anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Plamka na ekranie KD 65XE9005

profile.country.PL.title
kicek225
Poszukiwacz

Plamka na ekranie KD 65XE9005

Witam. Dzisiaj zauważyłem dziwną plamkę na ekranie. Co to może być ?

 

 

20180325_093117.jpg

 

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Może być robak lub muszka mała , zrób tak , nie włączaj tv ! tylko połóż nocną lampkę u dołu ekranu lub jakieś źródło światła , może być np latarka. Pozostaw włączone na około 2 godziny, jesli to robak lub muszka pójdzie do światła i wyjdzie, chyba ,ze już się usmarzyła, to po ptokach.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Wg supportu Sony:

Na przesłanym zdjęciu wygląda to na zabrudzenie, raczej nie jest to owad. Niemniej, proszę potwierdzić to co napisał kolejny forumowicz odnośnie próby usunięcia owada za pomocą lampki. Jeśli problem będzie cały czas widoczny w tym samym miejscu to warto sprawdzić, czy nie jest to zabrudzenie zewnętrznej części panelu, delikatnie czyszcząc suchym materiałem - klient powinien wyczuć delikatną nierówność

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
kicek225
Poszukiwacz

To nie jest zabrudzenie zewnetrzne bo sie tego nie wyczuwa. A sposob z latarka nie pomogl. I co teraz?

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

To pewnie się , to coś zdążyło już usmażyć , według mnie , pozostaje serwis i czyszczenie matrycy.

profile.country.PL.title
kicek225
Poszukiwacz

No jak tak sie przyjrze to nie wyglada mi to na zadnego owada albo cos tych rzeczy. Serwis Sony bawi sie w takie rzeczy?

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Powinni wyczyścić matrycę

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@kicek225 przekazałem Twoje dalsze spostrzeżenia do supportu - oto ich odpowiedź:

W takim przypadku możemy zalecić wyłącznie serwis, który sprawdzi telewizor na miejscu (lub również w warunkach serwisowych, jeśli będzie taka potrzeba). Taka usługa może jednak nie być wykonana w ramach gwarancji, ponieważ na podstawie zdjęcia mogę z pewnością stwierdzić, że nie jest to piksel, tylko zabrudzenie (lub owad). Ostateczna decyzja zostanie podjęta przez serwis po diagnozie urządzenia "na żywo". Poniżej link to formularza naprawy online:

http://services.sony.pl/supportmvc/pl/Repair/BookRepairForm

Pozdrawiam