anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Po aktualizacji do Androida 7

profile.country.PL.title
lesnier
Poszukiwacz

Po aktualizacji do Androida 7

Po zauktualizowaniu do najnowszej wersji androida mój TV -KD-49x8309

trochę zwariował  i zaczął zachowyawać  się dziwnie, a mianowicie:

1. na niektórych aplikacjach (Eurosport player, TVP Stream) odtwarza tylko głos - ekran pozostaje czarny (nie pomaga reinstalacja aplikacji ani reset reutera, internet działa super). Inne aplikacje jak Showmax i IPLA działają ok.

2. po podłaczeniu słuchawek do gniazda słuchawkowego nie wyłączają się  główne głośniki TV

3. bardzo spowolnione działanie pilota

4. po przełączeniu z dekodera HDMI na TV około minuty szuka kanału (ten czas jest krótszy gdy natychmiast po przełączeniu zmienię numer kanału)

 

Czy może ktoś z Was też to ma  i  znalazł już rozwiązanie. Szczególnie chodzi mi o punkt 1.

Pozdrawiam i czekam na jakieś rady (oprócz powrotu do ustawień fabrycznych bo i tak nic to nie daje)

A na 6-ce działało wszystko super!

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

oprócz powrotu do ustawień fabrycznych bo i tak nic to nie daje

 

Jako że właśnie zamierzam przywrócić telewizor fabrycznie po niedawnej aktualizacji do 7 muszę dopytac:

zakładam że wcześniej robiłeś przywracanie aby usunąc jaką niedogodność i okazało się to nieskuteczne - o jaką niedogodnośc wtedy chodziło?

Moim głównym problemem jest powolne działanie na pilota... czy kiedykolwiek przywracałeś aby usunąc właśnie to? Jeśli tak to czy akurat ta niedogodnośc została usunięta po przywróćeniu?

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik


@wolfmarnapisał(a):

Jako że właśnie zamierzam przywrócić telewizor fabrycznie po niedawnej aktualizacji do 7 muszę dopytac:

 

Z tego, co dowiedziałem się od serwisanta, który zalecił mi taką operację po aktualizacji, to trzeba to zrobić zaraz po - natychmiast po uruchomieniu tv, bo później to już nic nie daje.
A co robi takie przywracanie fabryki - nie wiem, działa wszystko ok.
Wcześniej miałem różne problemy z tv, ale w końcu przyjechali, wymienieli płytę, zaktualizowali do 6'stki (wtedy), zrobili przywracanie i wszystko działało ok. Teraz (7'ka) też zrobiłem w ten sposób i również jest ok. 

 

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik


@Darek_Anapisał(a):

Z tego, co dowiedziałem się od serwisanta, który zalecił mi taką operację po aktualizacji, to trzeba to zrobić zaraz po - natychmiast po uruchomieniu tv, bo później to już nic nie daje.

 


No to mam przechlapane bo jednak aktualizację zrobiłem już dawniej. Ale w takim razie nie za bardzo rozumiem po co przywracanie fabryki jest cały czas dostępne w telewizorze skoro jego skuteczność zanika...

Inna sprawa że plany się pokrzyżowały i czas wolny tzn świąteczny musiałem przeznaczyć na coś innego więc  następnym terminem umożliwającym mi przywrócenie fabryki byłby weekend majowy :wink: czyli jeszcze później.

 

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@lesnier zgłosiłem Twój probem do suppotu Sony - oto ich odpowiedź:

Ad. 1. Są to aplikacje zewnętrzne, które mogą nie być kompatybilne z systemem Android w wersji Nougat. W takim przypadku należy skontaktować się z dostawcą aplikacji oraz uzyskać informację o aktualizacji umożliwiającej kompatybilność z Android Nougat w wersji na telewizory.

Ad. 2. Proszę sprawdzić HOME - Ustawienia - Ustawienia dźwięku - Wyłączanie głośników po podłączeniu słuchawek - Wł

Ad. 3. Co znaczy spowolnienie pilota? Jaki jest czas reakcji? Czy klient próbował wyczyścić pamięć podręczną telewizora poprzez HOME - Ustawienia - Pamięć i resetowanie - Wewnętrzna pamięć współdzielona - Pamięć podręczna.

Ad. 4. Również może być spowodowany zapełnieniem pamięci podręcznej. Dodatkowo - czy klient korzysta z modułu CAM? Jeśli tak to proszę o wyjęcie go, a następnie wykonanie miękkiego resetu poprzez przytrzymanie przycisku zasilania przez około 5 sekund przy uruchomionym telewizorze.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Kultura.Fizyczna
Poszukiwacz

Del

profile.country.PL.title
Kultura.Fizyczna
Poszukiwacz

KDL43W809C - pojawił się problem ze zgrywaniem i wgrywaniem listy kanałów. Nie można wgrać listy kanałów, która została zgrana z TV z Android 7. Listy stare, stworzone gdy na pokładzie tego samego TV był jeszcze Android 6 działają bez problemu. Niestety przy próbie wgrania listy zgranej z Android 7 telewizor się restartuje zanim pojawi się konunikat o sukcesie przesyłania. Macie podobnie?

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@Kultura.Fizyczna  nie wiem jak dawno używałeś tej funkcji zgrywania ale ja już o tym pisałem te zgrywanie nie działa już od dawna a przestało działać już na Androidzie 6 listę mozna zgrać na pendrive wrzucić spowrotem ale wystarczy zmienić jeden kanał zapisać i już występuje to co opisujesz restart telewizora.