anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

PIP / PAP xe9005

profile.country.PL.title
obi.one1
Poszukiwacz

PIP / PAP xe9005

Witam,

jest problem i nie moge sobie poradzić, szukałem na Internecie ale lipa. Jak mialem starszy model 40W4000 miałem tam taką funkcjonalność, oglądam sobie np. Bluray a w okienku byl program TV z wbudowanego tunera (sam obraz bez dźwięku).

Ten sam efekt chciałem uzyskać w tv wymienionym w temacie i nie da się.

Czy taka funkcjonalność nie istnieje w nowych telewizorach (może to zależy od modelu) czy trzeba cos aktywować?

Zaznaczam ze mam najnowszy firmware.

23 ODPOW. 23
profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

U mnie to działa ale do pewnego momentu: gdy mam obraz w małym okienku i wciskam aplikację Netflix to małe okienko znika po załadowaniu się netflixowskiej aplikacji.

Robiłem reset, czyściłem chache i wracałem do ustawień fabrycznych.

Myślę, że tak to powinno "nie działać" fabrycznie.

profile.country.PL.title
obi.one1
Poszukiwacz

@jajko6 Gdy mam obraz w okienku (np. TV) widze okno ze wszystkimi aplikacjami, ustawienia, itd., w momencie gdy wybiore dowolna aplikacje male okienko znika i wlasnie tak nie powinno byc ale byc moze Sony mialo inny zamysl. W poprzednim moim poscie napisalem jaka dostalem od nich odpowiedz wlacznie z linkiem ze PIP/PAP nie bedzie dzialac jak powinien i nie bedzie aktualizacji, mowi sie trudno.

 

@djrychuwlasnie tak mam jak dostales odpowiedz z supportu, PIP: TV i np. ustawienia a nie drugie zrodlo np. HDMI

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Dziwne to wszystko: mamy z obi.one1 takie same objawy telewizora przy próbie uruchomienia Obrazu w Obrazie, ale djrychu widział gdzieś że to jednak powinno działać. Co robić???

profile.country.PL.title
obi.one1
Poszukiwacz

jak pisalem wczesniej, Sony Support odpowiedzialo ze Sony nie planuje aktualizacji obrazu w obrazie tak jak to powinno dzialac, moze maja inny punkt widzenia i tyle, pewnie wystarczyloby w androidzie dopisac pare linijek kodu i funkcja by dzialala tak jak powinna ale ...

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Ja to rozumiem, ale przeczytaj jeszcze raz post djrycha. On to widział na jakimś XE, że powinien działać jednak ten Obraz w Obrazie, a to poważny człowiek jest.

Moze to dobra okazja do reklamacji telewizora i wymiany na XF.

profile.country.PL.title
obi.one1
Poszukiwacz

@jajko6 XF ten moze nie pomoc, widziales tego linka z mojego postu od Sony, jeszcze raz go zamieszcze, https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55xe9005/articles...

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Postanowiłem jeszcze raz to sprawdzić (na XE8505 u kolegi) i pewne rzeczy sprostować, bo chyba nie do końca działa to tak jak napisałem. Po włączeniu obrazu z TV naziemnej i wybraniu z Action Menu "Obraz w obrazie", obraz z telewizji naziemnej przechodzi do małego ekranu. A na dużym po wybraniu z Home jakiejkolwiek aplikacji np. YouTube, Netflix etc. mały obraz znika. Jedynie co mi zadziałało to np. gra oraz menu ustawień (o czym wspominał support). PIP na chwilę obecną działa tak a nie inaczej, a przy okazji postaram się jeszcze zaczerpnąć informacji u kogoś kto potwierdzi mi czy tak to ma działać.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Paul_1971
Użytkownik

Witam,

 

W przypadku serii XF (KD-65XF9005) wg mnie PIP działa całkowicie poprawnie, a mianowicie; jeśli dane źródło sygnału umożliwia tego typu funkcjonalność w Action Menu pojawia się funkcja "Obraz w obrazie". Jeśli jest to na przykład sygnał z tunera satelitarnego to po wybraniu PIP okno maleje i pojawia się w prawym górnym rogu ekranu a my po przytrzymaniu przycisku Home mamy do wyboru wszystkie aplikacje z menu głównego. Można wybrać dowolną aplikację a po jej uruchomieniu obraz pozostaje w dalszym ciągu w prawym górnym rogu, aż do momentu gdy dana aplikacja przechodzi z trybu "przeglądania" do trybu "akcji". Innymi słowy, jeśli uruchomimy np.: YouTube'a i jesteśmy w trybie przeglądania i wybierania filmu to PIP jest dalej w prawym górnym rogu, ale znika zaraz po uruchomieniu odtwarzania wybranej pozycji. Jedynym wyjątkiem jaki zauważyłem jest NetFlix, który uruchomiony od razu przechodzi w tryb odtwarzania i automatycznie zamyka aktywny PIP.

 

Jako ciekawostkę: gdy uruchomimy PIP okno standardowo pojawi się w prawym górnym rogu ekranu, ale gdy wejdziemy w Ustawienia, które pojawiają się jako pasek z prawej strony ekranu to okno PIP automatycznie przesunie się na środek ekranu, tak aby nie zasłaniać menu ustawień.

 

Pozdrawiam

Paweł

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@Paul_1971  PIP to jest możliwość oglądania dwóch obrazów jednocześnie. Jeden z wbudowanego tunera w telewizorze , a drugi z urządzenia zewnętrznego podłączonego do telewizora. Dla mnie to co opisujesz nie jest funkcją PIP.

pozdrawiam

profile.country.PL.title
Paul_1971
Użytkownik

@leczech ujmując rzecz w Twojej optyce, to w modelu XF PIP nie działa wogóle... jeśli źródłem sygnału jest tuner telewizora, po wybraniu "Obrazu w obrazie" a następnie wybraniu zewnętrznego źródła sygnału zminimalizowany obraz znika automatycznie :frowning2:

 

"PIP" w moim modelu działa dokładnie tak, jak opisałem w poprzednim poście.