anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

obraz KD-49X8309C

70Kris
Poszukiwacz

obraz KD-49X8309C

W październiku 2015r zakupiłem telewizor KD-49X8309C. Po pewnym czasie zauważyłem wyraźne jasne podświetlenie (20 cm x 20 cm) w prawym dolnym rogu ekranu. Jest to widoczne nie tylko przy wyświetlaniu czarnego ekranu. Po wielu próbach dochodzę do wniosku, że chyba nie da się tej wady zniwelować ustawieniami. Nie wiem co z tym zrobić. Proszę o pomoc. 

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy

 

w tej sytuacji sugerujemy wezwanie serwisu.

 

Pozdrawiamy

Zespoł Sony

AAchcio
Poszukiwacz

Witam mam taki sam problem z jasnym obrazem w dolnym prawym rogu co można z tym zrobić TV ma 3 dni 😞

 

czy ta wada jest naprawialna?

profile.country.PL.title
Radek12
Poszukiwacz

Mam ten sam problem, zgłosiłem to SONY. Poniżej ich odpowiedź.

Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z firmą Sony.

w nawiązaniu do Pańskiego zgłoszenia opatrzonego numerem 14238993 informuję, że zdjęcia które Pan przesłał nie wskazują jakoby Pański telewizor nie był sprawny. Obraz wyświetlany przez telewizor wygląda poprawnie.

Jedną z właściwości technologii LCD jest to, że podświetlenie nie jest idealnie równomierne. Nierówne podświetlenie, nazywane również zmętnieniem, kwitnieniem, murą, pasmowaniem lub nierównomiernym rozjaśnieniem, jest zjawiskiem powszechnym w przypadku wszystkich telewizorów LCD. Widoczność tego „defektu” zależy od czynników takich jak ustawienia jasności i kontrastu oraz jasności pomieszczenia, w którym znajduje się telewizor. Znaczenie ma również temperatura panelu, ponieważ niektóre materiały nieznacznie się rozszerzają/kurczą wraz ze zmianą temperatury. W przypadku nowych telewizorów może występować znaczne rozlewanie podświetlenia, ustępujące jednak stopniowo w ciągu kilku tygodni/miesięcy od rozpoczęcia korzystania z telewizora.

To źródło światła jest najbardziej widoczne podczas oglądania ciemnych scen lub wyświetlania czarnego obrazu w ciemnym otoczeniu.
Aby zredukować efekt rozlewania, można wykonać czynności opisane poniżej.

Prawie wszystkie telewizory LCD firmy Sony posiadają czujnik oświetlenia, który optymalizuje jasność ekranu, wykrywając natężenie światła w pomieszczeniu. Jasność ekranu zmniejsza się, gdy w pomieszczeniu jest ciemno, a zwiększa, gdy jest jaśniej. Optymalizacja jasności obrazu przyczynia się do energooszczędności urządzenia. Należy włączyć czujnik oświetlenia, naciskając przycisk HOME na pilocie i wybrać - wybrać ustawienie ON .

Aby zredukować podświetlenie i skompensować przyciemnianie obrazu ustawieniami jasności i kontrastu, należy nacisnąć przycisk Options na pilocie i wybrać opcję Picture - wyregulować.

Dla opcji wybrać ustawienie Cinema . Spowoduje to „ocieplenie” obrazu (nieco więcej czerwieni). Aby zastosować to ustawienie, nacisnąć na pilocie przycisk Options i wybrać opcję Scene Select - Cinema .

Jeśli telewizor posiada funkcję LED Dynamic Control , nie wolno jej wyłączyć. Funkcję LED Dynamic Control można wyłączyć na przykład w przypadku wybrania opcji Custom . Problem można rozwiązać:

Naciskając przycisk Options na pilocie i wybierając opcję Picture - zmienić ustawienie z Custom na Standard .

Lub pozostawiając włączony tryb Custom , jednak w obszarze Picture setting wybierając opcję Advanced Settings i zmieniając ustawienie opcji LED Dynamic Control z OFF na Standard lub High .

Jeśli zastosowanie powyższych ustawień nie spowoduje osiągnięcia zadowalającego rezultatu, należy spróbować innych ustawień obrazu w celu regulacji obrazu pod kątem osobistych preferencji i warunków oglądania.

Uwaga: Wszystkie produkty firmy Sony przed wysyłką przechodzą testy jakościowe. Efekt rozlewania podświetlenia, widoczny wyłącznie w przypadku wyświetlania czarnego obrazu i w ciemnym lub mocno zaciemnionym pomieszczeniu, musiał zostać uznany za zgodny ze specyfikacją urządzenia. Z przykrością zawiadamiamy, że żądania naprawy bądź wymiany będą odrzucane.
W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o informację zwrotną mailem lub telefon pod podanymi poniżej danymi kontaktowymi:

Telefon: 801 382 462

E-mail: customersupport.pl@eu.sony.com

Nasze linie są otwarte w godzinach 09:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku.


Z wyrazami szacunku,

SONY SUPPORT TEAM
SUPPORT: http://www.sony.pl/support/pl