dwóch latach ten Aston będzie się nadawał tylko do utylizacji. Decyzja należy do Ciebie.

pozdrawiam


Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Wgryzam się w inne forum (sat kurier) wieść gminna niesie, że sprawa parowania kart ma się rozwiązać w maju.

Ile w tym prawdy?, nie wiadomo. Szkoda by było wrzucać pieniędzy w błoto. 

Karta z 2008 roku.


karta-cyfra-plus.jpg

profile.country.PL.title
Maxno89
Poszukiwacz

Model TV KD 55A1 moduł nc + ściągam wszystkie śmieci z hotbirda ponieważ nie mogę znaleźć funkji preferowany satelita, POMOCY