anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Polecane aplikacje na AndroidTV - luty 2018

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Polecane aplikacje na AndroidTV - luty 2018

Spodziewacie się rankingu? To musimy go sobie najpierw stworzyć. Dawno temu przygotowałem listę 11 polecanych aplikacji na AndroidTV: http://karczma.edu.pl/2017/11-aplikacji-ktore-powinienes-miec-na-swoim-telewizorze-z-androidtv/

 

Tak naprawdę, nic się nie zmieniło, a nawet bym skrócił ją dziś do 2-3 pozycji. Nie mniej jednak AndroidTV cieszy się jako taką popularnością (mówimy o wersji w telewizorach) więc zapytam:
- Jakich aplikacji (zarówno programy, narzędzia jak i gry) używacie na Android TV w telewizorze. nazwa aplikacji + 1 zdanie z uzasadnieniem. Myślę że zestawienie będzie przydatne dla innych a i może sami się czegoś od siebie dowiemy. 

 

1. KODI + dodatki
2. Netflix Button
3. SHOWMAX (mam za darmo w PLAY)
4. TIDAL (za darmo w PLAY)
5. RADIOLINE
6. NETFLIX

 

Koniec.

Oczywiście APP REPO ale to tylko do zabawy kiedy testuję aplikacje

CHROME - zainstalowany ale nie używany

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
20 ODPOW. 20
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@Tomasz_Bielski  jak mi powiesz jak włączyć dźwięk co najmniej 5.1 na MX Player to też go polecę jak na razie wbudowany odtwarzacz ma przewagę nad każdym innym bo obsługuje audio w pełnym zakresie każdy inny to tylko 2.0

profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

U mnie działa mój zewnetrzny dysk podpinany do TV. MX Player widzi jego partycje pod dziwnymi nazwami ale działa .. Po prostu jakoś je dodałem w tym odtwarzaczu.. tam gdzie dodajesz foldery z pamieci wewnetrznej... Troche to zrąbane i niewygodne ale mozna dodać. Pamietam ze miałem sporo kłopotów ale jakoś się udało.. Spróbuj jak coś się nie powiedzie to spróbuje naprowadzić jak włącze tv i sobie przypomne. 

profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

zbygaaj  W jaki sposób dodajesz moją ksywkę na początku rozmowy i dzięki temu dostaje informacje na mejla? Bo za bardzo nie kumam tego forum :slight_smile: 
 
 
 
Co do twojej sprawy z 5.1 na Mx player to tobie nie pomogę. Nie mam głośników 5.1 mam tylko Soundbar Sony 2.1 
 
dokładnie ten model HT-CT80 i w sumie mi to wystarcza.. Nie jestem jakimś fanem audio - dla mnie liczy się głównie jakość obrazu czyli ubóstwiam ostatnio HDR:)
 
 
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@Tomasz_Bielski   shift i małpa :slight_smile: zgłasza Ci się lista klikasz kogo chcesz wspomnieć :slight_smile: pzdr.Co do odtwarzaczy to niestety ale nie obsługują 5.1 i dlatego wolę ten wbudowany dzwięk i obraz dopełnia wrażenia :slight_smile: pzdr

profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

@zbygaaj oki dzięki za wyjaśnienie.. Co do MX player to ja bym go nie używał tylko ten główny od Sony Video, tylko że ten domyślny program słabo sobie radzi z odtwarzaniem filmów MKV przekraczającyh 50gb + zmiana języka dzwieku też jej brakuje.. Dlatego mi pozostaje mx Player :slight_smile:

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Witam po długiej przerwie. Jak wrażenia z używania Android TV? Nie ukrywam, że u mnie... poszedł w zapomnienie. Nie mniej odświeżam starego kotleta i wątek dot. polecanych aplikacji na AndroidTV. Zapraszam do dzielenia się swoimi aplikacjami: czego używacie i dlaczego tego używacie?

Jeśli używacie konkretnych VOD, napiszcie jakich i dlaczego. Z pewnością przyda się info jak np. Netflix wypada na tle HBO itp. tylko bez zbędnej dyskusji. 

U mnie niezmiennie KODI, ostatnio SHOWMAX (darmowy abonament z PLAY), TIDAL, YOU TUBE, RADIOLINE, WIADOMOŚCI GOOGLE (używane przy wygaszaczu ekranu). Ponadto używam CI+ i bardzo sobie chwalę wybór i namawiam każdego do zmiany dekodera na CI+. 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@Damaranus  dorzucamy ze sklepu telewizora:CDA,ipla,player,spotify bez zbędnych dyskusji Netflix ma 4k i 5.1

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

   Dlaczego polecasz zmianę na CI+ ?
profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Dlatego, że dopóki korzystasz z dekodera zewnętrznego, to Twój telewizor pełni jedynie rolę WYŚWIETLACZA, a więc równie dobrze możesz używać, np. monitora. Dopiero CI+ lub satelitarna podpięta pod telewizor, daje Ci kontrolę nad tym co oglądasz, jak oglądasz i korzystasz z zasobów telewizora. Mając UPC kluczowym elementem był fakt oczywiście pozbycia się sprzętu dodatkowe, ale też ustawianie kanałów wg. uznania i skorzystanie z opcji Discover, w tym pomieszanie kanałów TV z rekomendacjami, no i Action Menu daje też kilka opcji dodatkowych. Nie mniej to pierdoły, klucz to brak dekodera + kanały, brak programów sponsorowanych od UPC typu ich durne reklamy. 

Natomiast dlaczego u nas nikt tego nie wprowadza i nie chwali się i nie promuje, bo dekoderem jest łatwiej kontrolować klienta. Owszem masz więcej exclusivów typu wypożyczalnia, czy bajerancki dekoder z nagrywarką, no ale to już kwestia kto co potrzebuje. 

Dlatego uważam że Android TV na ten moment u nas w kraju to strata czasu. 8.0 bazuje tylko na systemie rekomendacji, a u nas nie ma czegoś takiego jak telewizja internetowa. Są tylko VOD. Pytanie ile przeciętny kowalski kupi takich pakietów? 1? 2? 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@DamaranusDużo zależy od operatora i właściciela aplikacji. Wchodzisz na hiszpańską stronę Orange i szata graficzna prawie identyczna jak u nas. Natomiast dane z tej strony pokazuja nam jak daleko jesteśmy w tyle. Tam do odbioru telewizji Orange w pierwszej kolejności rekomendowane są telewizory Samsung i LG(rocznik 2012 i wyżej) oraz nasze Sony android.  Po prostu instalujesz aplikację i spokojnie odbierasz telewizję od Orange. Możesz ją zinstalować na pięciu odbiornikach , czyli np. multiroom na pięć telewizorów. Dopiero jak nie posiadasz odpowiednigo telewizora , to proponują dekoder z tej firmy.

 Z tego co sie orientuję to np.  WP pilot jest telewizją internetową. W naszych telewizorach z androidem jest nawet w wykazie polecanych aplikacji. Jest jeszcze uboga, ale ciągle się rozwija. Rynek pokaże , czy odniesie sukces. Na LG z webos tej aplikacji nie mozna zainstalować.