anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem z podlączeniem laptopa kablem hdmi

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
ArktosB
Poszukiwacz

problem z podlączeniem laptopa kablem hdmi

Witam

Mam wspomniany w temacie problem. Otoz: posiadam notebook dell latitude 3330,karta graficzna zintegrowana Intel, Windows 10. Podłączam go przewodem hdmi do TV sony kd43xe8077. Pojawia się w menu source symbol iż, do gniazda jest podłączone urządzenie, ale w prawym dolnym rogu ekranu w TV widnieje komunikat brak sygnału, podłącz urządzenie. Zdarza się, że obraz pojawia się z laptopa na ekranie tv, ale ostatnio rzadko kiedy udaje mi się sprzezyc urządzenia że sobą mimo wielu prób. Wymieniałem już przewód, ale to nie przyniosło efektu. Zastanawiam się, czy nie powinienem użyć przewody lepszej jakości, przewidziany do użytku do telewizorów 4K, choć sam sygnał z laptopa do TV to max 1920x1024. Inny mój dylemat związany jest ze sterownikiem karty graficznej w laptopie. Otóż, mam zainstalowane dwa programy diagnostyczne:jeden serwisowy dell, drugi intelowski. Podczas próby zaktualizowania sterownika karty graficznej do najnowszego, pojawia się komunikat, że producent laptopa (dell) nie aprobuje sterownika innego niż zainstalowany, mimo iż ten który próbuje zainstalować jest z oficjalnych zasobów Intela. W styczniu pojawił się nowy sterownik Intela dla zintegrowanych kart graficznych, ale podczas próby instalacji pojawia się ten sam komunikat i instalacja jest przerywana. Moja 3 wątpliwość dotyczy wspomnianych programów diagnostycznych, czy aby nie powodują wzajemnego konfliktu?! Będę wdzięczny, jeśli ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników spotkał się że wspomnianym problemem i potrafił go rozwiązać, i podzieli się swoją wiedzą. Z góry THX

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
ArktosB
Poszukiwacz

Witam

Konieczna byla interwencja informatyka/elektronika i przelutowanie portu hdmi w laptopie. W tej chwili problem nie wystepuje. Jako ciekawostke dodam, ze ekran wbudowany w laptopa obsluguje nizsza rozdzielczosc, niz ta, ktora jest wyswietlana na moim TV. Karta graficzna dostosowuje ja/podbija dzieki podlaczeniu laptopa poprzez hdmi do tv obslugujacego wyzsze rozdzielczosci.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

na początek upewnij się, czy na notebook'u włączone jest klonowanie ekranu.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
ArktosB
Poszukiwacz

Tak. Robie to za kazdym razem, kiedy probiuje po raz kolejny wlaczyc sygnal przez TV.

Arktos B.
profile.country.PL.title
ArktosB
Poszukiwacz

Witam

Konieczna byla interwencja informatyka/elektronika i przelutowanie portu hdmi w laptopie. W tej chwili problem nie wystepuje. Jako ciekawostke dodam, ze ekran wbudowany w laptopa obsluguje nizsza rozdzielczosc, niz ta, ktora jest wyswietlana na moim TV. Karta graficzna dostosowuje ja/podbija dzieki podlaczeniu laptopa poprzez hdmi do tv obslugujacego wyzsze rozdzielczosci.