anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem ze Smart IPTV po aktualizacji do Oreo.

profile.country.PL.title
brenas25
Poszukiwacz

Problem ze Smart IPTV po aktualizacji do Oreo.

Witam.Po aktualizacji do Oreo zauwazam problem z dekodowaniem obrazu w aplikacji Smart IPTV.Czesto u dołu ekranu pojawiaja sie dziwne artefakty/białe kreski co bywa ze przeszkadza i jest uciazliwe.Wyglada jakby problem wystepowal wlasnie po stronie odbiornika.Czy ktos spotkal sie z takim czyms i ma doswiadczenie jak sie tego pozbyc.

Pozdro

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@brenas25 zgłosiłem Twój problem do supportu - oto odpowiedź:


Aplikacja Smart IPTV jest aplikacją zewnętrzną i nie mamy możliwości udzielenia wsparcia w tej kwestii. Jeśli problem z nią wystąpił po przeprowadzeniu aktualizacji systemu Android to aplikacja może nie być (jeszcze) kompatybilna z najnowszą wersją systemu telewizora.


Pozdrawiam

profile.country.PL.title
brysiu54
Poszukiwacz

To raczej nie wina OREO ale programu jakiego używasz do IPTV

profile.country.PL.title
brysiu54
Poszukiwacz

W zależności jakiego programu używam w jednych problem występuje w innych nie problem pojawia się w OTT Navigator, czasami w IPTV pro, nie występuje natomiast, IPTV EXTREME PRO.

profile.country.PL.title
adamapn
Poszukiwacz

Mam ten sam problem na 49XD8005. Po aktualizacja do Android 8 u dołu ekranu artefakty ale tylko przy pełnym ekranie w sensie gdy obraz jest na całą wysokość i głównie przy ciemnych kolorach. Przy obrazie kinowym (czarne pasu u góry i na dole) ten problem nie występuje ale, to pewnie przez to, że nie ma tam innych kolorów.

 

Aplikacje w których jest ten problem, to TvIrl i TiviMate, a np w IPTV jest ok. Z tego co wiem dwie pierwsze aplikacje wykorzystują wewnętrzny odtwarzacz (ExoPlayer). Kontaktowałem się z autorem aplikacji TvIrl ale nie był w stanie nic ustalić.

Nie jest, to problem aplikacji, bo na Mi boxie nie ma tego problemu.

 

 

profile.country.PL.title
brenas25
Poszukiwacz

Dokładnie tez tak uwazam ze problem nie stoi po stronie aplikacji Smart IPTV gdyz nawet na obecnej wersji 1.7.1 problem istnieje.

Co do innych apk na ktorych wszystko jest ok to dodam ze jest to Iptv extreme oraz Kodi.

Mysle ze Sony cos spartolił po aktualizacji do Oreo i na jednym z najlepszych playerow IPTV mamy artefakty.

Kiedy Sony to poprawi? No coz to pytanie pozostaje bez odpowiedzi znajac czestotliwosc aktualizacji.

profile.country.PL.title
patrol69
Użytkownik

U mnie panowie również problem z pikseloza. Przed aktualizacją do Oreo wszystko było w porządku. 

Znalazł ktoś jakieś rozwiązanie ?

profile.country.PL.title
patrol69
Użytkownik

Sprawdzał ktoś z was czy problem artefektow/pikselozy zninkal w najnowszej aktualizacji sony 6.6555 ?

profile.country.PL.title
piotrdvb
Poszukiwacz

W tej kwestii wszystko pozostaje bez zmian.

profile.country.PL.title
mis_dj
Poszukiwacz

Mam to samo. Przy pełnym ekranie pojawiają się dziwne linie, artefakty u dołu ekranu. Tak jakby jedna ostatnia linia zniekształcała dolną część ekranu. Nie jest to problem aplikacji bo na telewizorze innej marki tego nie ma. SONY coraz bardziej mnie do siebie zniechęca. Stan na marzec 2021.