anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z DOLBY VISION na Netflix w TV KD-65XF9005

profile.country.PL.title
woreszk
Poszukiwacz

Problem z DOLBY VISION na Netflix w TV KD-65XF9005

Witam serdecznie, Mam problem z odtwarzaniem niektórych filmów na Netflix, filmy które nagrane są w DOLBY VISION mają problem z utrzymaniem równego poziomu jasności, w momencie kiedy wyświetlana jest jedna scena poziom jasności potrafi się zmienić nawet trzy razy przy wyświetlaniu jednego ujęcia, co jest bardzo nie komfortowe dla oka, jakbym oglądał jakieś pirackie filmy. Próbowałem z włączonym czujnikiem oświetlenia z wyłączonym i problem ciągle jest ten sam. Niestety nie mogę też przełączyć trybu video gdyż telewizor automatycznie przełącza się w tryb Dolby Vision i opcja ta jest zablokowana co uniemożliwia jej zmianę. Nie wiem w czym tkwi problem bo dzieje się to tylko  na Netflix i konkretnie w filmach nagranych w trybie DolbyVision. Jakby poprostu telewizor sobie z tym nie radził. 

Czy ktoś zauważył coś podobnego, i jest na to jakieś rozwiązanie?

16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
AND.N_11
Użytkownik

U mnie podobnie, XF9005 (55 cali) nie zauważam żadnego spadku ostrości w Netflix czy to w 4K czy w DV.

profile.country.PL.title
Artur1980
Poszukiwacz

Udało się komuś rozwiązać ten problem. sony twierdzi ze jest to wina portali strimingowych, co jest nieprawdą.

ja ma KD75 XF9005 i jest coraz gorzej a filmów jest coraz wiece w systemie DV 

profile.country.PL.title
Artur1980
Poszukiwacz

czyli do ustawień fabrycznych, zrobiłem nic nie pomogło uważam że XF9005 maja jakąś wadę fabryczną i robią nas w balona.

profile.country.PL.title
Artur1980
Poszukiwacz

nie tylko ręce, udało się cos ogarnąć? jakieś pomysły ?

profile.country.PL.title
Artur1980
Poszukiwacz

na HBO DISNEY ten sam problem mam.

profile.country.PL.title
Mopato
Użytkownik

No niestety nic z tym nie zrobisz. Próbowałem wszystkiego. Kupiłem chromecast 4k i jest idealnie. 

profile.country.PL.title
Artur1980
Poszukiwacz

Tak łatwo się nie poddaje. tv mam na gwarancji, serwis sony twierdzi ze to wina platform strimingowych, rozmawiałem ponad 2 godziny z osobami z netflixa łącząc się z ludźmi z głównej siedziby w USA, u nich jest wszystko ok. W salonach sony wszyscy jednogłośnie mówią że to wina sterownika podświetlenia kolorów w matrycy.