anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Moduł Cam do KD-65S8505C pod NC+ (karta cyfry)

profile.country.PL.title
Mikaug
Poszukiwacz

Moduł Cam do KD-65S8505C pod NC+ (karta cyfry)

Witam,

 

Zamierzam zakupic moduł cam do TV na Androidzie i mam pytanie jaki bedzie najelpszy. Zależy mi aby był szybki i nie stwarzał problemów. Moduł ma działać z nc+ z dawna karta cyfry wiec kodowanie seca. 

 

Myślę aby zakupić:  AlphaCrypt Light testował ktoś a może polecicie coś lepszego ?

 

Rozumiem ze taki moduł bedzie tez działał z możliwości nagrywania zatrzymywania itd jesli do tv bedzie wpięty dysk/pendrive ?

 

Pozdrawiam

Michał

 

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

W rozsądnej cenie to masz niewielki wybór modułów do starej karty cyfra+. Są to Aston 2.26,AlphaCrypt Ligt i nieco droższy Aston dual.Ja używam AlphaCrypt Ligt , ale w telewizorze W755.Ogólnie jestem zadowolony, ale nie ma nic idealnego. Moduł potrafi się zawiesić ,ale nie są to częste przypadki.Przełączanie kanałów trwa mniej więcej tyle samo co przy naziemnej cyfrowej.Po wyjściu z aplikacji internetowych wyskakuje najczęściej informacja kanał zakodowany i zaczekaj.Po kilku sekundach wszystko wraca do normalności. Informacje o module są tylko w językach niemieckim i angielskim. O nagrywanie i oglądaniu innego programu nie mogę nic powiedzieć ,gdyż mój telewizor posiada jeden tuner.Obecnie karta cyfry + włożona jest do splitera , a w dwóch telewizorach W755 i EX725 są w modułach AphaCrypt Light włożone karty client i wszystko działa. Moduł AlphaCrypt Light jest bardziej uniwersalny od Aston ,gdyż działa również w popularnym u nas systemie conax( karty smart hd).Podobno lepiej współpracuje ze spliterami. Natomiast Aston 2.26  ma trudności działania ze spliterami ,ale zalicza mniej tzw. zawiech.Tak kiedyś wyczytałem chyba na forum satkuriera o module Aston 2.26.                                                  Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Mikaug
Poszukiwacz

Ok a jesli zwiekszy sie budzet to co lepiej dzialajacego niz alphacrypt light jest ? Zalezy mi aby szybko przelaczal programy i nie wieszał sie :slight_smile: calosc na android tv

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@Mikaug. Nie sądzę,że jakiś droższy moduł poprawi szybkość przełączania kanałów. Wkładając np. kartę smart hd do trzy razy droższego modułu nie zauważyłem różnicy.Ja na Twiom miejscu i wymaganiach  skierował bym się raczej ku Aston2.26. Większość sklepów twierdzi,że jest to najszybszy moduł dla Seca-MediaGuard.Obecnie karty cyfry + własciwie nie są dostepne. Znalazłem tylko dwa sklepy internetowe ,gdzie jeszcze można je zakupić. Z opini wynika, że większość posiadaczy tych kart używa je w dekoderach z uniwersalnymi czytnikami. A do gniazda CI dekodera wkładają moduły cyfrowego polsatu.W ten sposób mogą korzystać z oferty dwóch operatorów.Dlatego bardzo trudno na dziś coś konkretnego się dowiedzieć o modułach do karty cyfry + i współpracy z najnowszymi telewizorami. Musisz po prostu zaryzykować. Ten Aston 2.26 ma najnowsze oprogramowanie z lutego 2011 roku, więc trudno powiedzieć ,czy te dane ze sklepów na dzień dzisiejszy są prawdziwe. Są jeszcze moduły Unicam Evo ,które podobno mają wsparcie dla strumieni danych do Ultra HD(4K).Ale zero opini  na temat współpracy z naszymi kartami i telewizorami.Niecałe dwa lata temu miałem ten sam problem co Ty i też konkretnej odpowiedzi nie otrzymałem.Musisz się liczyć z tym ,że czas przełączania kanałów przy każdym module będzie wynosił 3-4 sekundy.

Pozdrawiam