anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Podświetlanie matrycy w: SONY KD-49XD7005

profile.country.PL.title
Bejbas
Poszukiwacz

Podświetlanie matrycy w: SONY KD-49XD7005

Witam wszystkich,

ok 1,5 roku temu kupiłem tv: KD-49XD7005. Na początku obraz był bardzo dobrej jakości. 

Niestety od jakiegoś czasu ok 2-3 msc temu zaczęły się pojawiać dziwne plamy w ciemnych scenach. Z tego co udało mi się wyczytać to monitory z podświetleniem LCD tak mają ale tego na początku nie było. 

Zrestartowałęm TV do ustawień fabrycznych niestety bez zmian. Zmiana opcji w obrazie również nie przyniosła pożądanego efektu. 

 

Proszę o pomoc co w takim przypadku mogę zrobic?

 

IMG_20180523_203622_HHT.jpgIMG_20180523_203351.jpgIMG_20180523_203615_HHT.jpg

 

 

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć, próbowałeś kontaktować się z serwisem?

 

Zgłosiłem Twój temat do Supportu, jak tylko dostaniemy odpowiedź, wstawię ją tutaj do wątku.

 

Pozdrowienia!

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Kolego Bejbas nie czyściłeś czasem matrycy?Mój szwagier miał podobne smugi na tv sony,po paru dniach smugi zniknęły.Te matryce naprawdę są cienkie jeżeli chodzi o grubość no i podświetlanie krawędziowe robi swoje.Spróbuj miękką szmatką przetrzeć go w poziomie,zobaczysz,czy to jest powodem smug.

Kosecki
profile.country.PL.title
Bejbas
Poszukiwacz

Witam,

jeżeli chodzi o czyszczenie matrycy to wyłącznie sucha, delikatna mikrofibra tak żeby kurzu nie było. 

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Te matryce mają to do siebie,że wystarczy delikatnie przejechać mikrofibrą,a już się pojawiają smugi,ja też staram się jak najrzadziej czyścić na mokro,a jak już to tylko na ścierkę,żeby czasem płyn lub pianka nie spłynęła pod ramkę,bo wtedy może po pewnym czasie wejść korozja na stykach,sporo filmików już widziałem z tą przypadłością,pozdrawiam.

Kosecki
profile.country.PL.title
Bejbas
Poszukiwacz

To mnie zaskoczyłeś, że są tak delikatne. To w takim przypadku Sony nie przewidział, że w domowych warunkach trzeba co jakiś czas wytrzeć TV z kurzu :grin:

 

Jeżeli ja to zrobiłem czyszcząć ekran to co teraz mógłbym zrobić, żeby tego się pozbyć bo efekt jest naprawdę irytujący?

profile.country.PL.title
Bejbas
Poszukiwacz

Kontaktowałem się z serwisem Sony ale chyba mają problem z oceną tego tematu bo nikt sie nie odzywa. 

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj @Bejbas

Zapytaliśmy o to kolegów z Supportu i uważają, że

tym zgłoszeniem powinno zająć się nasze autoryzowany centrum serwisowe, by zweryfikować telewizor na żywo. Zdjęcia mogą nie oddawać stanu rzeczywistego, więc najlepiej będzie zamówić wizytę serwisanta poprzez poniższy formularz zgłoszeniowy:

http://services.sony.pl/supportmvc/pl/Repair/BookRepairForm

 

Pozdrawiam,

Agnieszka_J

profile.country.PL.title
Bejbas
Poszukiwacz

@Agnieszka_J

Hej,

dzięki za pomoc.

Złożyłem właśnie zgłoszenie do sony.

Zobaczymy co uda się zrobić.

 

Pozdrawiam,

profile.country.PL.title
Bejbas
Poszukiwacz

@Agnieszka_J

Serwis Sony stwierdził, że matryca jest uszkodzona. Zaproponowali nowy telewizor: KD-49XF7596 z 2018 także jest ok.

Chciałbym jeszcze raz podziękować za pomoc.

Pozdrawiam!