anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Podłączenie 65xf9005 oraz ht-xf9000 i dekodera oraz ps3

profile.country.PL.title
jazawad30
Poszukiwacz

Podłączenie 65xf9005 oraz ht-xf9000 i dekodera oraz ps3

Dzień dobry!

Stałem się właśnie posiadaczem zestawu 65xf9005 oraz ht-xf9000.

 

O ile udało mi się już przewalczyć problem menu ekranowego soundbara. Wciąż jednak głowię nad prawidłowym połączeniem tego wszystkiego.

Potrzebuję połączyć 65xf9005,  ht-xf9000, dekoder nc+ wifipremiumbox oraz PS3 i wycisnąć z tego maksimum możliwości.

 

W tej chwili jest tak:

1) dekoder podłączony do tv kablem hdmi do gniazda numer 2 (rozszerzone hdmi włączone);

2) soundbar połączony z tv hdmi gniazdo arc;

3) PS3 (używane głównie jako odtwarzacz BR) połączone z tv hdmi gniazdo 4.

 

Dźwięk jest, obraz jest. Czyli teoretycznie jest ok. Ale...

 

1) Doczytałem, że arc nie pozwala wycisnąć maksimum z dźwięku. Brakuje mi informacji czy arc w tym tv i soundbarze to tylko podstawowa opcja czy już pozwala przesłać dźwięk wielokanałowy?

2) NC+ i tak nie nadaje nic lepszego niż proste 5.1 to może wystarczy połączyć przez arc, a wtedy PS3 lepiej przez soundbar.

3) Najbardziej nurtuje mnie kwestia odtwarzania treści z apek na tv, głównie Netflix w opcji uhd, wielokanałowy dźwięk. Jak połączyć tv z soundbarem, żeby sie stracić tej jakości???

 

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Nasz ekspert sugeruje podłączenie PS3 do soundbara - wtedy pełna jakość dźwięku zostanie w soundbarze (100%).

Połączenie obecne też nie ma ograniczeń przy dźwięku z surround (5.1). Ograniczenie dotyczy tylko dźwięku 3D (Atmos/DTS:X). 

profile.country.PL.title
jazawad30
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedź.

Czyli dobrze rozumiem, że mając połączony soundbar z tv poprzez kanał hdmi 3 arc i odtwarzając treść z aplikacji Netlix bezpośrednio w telewizorze uzyskam tylko dźwięk 5.1, natomiast nie będzie przekazywany dźwięk 3d ani żadne nowe formaty? Czy jest jakieś rozwiązanie tego ograniczenia, czy tylko pozostaje odtwarzanie Netflixa na zewnętrznym urządzeniu typu PS3, PS4 albo odtwarzacz BR?

 

Po podłączeniu dekodera NC+ przez soundbar zauważyłem jednak poprawę w jakości dźwięku. Wychodzi mi, że przy ograniczeniach tego HT-XF9000 jakim jest 1 gniazdo HDMI in, to nie obejdzie się podłączenia switcha hdmi 😞

 

profile.country.PL.title
wojtekmarchewka
Użytkownik

Czy ekspert, mógłby odpowiedzieć,  co zrobić,  aby na każdym źródle TV, było menu ekranowe soundbara. Niestety menu, jest tylko na tym, które aktualnie jest podpięte pod Ht-xf9000. Tańszy soundbar HT-CT390 informacje wyswietla na urządzeniu (ma wyświetlacz) droższy HT-Z9F ma wyświetlacz i także pokazuje wszystkie informacje na urządzeniu,dodatkowo ma dwa wejścia na urządzenia.  Pośrodku jest wspomniany HT-XF9000 który nie ma wyświetlacza, a wszelkie ustawienia robi się na słuch (po omacku). Do TV XF9005, mam podłączone Ps4, PC, dekoder, oraz filmy z dysku, tylko na jednym z nich, mam menu ekranowe, to prawda że nie korzystam ze wszystkich naraz, podmiana kabli, w soundbarze z danych urządzeń,  rozwiąuje problem, z menu, ale do każdego z nich mam inne ustawienia obrazu, a po za tym nadal materiały z dysku zewnętrznego, będą pozbawione, informacji zwrotnej z pilota. Menu główne soundbara się wyświetla, z ustaleniami, problem dotyczy braku jakiejkolwiek informacji o tym co naciskamy na pilocie od soundbara, czy mam w tej chwili tryb "game" czy "sport" nie wiem,  czy załączony tryb "vertical" nie wiem,  jak jest ustawiony subwoofer (w skali 0-11), w danej chwili, nie mam pojęcia, dostęp do szybkich opcji ekranowych, nie możliwy. W sklepie Sony, nie znali problemu,  dopóki nie przyniosłem konsoli i pokazałem o co chodzi, rozwiązania niestety nie znają. Zgłosiłem także problem do działu technicznego Sony, czekam na odpowiedź. Może ktoś tutaj, zna opowiedź,  czy ten problem, jest możliwy do naprawy poprzez aktualizacje. Nie jest to problem jednego,  czy 10 urządzeń, na zagranicznych forach, każdy się żali na brak tak podstawowej funkcji w tym soundbarze, a szkoda bo zestaw świetnie gra.