anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z Wi-Fi w TV KD-49X8309C

profile.country.PL.title
manzir
Poszukiwacz

Problem z Wi-Fi w TV KD-49X8309C

Witam,

 

Mam pytanie, czy ktoś miał taką sytuację. Mianowiceie TV posiada odbiornik Wi-Fi 2,4 i 5 GHz.

Zawsze przy połączeniu z siecią 5 GHz transfer był lepszy, szybszy, filmy na YT buforowały się szybciej no i oczywiście speed test również wskazywał wyższy transfer. Od jakiegoś czasu sytuacja się odmieniła i to na sieci 2,4 GHz "wszystko jest lepsze". Router sprawny, inne urządzenia w miejscu, gdzie stoi TV lepiej, szybciej dziłają na sieci 5 GHz - jakość sygnału sprawdzona jest również Wi-Fi analyzer. TV po restarcie wybiera domyślnie sieć 5 GHz, ponieważ powinna być lepsza, natomiast tak nie jest 😕

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Czy szukałeś już pomocy w poprzednich wątkach na naszym forum? 

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Ja też na XD9005 mam problem ze zbyt niskim transferem na 5 Ghz

profile.country.PL.title
manzir
Poszukiwacz

Szukałem pomocy na waszej infolinii  SONY i rozwaliła mnie odpowiedź jednej kobiety - powiedziała, że wasze urządzenia, czyli produkty SONNY, powinny pracować na 2,4 GHz, bo na 5 GHz nie dają rady!!! Nie chcę żeby zabrzmiało to szowinistyczne, ale pewnie leciała jakimiś skryptami, które miała przed sobą i tak naprawdę nie zna się na tym. Umknął jej wogóle fakt, że powiedziałem jej, że wcześniej normalnie TV pracował na sieci 5 GHz.
Wysłała zapytanie moje do działu technicznego. Ciekawy jestem co mi odpowiedzą. Najlepsze jest to, że TV po jakimś czasie sam przełącza się na sieć 5 GHz - pewnie dlatego, że jest to lepsza sieć - no chyba, że robi to na złość tej kobiecie z infolinii 😊

 

Sony_Poland_Team - jakiś pomysł, rozwiązanie? Mogę podać nr seryjny. Oprogramowanie mam oczywiście najnowsze.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@manzir zgłosiliśmy problem do supportu Sony - oto ich odpowiedź:

Klient korzysta z routera wysyłającego jednocześnie sygnał na częstotliwości 2.4 oraz 5 GHz (napisał, że TV sam się przełącza) to mogą występować problemy, ponieważ TV będzie się przełączał pomiędzy nimi. W przypadku takich przełączeń TV może chwilowo tracić połączenie i nie będzie działać stabilnie. Telewizory powinny działać poprawnie zarówno na 2.4 jak i 5 GHz, jednak zalecamy, by klient korzystał tylko z jednej częstotliwości. Sprawa faktycznie została przekazana do działu technicznego w celu konsultacji, jednak w dalszym ciągu oczekujemy na odpowiedź.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
manzir
Poszukiwacz

Dzięki za zaintersowanie się sprawą!

Uwielbiam takie odpowiedzi od serwisu!

Dwa lata korzystam z routera, który rozsiewa jednocześnie sygnał na częstotliwości 2.4 oraz 5 GHz i do tego czasu nie było najmniejszego problemu. TV przełącza sie na 5 GHz, ponieważ to wyższy, lepszy standard, co zapewne zaimplementowano w oprogramowaniu TV i jak ma tylko do wyboru sieć 2.4 lub 5 Ghz, to ma wybierać 5GHz - tak było do tej pory i wybierał "lepszą sieć" - nie ma mowy o żadnym przełączaniu/skakniu między siecaimi.

Co to wogółe znaczy - cytat SONY:

"W przypadku takich przełączeń TV może chwilowo tracić połączenie i nie będzie działać stabilnie".

Jeżeli TV ponownie połączy się z jakąkolwiek siecią, to przecież działa już stabilnie - chodzi o transfer.

Podkreślam raz jeszcze, że u mnie w układzie miszkania, sprzetów i ich lokalizacji, wyposażenia, remontu, mieszkańców, budynków i otoczenia na zewnatrz, nic się nie zmieniło. Mało tego nie przybyło żadnych sieci Wi-Fi, które mogłyby coś zakłócać. Jest to typowa usterka/kaprys TV. Wydaje się, że odbiornik Wi-Fi w TV działa, inaczej nie możnabyłoby korzystać z "ogólnie mówiąc inernetu". Dlaczego jednak transfer na wyższym standardzie spadł, a na niższym wzrósł, to zagadka i pytanie do swerwisu SONY.

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Według mnie Problem leży po stronie sony kart sieciowej wifi , mam panasonica tv i w nim net na 5 Ghz Net zapierdziela bez zacięć i na  pełnej mocy