anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pilot i różnice w tv KD-65XF8577 a KD-65XF8505 i problem ze zrzutem ekranu.

profile.country.PL.title
spokolos
Poszukiwacz

Pilot i różnice w tv KD-65XF8577 a KD-65XF8505 i problem ze zrzutem ekranu.

Witam.

Mam 2 pytania.

1.

Posiadam tv model KD-65XF8577. Jest to model w kolorze srebrnym i w zasadzie to jest ten sam model co KD-65XF8505 tyle że ten jest koloru czarnego(zapewne końcówka 05 to oznacza)

Tv niby te same modele ale zauważyłem że model 8577 ma innego pilota,w sensie nie ma na nim skrótu do NETFLIXA i pytanie czy w zamian że mam tv w innym kolorze to dawali do niego "gorszy",pilot?? Czy to wina sklepu w którym kupowałem tv,chociaż był oryginalnie spakowany z magazynu...

Szczerze mówiąc to przydałby się ten skrót do Netflixa bo korzystam z niego.

2.  Mam telefon Huaweii P10 i za Chiny ludowe nie mogę się połączyć z tv ,w sensie że nie mogę zrobić zrzutu ekranu z telefonu (udostępnianie ekranu). Dop.po zainstalowaniu aplikacji na telefonie mogę zrzucać.

Dlaczego nie działa mi oryginalna aplikacja ze smartfona.

Nawet jak szukałem w ustawieniach tv opcji Google Cast Receiver żeby ją włączyć to poprostu jej nie mam w tv..??

O co kaman?

Prosiłbym o odpowiedz na te 2 tematy.

Pozdrawiam

 

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
spokolos
Poszukiwacz

Naprawdę nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanka:)  😕 Chyba pozostaje podjechać do sklepu i dopytanie się...

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@spokolos  Na pierwsze pytanie dotyczące pilota nie ma konkretnej odpowiedzi. W instrukcji obsługi przy opisach pilota obecnie zawsze są takie zapisy:  kształt , rozkład,dostępność i działanie funkcji przycisków pilota mogą się różnić w zależności od regionu/kraju/modelu telewizora. Ponadto  8505 mógł być składany w innym kraju niż 8577. Końcówka  5 do 9 na telewizorach Sony dotychczas oznaczała ,że takie telewizory posiadają tuner satelitarny.

profile.country.PL.title
Artur-73
Użytkownik

Ja posiadam dwa modele 1-KD55XD7005 2-KD55XF8505 i mimo że funkcjonalnie da podobne z kilkoma wyjątkami to też mam różnicę w pilotach przyciski  Netflix mają oby dwa modele ale np przycisk mikrofonu ma tylko model nowszy czyli 2 mimo że oba posiadają tą funkcję ba swojego czasu też pytałem w Sony odpowiedzieli że ten model tak poprostu ma i  tyle.

profile.country.PL.title
spokolos
Poszukiwacz

Byłem w sklepie MM gdzie zakupiłem TV.I jeśli chodzi o pytanie dot.pilota to odpowiedz brzmiała tak "...różnią się,dlatego że ten model tv (chodzi o końcówkę ..77,kolor srebrny) miał być tylko na wyłączność MM a oni nie chcieli proponować czy też reklamować rzadnych firm typu Netflix czy Youtube..... Hmm może i prawda że mieli ten kolor na wyłączność bo nigdzie indziej nie znalazłem w tym kolorze...!?

 

A jeśli chodzi o zrzut ekranu,kopię ekranu z mojego smartfona  Huaweii P10z TV to pozostaje chyba jedynie wezwanie serwisanta. W sklepie nie było problemu z połaczeniem sie z tv, tym samym modelem co posiadam ani odpowiednikiem ale słabszym modelem. Już chyba wszystkie kombinacje wykorzystałem  i wypróbowałem....

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@spokolos wysłałem problem dotyczący kopii lustrzanej do supportu - oto odpowiedź:

Firma Sony, jako producent odbiornika telewizyjnego, nie może zagwarantować, że pewne połączenia czy też funkcjonalności będą dostępne z poziomu urządzeń zewnętrznych. Aby skorzystać z funkcji screen mirroring (kopia lustrzana), urządzenie zewnętrzne musi wspierać funkcję Mira Cast. Przed nawiązaniem połączenia, z poziomu odbiornika telewizyjnego, jako "Wejście" należy wybrać opcję "Kopia ekranu". Następnie należy dokonać stosownych ustawień z poziomu urządzenia zewnętrznego, np. smartfona, natomiast nie posiadamy wiedzy w jaki sposób należy przeprowadzić te zmiany oraz jakie są wymogi poszczególnych urządzeń. 

Funkcja Google Cast jest opcją wbudowaną w odbiorniku telewizyjnym, w związku z czym nie ma konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania. Aby móc skorzystać z opcji Google Cast. obydwa urządzenia muszą być podłączone do tej samej sieci WiFi. Szczegóły dotyczące funkcji Chromecast są dostępne na stronie:

https://bit.ly/2JsxENb

Pozdrawiam