anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z portem CI po aktualizacji

profile.country.PL.title
Tomasz7
Użytkownik

Problem z portem CI po aktualizacji

Po ostatniej aktualizacji w październiku-listopadzie zacząłem mieć problem z portem CI w moim nowym XR55X90JAEP. Myślałem, że to wina anteny, operatora, pogody itp, ale po konsultacji z Sony potwierdzono, że nową aktualizacja spowodowała problemu. Obraz przycina się i krzaczy co kilkanaście sekund. Zapowiadana poprawka na początek roku nie chce się pojawić, a ja nie mogę oglądać tv. Czy wiecie jak to naprawić lub cofnąć aktualizacje? 

19 ODPOW. 19
profile.country.PL.title
Lukastv
Poszukiwacz

Dzisiaj powinna być aktualizacja, też od kilku miesięcy na nią czekam, Sony 14.02 wydało komunikat: 

 

https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/xr-65x90j/articles/0...

 

Trochę słabe, że support Sony przez kilka miesięcy bagatelizował problem, nie znał odpowiedzi. Jak widać po komunikacie,  to duża usterka skoro musieli coś takiego opublikować. Szkoda tylko, że tak długo to trwało. Ludzie wzywali monterów od kablówek, serwis a wina leżała od początku po stronie Sony.

profile.country.PL.title
Tomasz7
Użytkownik

Tak, widziałem komunikat. Tylko, że ja już usłyszałem od serwisu Sony w grudniu, że niebawem pojawi się poprawka. A jak jej nie ma, tak nadal jej nie ma, a telewizor od trzech miesięcy stoi bezużyteczny i musze jechać na Netflixach, bo normalnej tv nie da się oglądać.

profile.country.PL.title
daszulc
Użytkownik

Sądzę, że Sony jako firma straciło wiarygodność, gdyż wielokrotnie zapowiadana aktualizacja (i wielokrotnie przekładana) nadal jest niezrealizowana. Dziś 22.02. i jak na razie cisza. Oczywiście 22.02. jest do godziny 23.59... :-((

profile.country.PL.title
Tomasz7
Użytkownik

Powiem Wam szczerze, że kupiłem tv Sony tylko dlatego, że mam nagłośnienie Sony, mam PS4 i zamierzam kupić PS5 i postanowiłem mieć wszystko od jednego producenta, tym bardziej, że Sony reklamowało ten model tv jako najlepszy pod PS5. Wydałem 5 tysiaków na tv i przez brak kompetencji i wypuszczenie wadliwej aktualizacji nie mogę z niego korzystać. A zastanawiałem się czy nie kupić LG i teraz żałuję. Mogłem kupić LG, tak jak wszyscy polecali, i teraz wiem dlaczego tak polecali...

profile.country.PL.title
Lukastv
Poszukiwacz

Ale w wiadomości, którą dostałem podali tylko 22.02 bez podania roku, więc mają jeszcze dużo czasu 🙂

 

Ja przygotowałem już TV do zwrotu, 2 miesiące moduł CI+ leży wyjęty żeby cokolwiek można było oglądać z podstawowych kanałów. Raczej nigdy więcej nie zainwestuje w żaden produkt Sony.

 

profile.country.PL.title
Tomasz7
Użytkownik

Dziś sprawdzałem, żadnej aktualizacji nie ma.

profile.country.PL.title
odja12
Użytkownik

Jest aktualizacja tylko nie wiem czemu nie w Polsce, podobno naprawia problem z modułami:

https://www.facebook.com/groups/769301263827199/permalink/1118558765568112/

profile.country.PL.title
yaro626
Użytkownik
profile.country.PL.title
odja12
Użytkownik

Do mojego modelu X85j jeszcze nie udostępnili. Czekam.