anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowy Sony KD-55XE8096 zawiesza się obraz

profile.country.PL.title
Digimonix
Użytkownik

Nowy Sony KD-55XE8096 zawiesza się obraz

Kupiłem ww. telewizor przez Internet, otrzymałem go, rozpakowałem, odpaliłem, skonfigurowałem, włączyłem meczyk poprzez MediaBoxa nc+ i cieszyłem się nim może 15 sekund... Obraz się zawiesił. Dźwięk był, ale obraz stał w miejscu. Klikałem pilotem cokolwiek, słychać było dźwięk odpalania jakichś opcji, ale obraz stał.

Wyłączyłem telewizor, włączyłem i działał. Działał minutę i znowu zawieszenie obrazu.

Wyłączyłem z prądu na minutę-dwie. Zrobił się chyba jakiś reset, odpalilem i zostawiłem w menu. I to samo:
29244299_1784315621635926_6664622485461270528_n.jpgPóźniej odpalałem go kilka razy, przywracałem do ustawień fabrycznych i działo się to samo.
Mniej więcej tak to wygląda:
https://www.youtube.com/watch?v=7JMqYToNJmQ

Czy ktoś się z tym spotkał? Szukałem, ale nic nie znalazłem. Trochę to frustrujące... Nowy telewizor, który trochę kosztował i na stracie takie problemy (które też robi sklep, który mi sprzedał). Zgłoszona już sprawa przez sklep do serwisu Sony. Pytam w zasadzie dla własnego spokoju... Czy jest szansa, że ten sprzęt będzie hulał. Nie chciałbym na starcie się tak zrażać do tej marki.

22 ODPOW. 22
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

No cóż pozostaje tylko serwis albo oddać TV do sklepu.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Digimonix
Użytkownik

W oczekiwaniu na kontakt ze strony serwisu postanowiłem raz jeszcze włączyć telewizor.

Przedstawiam efekty:
image.png

 

image.png

Postanowiłem wejść w menu serwisowe, by sprawdzić, czy czasem nie dostałem jakiś używany model. No na moje nie był zbyt eksploatowany, 1 godzina pracy tv i matrycy oraz 12 włączeń telewizora. Pojawił sie nawet błąd. Co o tym myślicie?
image.png 

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Telewzior tylko serwis ten błąd to na mój gust jest bo telewizor nie posiada funkcji backlight dlatego error w tym miejscu

profile.country.PL.title
Digimonix
Użytkownik

Ale w sekcji backlight nie ma żadnego błędu.

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Trochę poczytałem po necie i wychodzi na to,że to jest błąd oprogramowania,wpisz sobie w przeglądarce frctc 12c i sobie poczytaj.

Kosecki
profile.country.PL.title
Digimonix
Użytkownik

Czytałem w Internecie na temat tego. Jak dla mnie to za mało (raptem jeden podobny przypadek), żeby stwierdzić, że to na pewno wina oprogramowania.

Pytanie, co z tym oprogramowaniem. Żadnego update'u na horyzoncie nie widać... Może wystarczy przeinstalować soft?

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Niestety pozostaje tylko serwis,my nic nie wskuramy.pozdrawiam.

Kosecki
profile.country.PL.title
Digimonix
Użytkownik

Wrzucam objaśnienie informacji w menu serwisowym dot. błędów dla potomnych:
image.png 

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Nie wiem czy kolego Digimonix zauważyłeś,ale pierwszy raz błąd wyskoczył 4.10.2017,a ty go kupiłeś niedawno,czyli ktoś mógł wiedzieć,że takie cuda się dzieją i pozbył się go.

Kosecki