anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Mowa (polecenia głosowe) z sony tv xd8505

profile.country.PL.title
anci1975
Poszukiwacz

Mowa (polecenia głosowe) z sony tv xd8505

Mam pytanie odnośnie poleceń głosowych z telewizora. Czemu jak np. powiem ktora godzina to głos z tv nie mówi płynnie tzn. godzina osiemnasta trzydziesci. Tylko mówi jeden osiem kropka bakslash trzy zero przecinek itp. Kiedyś głos z tv brzmiał normalnie i nie było zadnego problemu. Czy coś przestawiło się, czy niestety coś się zchrzaniło? Co trzeba zrobić aby wrócić do normalnego działania?

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
anci1975
Poszukiwacz

Sony KD-55XD8505 wersja oprogramowania PKG 5.435.0184EUB

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Mamy taką odpowiedź:

 

W tej sytuacji warto sprawdzić i zmienić ustawienia przetwarzania liczb i intonacji poprzez: Home, Ustawienia, Ustawienia dostępu, Przetwarzanie tekstu na mowę, Konfiguracja funkcji, Ustawienia zmiana tekstu na mowę, Przetwarzanie liczb oraz intonacja.

 

Dajcie znać, czy pomogło.

 

Pozdrawiam, 

Barbara_K

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Droga Pani @Barbara_K  przecież ta podpowiedź padła już w maju od @Agnieszka_J  i nic to nie pomaga dalej jakieś lucis ateranse content input itd.Prosimy o inne skuteczne rozwiązanie.

profile.country.PL.title
anci1975
Poszukiwacz

Już wszystkie opcje sprawdzone a nic dalej się nie zmienia. Myślałem że po tej najnowszej aktualizacji coś się zmieni ale niestety, dalej to samo.

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

@zbygaaj dzięki za czujność. Zgłosiłam, że te opcje nie działają. Dam znać jak tylko pojawi się odpowiedź.

 

Pozdrawiam, 

Barbara_K

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Dzień dobry, oto najnowsza odpowiedź z działu wsparcia, po naszym ponownym zgłoszeniu:

-----------------

A czy zmiana w ustawieniu 'Zmiana tekstu na mowę' i wybraniu języka na polski przynosi zmianę? Ewentualnie można by było zainstalować język polski także w zakładce 'Zmiana teksu na mowę'. Niestety w tej chwili inne rozwiązanie nie przychodzi nam do głowy.

---------------
Pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
anci1975
Poszukiwacz

Niestety, już dawno próbowałem to robić, nawet zmieniałem na inny język aby powrócić do polskiego ( myślałem że coś się doinstaluje) ale dalej to samo.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@anci1975 ponownie przekazałem Twoje uwagi do supportu - oto odpowiedź:


Jeśli odbiornik jest na gwarancji, to proponuję sprawdzenie go przez placówkę serwisową.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@Agnieszka_J  to jak tam od maja coś support odpowiedział ?! ?! @djrychu  odpowiedź z serwisu pod tytułem dobre rady zawsze w cenie to nie jest mankament jednego egzemplarza bo jak widać kilka osób ma z tym problem w różnych TV. Właśnie słucham tego steku xxxxxxx a zapytałem tylko o temperaturę.