anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pomoc w wyborze telewizora.

profile.country.PL.title
SzymekKrakow
Poszukiwacz

Pomoc w wyborze telewizora.

Witajcie.

 

Dzisiaj chciałbym poprosić was o pomoc w wyborze telewizora. Z racji tego że dość długo odkładałem pieniążki nie chce żałować swojego zakupu. Do rzeczy.
Odłożone mam 4300 złotych, i mniej więcej w tej kwocie chciałbym się zmieścić. Interesuje mnie tylko marka sony. 
Telewizor chciałbym aby wykorzystywał w miarę potencjał konsoli Playstation5. Z tego co wiem odświeżanie telewizora nie powinno być niższe jak 100hz i zalecane jest hdmi 2.1
Interesował by mnie telewizor 65 cali. A z racji tego że nie za bardzo się na tym znam, proszę was o pomoc. Ja wiem że to nie za duży budżet do kupna czegoś z powyższymi parametrami ale może znajdę coś w tej cenie. Ewentualnie czy moglibyście mi coś doradzić.

Z góry bardzo dziękuję za każdą poświęcona chwilę.

 

POZDRAWIAM. 

16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
w26rysiek
Użytkownik

Takiego steku bzdur i głupot jak napisane powyżej od Michu dawno nie czytałem. Na jakiej podstawie takie stwierdzenia, oczywiście z frustracji, że tv się psuje. Rozumiem to gdyż kilka lat temu kupiłem wysoki model samochodu światowej firmy niemieckiej. I co? Pojazd więcej czasu spędzał w warsztacie niż nim jeździłem. A skoro o opinie na temat telewizorów chodzi to proponował bym przed zakupem posiłkować się opiniami na https://www.rtings.com/, lub na hdtv.pl choć oni zżynają  z rtings, a nie na forum sony. I jeszcze jedno. Czy jeśli telewizory LG na całą Europę produkowane są w Polsce to znaczy, że LG nie ma swoich fabryk?

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Myślę, że właśnie fora są najlepszym miejscem do szukania opinii o produkcie. Niestety ale naprawdę niewielu tzw. " profesjonalnych " testerów jest bezstronnych i wydaje rzetelne opinie. Jak mówił jeden z nich po 100 tysiącach odwiedzeń takiej strony czy kanału na YouTube do takiego gościa przychodzą ludzie z kasą albo prezentami i delikatnie mówiąc nakłaniają do przychylności... A najlepszym dowodem są babole, o których nie ma w testach nawet zająknięcia a po dniu użytkowania wyłapują je zwykli zjadacze chleba ( laicy) w temacie. Więc jak już pisał Homer " Strzeżcie się Achajów, nawet gdy składają dary..."

profile.country.PL.title
w26rysiek
Użytkownik

Napewno nie brał bym nigdy opinii na forach poważnie. Z reguły piszą tu osoby sfrustrowane lub uważające się za znawców tematu. Ilu piszących tyle opini.

Ale prawdą jest, że Ci zawodowi testerzy za bonusy firmowe wydają pozytywne recenzje ( wyłączam rtings). Pomijam fakt, że do testów dostają pewne i sprawdzone egzemplarze. 

profile.country.PL.title
Michu30
Użytkownik

Tak bo to że sony nie posiada już własnych fabryk to prawda https://forsal.pl/artykuly/411752,sony-sprzedal-fabryke-na-slowacji.html news jest stary bo z 2010 roku. Teraz TV dla sony produkuje fabryka Foxconn na Słowacji na rynek Europejski. Posiadam model XH9096 i sugerowałem się właśnie opiniami z tych serwisów internetowych, które zostały wyżej podane. I co dostałem pierwszą sztukę wadliwą a i druga sztuka chodź niema jak na razie wad to pewnie coś wyjdzie w przeciągu paru miesięcy korzystania. Firma Sony już się skończyła i tyle. Teraz handlują jedynie swoim znaczkiem. Tyle co widzę na forach niezadowolonych użytkowników TV od Sony to nigdy tego nie było. Kupowałem TV w Październiku grubo po premierze tego super modelu XH9096 i co i pierwszy egzemplarz jaki dostałem został zwrócony do sklepu z wadami na matrycy. Drugi jak już pisałem wcześniej działa jak na razie dobrze, ale już drugi raz bym tego TV nie kupił i raczej już nigdy TV od firmy Sony nie będę brał pod uwagę. Boję się teraz jaka będzie konsola PS5 która niebawem ma do mnie zawitać. 

 

P.S. A dodam tylko że to jest mój trzeci już tv od Firmy Sony. Posiadam jeszcze dwie starsze bravie sześcioletnie i tamte TV działają cały czas bez zarzutu. Dlatego kierując się recenzjami z HDTVPolska oraz RTINGS a także swoim doświadczeniem z TV Sony z przeszłości postawiłem trzeci raz na tą firmę i zakupiłem SONY XH9096 no i się zawiodłem jako klient.

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Opinie z RTINGS mimo sporej bezstronności też nie są wyrocznią, bo testują telewizory z rynku amerykańskiego i zdarzają się spore różnice w porównaniu do ich odpowiedników na Europę. Producent potrafi wkładać inne matryce do wydawałoby się tego samego modelu, czy inaczej wykonany pilot ( plastik zamiast aluminium) albo na stany dodawać zewnętrzny odbiornik podczerwieni poprawiający działanie pilota. Jednym słowem zanim na coś się zdecydujemy trzeba naprawdę ostro się napracować szukając informacji i koniecznie trzeba zobaczyć tv na własne oczy np. w sklepie stacjonarnym...

 

profile.country.PL.title
Chrisp2.
Użytkownik

Witaj. Moim zdaniem omijaj Sony z daleka... Serwis Sony to jest obraza dla klienta, towar sprzedany to można go olać. Po prostu poczytaj sobie co piszą ludziska np.  na tym forum... 

profile.country.PL.title
Rafaell37
Użytkownik

Nie polecam tej marki bo po pierwsze olewa nie aktualizuje oprogramowania telewizora z  XG 2019 , po drugie jako marka ma problemy dużo z nowymi  tv błędy z oprogramowaniem nawet to widać na forum .Jako marka sony to przeszłość a nie przyszłość .