anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Podwójny dzwięk w KD-65A1 po podłączeniu do kina domowego. Mary w obrazie. Firmware 6.2858

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
rafalglog
Poszukiwacz

Podwójny dzwięk w KD-65A1 po podłączeniu do kina domowego. Mary w obrazie. Firmware 6.2858

Dzień dobry, każdemu, co to czyta!

Po tygodniowym użytkowaniu swojej nowej zabawki KD-65A1, zauważyłem kilka błędów w działaniu mojego TV. Zdawałem sobie sprawę, że część z nich może być poprawiona przy kolejnej aktualizacji ale tak się nie stało 😞

Oprócz kilku pierdół, które nie są aż tak ważne to dwie szczególnie mnie irytują:

  1. Po podłączeniu zewnętrznego tunera satelitarnego do zestawu kina domowego (Onkyo 676) i następnie w TV na źródło hdmi 3 (arc), ustawieniu w TV "głośniki" ->zewnętrze, TV samoczynnie przestawia się na głośniki -> wewnętrzne. Efekt jest taki, że słychać dźwięk z głośnika zamontowago w TV i kolumn kina domowego. Oczywiście jest małe opóźnienie i robi się pogłos. Często to się dzieje podczas oglądania jednego programu, gdy wszystkie piloty leżą nieruszane.

Chciałbym ustawić TV na głośniki zewnętrzne i o tym zapomnieć, ale nie mogę bo średnio 3-4 dziennie system operacyjny TV sam sobie decyduje czy ma się przełączyć na głośniki wewnętrzne. I jest taka zabawa. Na szczęście w skrótach menu jest szybki dostęp to tych ustawień i można je łatwo zmienić.

  1. Jest to punkt drugi ale chyba powinien być jako pierwszy bo chodzi o obraz, a to w TV jest najważniejsze :slight_smile: Wyświetlanie (projekcja) obrazu w tym TV jest naprawdę dobra nawet programy typu "Dlaczego ja" stały się interesujące. Odwzorowanie kolorów to bajka, moja kochana małżonka dostrzegła kilka wad w wyglądzie swoich tzw. idoli.

Ale nie dla jej idoli ten TV został zakupiony, my faceci wiemy, co będzie w czerwcu. Tak właśnie, miesiąc oglądania szybkich akcji meczowych. I niestety ten TV nie daje rady takim wyzwaniom. W szczególności w trybie "Live Footbol". Gdy wartka akcja meczu pokazana jest w szerokim planie, jest jeszcze po Japońsku, (jako-tako), ale jak są zbliżenia akcji, wąski plan to jest Grecka tragedia. Za zawodnikami ciągnie się "mara". I nie wiem czy już musze odstawić piwo, bo za dużo wypiłem, czy to tylko TV źle wyświetla. Znalazłem "swoje" ustawienie, które pozwala na kompromis, ale bądźmy szczerzy jak kupujesz TV z najwyższej pułki to nie chcesz iść na kompromisy. I mam wrażenie, że wielu z Was podziela mój punkt widzenia?

Podsumowując, zdaję sobie sprawę, że poprawa wyświetlania „szybkich akcji” to tylko kolejna aktualizacja może poprawić, ale może ktoś z Was wie jak zmusić TV do zaakceptowania moich ustawień „ujścia” dźwięku (kolumny zewnętrzne) bez możliwości samoczynnej zmiany przez system?

Dziękuję za podpowiedzi!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Skierowałem Towje pytanie do supportu Sony - oto ich odpowiedź:

Problem z przełączaniem się głośników najprawdopodobniej związany jest z brakiem pełnego wsparcia amplitunera z funkcją Bravia Sync. Proszę zalecić wyłączenie tej opcji (w ustawieniach wejść zewnętrznych), a następnie zweryfikować poprawność działania połączenia. Jeśli problem będzie występował nadal to mogę zalecić połączenie telewizora z amplitunerem za pomocą przewodu optycznego - w takim przypadku zewnętrzny tuner satelitarny należy podłączyć do telewizora.

Opisany przez klienta drugi problem jest związany z jakością sygnału wideo - proszę o weryfikację jaki sygnał wysyłany jest z dekodera oraz ustawienie (na nim) najwyższej możliwej rozdzielczość zakończonej oznaczeniem "p" (progresywna). Jest to normalny objaw, gdy odtwarzany jest sygnał zbyt niskiej jakości na dużym ekranie.

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Skierowałem Towje pytanie do supportu Sony - oto ich odpowiedź:

Problem z przełączaniem się głośników najprawdopodobniej związany jest z brakiem pełnego wsparcia amplitunera z funkcją Bravia Sync. Proszę zalecić wyłączenie tej opcji (w ustawieniach wejść zewnętrznych), a następnie zweryfikować poprawność działania połączenia. Jeśli problem będzie występował nadal to mogę zalecić połączenie telewizora z amplitunerem za pomocą przewodu optycznego - w takim przypadku zewnętrzny tuner satelitarny należy podłączyć do telewizora.

Opisany przez klienta drugi problem jest związany z jakością sygnału wideo - proszę o weryfikację jaki sygnał wysyłany jest z dekodera oraz ustawienie (na nim) najwyższej możliwej rozdzielczość zakończonej oznaczeniem "p" (progresywna). Jest to normalny objaw, gdy odtwarzany jest sygnał zbyt niskiej jakości na dużym ekranie.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Żeby uzyskać prawidłową synchronizację Onkyo i TV musisz również w ampli włączyć opcję dźwieku ARC i dodatkowo wybrać synchronizację HDMI (HDMI CEC bodajże). 

profile.country.PL.title
rafalglog
Poszukiwacz

Dzień Dobry,

Serdecznie dziękuję za szybką pomoc, muszę potwierdzić, że po zmianie ustawień w zewnętrznym tunerze satelitarnym na "inne" 4K pomogło. Okazało się, że w tym tunerze mam dwa ustwienia typu 4K, pierwsze opisane jako 2160p/25/xx i drugie 2160p (multi (50 i 60hz)). Zmiana na drugą opcję pomogła rozwiązać problem "mar".

Wczorajsze mecze Ligi Mistrzów, pomogły w testach i obraz jest taki jak powinien być :slight_smile: Nie ważne jakie zbliżenie obraz bardzo dobry.

Co do dzwięku, jestem w fazie testowej ustawień, swojego apmlitunera, ma on dwa tryby: RCV i CEC. (tak jak wspomiał @TomTheMenace). Po przez to, że przełączanie działo się co jakiś czas, na razie nie mogę jednoznacznie stwierdzić czy zmiana z RCV na CEC pomogła.