anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obsługa nowych systemów N.T.C. przez KD-55XG8596

profile.country.PL.title
lucas71
Poszukiwacz

Obsługa nowych systemów N.T.C. przez KD-55XG8596

Szanowni Forumowicze!
Czy orientujecie się czy telewizor z tytułu będzie gotowy do działania zgodnie z nową ustawą, która wstępnie miała być wprowadzona w życie z początkiem grudnia? Dzwoniłem na infolinię SONY, ale oczywiście nie dowiedziałem się niczego - Pan nie był mi wstanie podać żadnych informacji na ten temat.
Chodzi konkretnie o obsługę DVB-T2, HEVC, AC-4, HBBTV 2.0.2.

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

Termin grudniowy wprowadzenia został przesunięty na 01.09.2020 r.  LG,Samsung i Sony chcą wydłużyć ten termin do 01.01.2021 r. Więcej można wyczytać na forum emitel.

Skoro mój telewizor W755C z 2015 roku odbiera czeskie dvb-t2 hevc, to Twój też nie powinien mieć z tym problemów.

AC-4podobno tylko dla kanałów UHD. Dla pozostałych AC-3.

Termin został przesunięty ze względu na hbbtv 2.0.2. Wymienieni wyżej producenci twierdzili ,że nie zdążą. Na czeskiej naziemnej ukazał się w hbbtv test sprawdzający zgodność z hbbtv2.0. Czy dotyczy to 2.0.1., czy 2.0.2 nie wiem. Mój telewizor Sony według tego testu w 74%(9 błędów) spełnia wymagania hbbtv 2.0. Telewizor LG z 2017 roku spełnia wymagania w 85% (5 błędów).  Z forum emitela wynika ,że są inne sposoby sprawdzenia wersji hbbtv w telewizorach.

 

profile.country.PL.title
lucas71
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedź.
Nie do końca ostatecznie jednak rozumiem o co chodzi.
Z moich wniosków wychodzi na to, że HEVC to kodek wideo, który TV musi posiadać żeby oglądać cokolwiek w niedalekiej przyszłości, a dźwięku to zarówno jak AC-3 oraz AC-4. W ustawie jednak nie ma mowy o AC-x, a o HEVC. HbbTV mnie trochę mniej interesuje więc umyślnie za bardzo nie drążę tego tematu...
Czy gdzieś są może dostępne lub można od kogoś uzyskać informacje na temat formatów, które obsługują telewizory SONY z serii KD-xxXG85xx, czy jest to tajemna wiedza zastrzeżona wyłącznie dla NieWiadomoKogo?

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@lucas71  Wchodzisz na forum Emitel, potem DVB-T w Polsce-strategia ,plany,testy , a następnie nowe wymagania ..........Tam już na pierwszej stronie jest link do rozporządzenia , gdzie wyraźnie pisze, że odbiorniki HDTV mają mieć AC-3 , a UHDTV  AC-4. To ,że w naziemnej kanałów w wysokiej rozdzielczości u nas trudno w najbliższym czasie się spodziewać to inna sprawa.

Gdybyś miał dostęp do czeskiej, czy niemieckiej naziemnej i zobaczył jak tam wygląda HbbTV , to pewnie zmieniłbyś zdanie.  U nas rozwój HbbTV niestety kuleje. Tam PVR (nagrywanie) odchodzi w zapomnienie, gdyż wszystko jest właśnie w tej aplikacji. U nas np. UPC wychwala replay do 7 dni. Tam masz replay do kilku lat.

Niedawno w naszym kraju Polsat w ramach testów HbbTV odkodował na mux-4 kanał Polsat News SD. Ale jak włączysz HbbTV na kanałach polsatowskich , to można oglądać ten kanał w wersji HD. Wnioskuję ,że prędzej doczekamy się kanałów 4k w naziemnej właśnie poprzez HbbTV.

profile.country.PL.title
lucas71
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedź.
Gdzie w takim razie można znaleźć informacje o tym czy dany telewizor SONY ma czy też nie ma obsługi danych systemów...? Biuro obsługi klienta nie ma pojęcia o co pytam, a druga osoba z tego działu mówi, że producent nie udziela takich informacji i nie ma opcji żeby się u nich dowiedzieć. Podobno z poziomu użytkownika - włączając MENU telewizora też się nie dowiemy chociażby jaka wersja jest zainstalowana aktualnie w sprzęcie...Koszmar 😞

profile.country.PL.title
lucas71
Poszukiwacz

Gdyby ktoś trafił na to forum to poniżej wklejam moje zapytanie do pana z centrum prasowego oraz odpowiedź Pani Agaty, za co obojgu Państwu z tego miejsca bardzo dziękuję.
_________________________________________________________________
Szanowny Panie!

Czy w Waszej firmie znajdę jakąkolwiek osobę, która byłaby w stanie odpowiedzieć na pytanie czy telewizory z serii XG85xx obsługują systemy DVB-T2, HEVC, AC-4 oraz telewizję hybrydową HbbTV i w jakiej wersji?
Kontakt z Biurem Obsługi Klienta nie wnosi nic nowego do sprawy - konsultanci twierdzą, że firma SONY nie udostępnia takich informacji, w związku z czym nie są w stanie odpowiedzieć na zadane pytanie.

W specyfikacji produktu również nie znalazłem żadnych informacji dotyczących wspomnianych systemów.

Będę wdzięczny za udzielenie jakichkolwiek wskazówek dotyczących kompetentnych osób, od których mógłbym otrzymać satysfakcjonujące mnie dane Państwa produktów.

 

Dzień dobry,

 

Dziękujemy bardzo za e-mail. Informacje dotyczące obsługi systemów DVB-T2, HEVC, AC-4 można znaleźć pod poniższym linkiem:

https://www.sony.pl/electronics/telewizory/xg8505-series/specifications?cpint=SG_PRODUCT_DETAILS_PRI...

 

Jeżeli chodzi o telewizję hybrydową HbbTV – wspieramy wersję 1.5. W przyszłości planowane są aktualizacje.

 

Pozdrawiam / Best regards

Agata Kłos

Biuro Prasowe Sony

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@lucas71  Miało być lepiej, a jest gorzej. Jeszcze niedawno mój telewizor według testu na czeskiej naziemnej w 74% spełniał wymagania HbbTV 2.0. Obecnie według tego samego testu telewizor spełnia wymagania w 71%. Zamiast 9, obecnie jest 10 błędów.