anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem z czujnikiem światła

profile.country.PL.title
daniel.szewczyk82
Użytkownik

problem z czujnikiem światła

witam

Mam dylemat cały czas z tematem rozjaśniania się ekranu w Sony 55XF7596. Na początku myślałem, że to jakis problem z wyświetlaniem napisów w netflixie ale to występuje też (tylko w mniejszym stopniu) na każdym źrodle. Ekran się rozjaśnia i ściemnia w zależności od wyświetlanej sceny. Metodą prób i błędów wykryłem że występuje to po włączeniu czujnika światła i rzeczywiście temat rozjaśniania się załatwia gdy czujnik wyłączę ale..... pojawia się inny:) gorszy:). Ekran jest tak nienaturalnie rozjaśniony, że żebym nie wiem jak kombinował to nie ustawie go do tego, jak jest przy włączonym czujniku światła. Już nie oczekuje cudów ale czy jest tu jakiś ekspert aby pomóc ustawić to mniej więcej tak, że włączam czujnik światła (zapisuje jakieś parametry i ustawiam je na stałe przy wyłączonym czujniku światła?) Myślałem, że zmieniają się paramety w sekcji jasność ale czy czujnik jest włączony czy wyłączony one sie nie zmieniają.......

 

Podsumowując :

- przy włączonym czujniku światła obraz jest przeze mnie jak najbardziej ok ale irytuje ta zmiana jasności...

- przy wyłączonym czujniku światla obraz jest totalnie nie do zaakceptowania (tak razi po oczach...)

 

PS. piszę to bo problem jest widoczny szczegolnie na tych piep.....nych czarnych pasach z gory i z dołu gdy oglądam film przy wyłączonym oswietleniu . Ktoś wie przy okazji dlaczego tak trudno dostać filmy bez pasów???

 

Będę mega wdzięczny za pomoc

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Konsultowałeś już tę reakcję TV z naszym wsparciem technicznym? W razie potrzeby podajemy kontakt: 

poprzez formularz na stronie: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email, telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 22 3060694 lub e-mailowo: customersupport.pl@eu.sony.com.

 

profile.country.PL.title
radosuaf
Użytkownik

Możesz po prostu zakleić czujnik :).

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@daniel.szewczyk82 zgłosiłem Twoje zapytanie do supportu - oto odpowiedź:

W przypadku wyświetlania napisów rozjaśnienia ekranu są do pewnego stopnia normalne, ponieważ ekran ma strefowe podświetlenie. Efekt ten nie będzie występował tylko w przypadku matryc OLED, gdzie każdy piksel ma swoje podświetlenie. Parametry obrazu mogą być niezmienne w przypadku, gdy treść je wymusza - przykładowo treści HDR wymuszają na TV maksymalną jasność.

Jeśli uważasz, że z Twoim odbiornikiem jest coś źle to możesz zarejestrować weryfikację serwisową poprzez poniższy formularz:

 https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Repair/BookRepairForm

 

Pozdrawiam