anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

podłączenie soubwoofera

profile.country.PL.title
bidul11965
Poszukiwacz

podłączenie soubwoofera

mam tv xr-65x90k i soundbar ht-x8500 ,mam pytanie czy do tego zestawu mógłbym podłączyć soubwoofer innej marki ,czy tylko od sony pasuje,bo te są jak na jeden głośnik dość drogie,i ewentualnie jak mógłbym podłączyć soubwoofer z wyjściami rca do tego zestawu ,poniważ taki sprzęt mi pozostał z dawnych czasów.za jakiekolwiek informacje z góry dziękuje

 

 

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Trudny temat z takim zestawem. Do X8500 nie da się podłączyć subwooferów dedykowanych do soundbarów serii A. Subwofery innych firm też nie bardzo można podłączyć, bo do dyspozycji masz wyjście optyczne z TV ale jak telewizor rozpozna na HDMI arc system audio, to wyłączy sygnał na wyjściu optycznym, chyba ze przełączysz audio TV na LPCM, tylko to słaby pomysł bo sie pozbawisz dźwięku szerszego niż stereo.

Wyjścia słuchawkowego analogowego w tym TV też nie masz, a wiec odpada możliwość podłączenia SW do takiego wyjścia.

Do sprawdzenia pozostaje czy równolegle z systemem audio, działa wyjście BT telewizora, bo wtedy trzeba by iść tą drogą z dodatkowym SW.