anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Po aktualizacji do Androida 8 w trybie czywania pobiera więcej prądu.

profile.country.PL.title
sake_kl
Poszukiwacz

Po aktualizacji do Androida 8 w trybie czywania pobiera więcej prądu.

Mój telewizor to KD-55XE8505 przed aktualizacją po wyłączeniu przez ok 5 do 10 min pobierał ok 24 wat po czym do 2 wat nie robiłem dokładnych pomiarów bo mam inne urządzenia. Po aktualizacji telewizor cały czas ciągnie ok 24 wat i nie myśli zejść niżej. Wyłączyłem już wszystkie opcje jakie są możliwe, ale nic to nie dało. Dziwne jest też to, że wyłączyłem zdalne włączanie (za pomocą asystenta google) a ta funkcja jest wciąż aktywna.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Oto odpowiedź z Supportu w Twoim temacie:

 

Po wyłączeniu odbiornika, pewne aplikacje oraz funkcjonalności (np. Wi-Fi, Bluetooth) pracują jeszcze w tle, w związku z czym przez pewien czas po wyłączeniu telewizora, pobór mocy może być większy. Procesy są wygaszane stopniowo, dlatego też zaleca się wykonanie pomiarów po upływie ok. 3 godzin od momentu wyłączenia telewizora. W celu zdeaktywowaniu funkcji zdalnego uruchamiania, w zakładce "Sieć" znajdującej się w menu głównym odbiornika, zaleca się wyłączenie zarówno funkcji "Zdalne uruchamianie", jak również "Zdalne sterowanie" zamieszczonej w folderze "Ustawienia urządzenia zdalnego". 

profile.country.PL.title
sake_kl
Poszukiwacz

Niestety ale, to nie działa. Mam zainstalowane na stałe pomiar prądu z gniazdka oraz wyłączone wszystkie funkcje mogące wpływać na wyższe zużycie prądu włącznie z funkcja zdalnego uruchamiania. Telewizor wyłączony o godzinie 22:00 i całą noc, aż do włączenia następnego dnia ciągnie ok 22 - 25 Wat. Czy to może być wada fabryczna?

Ps. Robiłem restarty, przywracanie ustawień domyślnych, wyłączałem na noc wszystkie podpięte urządzenia z HDMI i USB jak również aktualizowałem jeszcze raz oprogramowanie.

TV.PNG

W tym ok - 12 W pobiera dekoder i 4 W soudbar. 

tricz1
Nowicjusz

Czy problem został rozwiązany?

Sony jest niepoważne w tym temacie, pobór prądu zgodnie ze specyfikacją to 0,5W.

Mój telewizor nigdy nie przechodzi do takiego zużycia. Zawsze jest to około 20W.

profile.country.PL.title
sake_kl
Poszukiwacz

Wyciągnij wszystkie kable od telewizora. Wyłącz wifi i wszystkie opcje pozwalające na zdalne sterowanie i będzie zadeklarowany pobór prądu. Heh.

Może śmieszne ale takie jest stanowisko Sony przekazane mi za pomocą call center. 

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik

Zastosowanie się do wszystkich porad z instrukcji w moim przypadku nie pomogło.

Znalazłem sposób aby telewizor po dwóch minutach przechodził w tryb 0,00 Wat.

  • Wyłącz Autoodtwarzanie zwiastunów

| Ustawienia| Konta i logowanie | Autoodtwarzanie zwiastunów |

Screenshot_20240206-074427.png

 

Wyłącz Tryb tylko aplikacje

Screenshot_20240206-075941.png

 

Dla zapamiętania zmian przytrzymaj dłużej przycisk wyłączania na pilocie

i uruchom ponownie.

Sprawdź ustawienia. Jeżeli zajdzie potrzeba ponów ustawienia

i wykonaj restart.