anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

nowa aktualizacja v6.3632

profile.country.PL.title
tomekXG
Poszukiwacz

nowa aktualizacja v6.3632

Czy nowa aktualizacja oprogramowania układowego v6.3632 zawiera także udoskonalenia poprzedniej aktualizacji v6.3626?

Czy trzeba aktualizować po kolei?

19 ODPOW. 19
profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Piotr.Kummer HDMI ARC
profile.country.PL.title
silkkheldar
Poszukiwacz

Czy może ktoś dysponuje plikiem z wersją oprogramowania w wersji v.6.3632 lub v.6.4758? W sieci udało mi się już znaleźć tylko nowsze.

Kupiłem telewizor KD-65XG8505 jesienią 2020 i miałem wersję oprogramowania PKG6.4758.0610EUA.

Mam podłączony przez HDMI eARC soundbar JBL 9.1 i wtedy wszystko działało. Tzn. czasami pojawiały się "trzaski" przy przełączaniu trybu dźwięku, ale w żaden sposób nie było to uciążliwe. Po aktualizacji oprogramowania w lutym 2021 niestety te trzaski zniknęły ale za to pojawił się problem zanikania dźwięku w trakcie oglądania filmów. Zarówno z plików po USB jak i np. YouTube. Nie są to wady plików bo wystarczy po zaniku dźwięku odrobinę cofnąć film i ten sam fragment działa bezbłędnie. Zaniki czasem trwają sekundę-dwie a czasem  dźwięk nie wraca w ogóle (tzn. póki mi starcza cierpliwości i nie cofnę filmu). Trochę liczyłem, że kolejny upgrade to naprawi, ale niestety mimo, że jakiś czas mam już najnowszą wersję v6.5076 to nic się w tym temacie nie zmieniło. Zaniki wydają się niezależne od kodeka dźwięku, najczęściej oglądam z Dolby Atmos, ale przy prostszych kodekach też są te same problemy. Jeśli puszczam film z laptopa podpiętego do TV to wtedy zaników żadnych nie ma ale jest to niewygodne i chciałbym znowu móc oglądać filmy z dobrym dźwiękiem bezpośrednio z TV.

Dzwoniłem do SONY ale niewiele pomogli poza stwierdzeniem, że mogę zamówić serwis.

Może jakbym zdobył pliki starej wersji firmware to mógłbym wrócić do starego firmware i znowu cieszyć się sprawnym telewizorem, który niestety przez aktualizacje oprogramowania stał się mimo pięknego obrazu denerwującym bublem.

Dlatego pytam czy ktoś może przypadkiem zachomikował gdzieś pliki instalacyjne ze starymi wersjami firmware. Jeśli tak to bardzo proszę o informację.

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Co prawda mam inny model bo xh9096 ale jeżeli chodzi o firmware to nie zależnie od modelu nie ma możliwości cofnąć do starszego, po prostu przy próbie wgrania dostaniesz info. że masz już najnowszą wersję i na tym koniec. Nie słyszałem żeby ktoś próbował wgrać innym sposobem.

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Witam Jest możliwość wgrania starego softu, ale nie działa na wszystkich telewizorach, ale trzeba próbować.

profile.country.PL.title
silkkheldar
Poszukiwacz

Dziękuję za słowa nadziei. Zamierzam spróbować, ale wpierw muszę mieć plik.

Co ciekawe doszedłem do tego, że gdy kupiłem TV to miał on wgrany firmware od modeli serii XH a nie XG, którego oficjalna najnowsza wersja była niższa od tego w TV. Obecnie jednak najnowszy firmware jest identyczny dla obu tych serii więc nie ma jakiejś sensacji a co gorsza nadziei, że jakbym zainstalował "inny" aktualny firmware to może problemy z dźwiękiem się naprawią.

Czy jest może jakieś miejsce w sieci gdzie można pobrać stare wersje firmware Sony?

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Kolego wysłałem Ci linki na priv

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

marcinor

Kolego jezeli jest taka możliwość to dobrze było by napisać krok po kroku jak to wykonać, bo napisać że można i wskazówkę żeby próbować to każdy może napisać a użytkownik który naiwnie zacznie próbować może  zostać z martwym sprzętem za kilka tysiaków.

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Tak, to jest jak ktoś chce komuś pomóc, a ktoś nie czyta co się pisze do niego. Wysłałem Ci linki w wiadomości prywatnej , koperta u góry strony , pod jednym linkiem znajduje się strona z softem, pod drugim linkiem opis czynności.

profile.country.PL.title
silkkheldar
Poszukiwacz

przepraszam, nie zauważyłem tej koperty.

Dzięki za opisy co i jak robić, sam bym oczywiście nie wpadł na pomysł z kopią pliku. Bardzo dziękuję.

Jednak  link jest do wersji... v6.5076, czyli najnowszej, a ja szukam takiej sprzed aktualizacji, która poszła w lutym 2021 (wcześniej od listopada 2020 na wgranym fabrycznie sofcie dedykowanym de facto dla modeli XH a nie XG dźwięk się nie zacinał).

Reasumując nadal nie wiem skąd wziąć plik PKG ze starą wersją firmware.

A ta aplikacja Termux  jest potrzebna?

 

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

silkkheldar

Działaj działaj, teraz zacina się dźwięk zaraz będziesz miał na szafce martwe pudło i dopiero zacznie się lament.😅