anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem ze zmiana satelity kdl43w808c

profile.country.PL.title
konik123
Użytkownik

Problem ze zmiana satelity kdl43w808c

Witam, zakupiłem antene satelitarną, zamontowałem, ustawiłem na hotbird 13 podłaczylem do tv i chce wyszukac kanały wiec wchodze:

ustawienia kanałów> ustawienia cyfrowe>ustawienia satelity>

programowanie satelity cyfrowego> pyta o konfiguracje wiec wybieram tak jak jest czyli stała bo mam pojedyńczy konwerter

Teraz ogólny satelita i wyświetla sie satelita 1 astra1 19.2 wiec chce zmienic na hotbird 13 klikam wyskakuje kolejne podmenu i co sie okazuje "pole wybór satelity" jest szare i nieda się tam nic zmienic pisze astra1 19E i tyle. Jedyna zmiana jest możliwa  kiedy zamias "ogólny satelita" wybiorę "preferowany satelita"  i następnie  "n na kartę" ale nie oto mi chodzi bo znajduje mi same kodowane stacje.

Czy wy również macie z tym problem? dodam że przywracałem Tv do ustawien fabrycznych itp itd i nie pomaga, soft najnowszy. Dodam że ogolnie poruszanie sie po menu ustawień kanałow bardzo wolno działa i nie raz Tv się zwiesi w nim i nic nie pomaga tylko wtyczka z gniazdka.

 

 

Ps. Zwracam się do panów z Sony o poinformowaniu działu technicznego o owych problemach.

 

10 ODPOW. 10
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy 

 

Bardzo dziękujemy za wiadomość, którą przekazaliśmy już do działu technicznego. Wrócimy z komenatrzem kiedty tylko otrzymamy instrukcje. 

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony

stavuu
Poszukiwacz

Panowie bardzo Was proszę o pomoc. Czy nikt tego nie testował przed wydaniem na produkcję? Pomijając fakt że jest to kolejna funkcjonalność która nie działą to szybkość interfejsu programowania kanałów jest masakrycznie wolna - około trzy sekundy na przejście na kolejną opcję w menu.

profile.country.PL.title
konik123
Użytkownik

Mam dla kolegi złą wiadomość bo chyba właśnie nikt tego nie testuje, fajnie nowy soft nowe funkcje nagrywanie na dysk PIP etc zaraz zaraz?  czy te funkcje nie były reklamowane jak kupywałem Tv? No ale co tam w końcu je dodali, szkoda że dopiero po 6 miesiącach i że zapomnieli o tym żeby nagrać musimy mieć dziłajace tunery w tv non stop coś niechce wskoczyć brak słów.

 

Jako autor pierwszego postu ponawiam pytanie do panów z Sony jak w tv zmienić satelite? czy 17dni to zbyt krótki czas aby to ustalić z działem technicznym??? zwłaszcza że nie widać tu zbytniej aktywnisci z waszej strony wiec jak to się mówi kolokwialnie zarobieni nie jesteście

profile.country.GB.title
latarnik222
Poszukiwacz

Witam.

W menu rodzaj przeszukiwwania musisz zmienić na przesukiwanie ręczne. Wtedy podświetli ci się możliwość wybory satelity

profile.country.PL.title
konik123
Użytkownik

Dziękuje Ci dobry człowieku, za tą podpowiedz, tylko mi właśnie w tej cześci menu tv się zawiesza jak tam chce co kolwiek jak kolwieg wybrać zmienić i tu jest pieś pogrzebany sorki za ten sarkazm ale myśle ze o tym własnie panowie z Sony wiedzą i dlatego nie śpieszą sie z odpowiedzią bo wiedzą że sie nie da.,

profile.country.GB.title
latarnik222
Poszukiwacz

Niestety mam tak samo. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i próbować. Mi się za którymś razem udało, ale nie ukrywam było to bardzo flustrujące.

glomglom
Poszukiwacz

Zgadza się - w sprawie wolnego menu pisałem do Sonego jakieś 2 miesiące temu, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi. Generalnie zlewka klienta.

profile.country.PL.title
konik123
Użytkownik

ja chciałem to zmienić ale po kilku godzinach prób poddałem się, wielki szacun jesli komuś udało się tam to zmienić, poczekam na update a jak to nie poprawią to poproszę panów z serwisu o pomoc ale to bedzie ciekawe jak przyjadą 😛

 

profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

Wejdź tak jak opisałeś w pierwszym poście, czyli HOME>Ustawienia>Ustawienia kanałów>Ustawienia cyfrowe>Ustawienia satelity>Programowanie satelity cyfrowego, konfiguracje wybierasz stałą, potem "Ogólny satelita" i jeśli posiadasz tylko pojedynczy konwerter bez przełącznika Diseqc to zostaw ustawiena tak jak są, czyli: "Satelita 1 Astra 19,2 E Wł. Kontrola DISEqC Wyłączony", a następnie wybierz "Rozpocznij".

Tym, że jest napisane Astra 19,2E się nie przejmuj, odbiornik rozpocznie wyszukiwanie kanałów od dolnej częstotliwości i przy wyszukaniu kanałów z pierwszego transpordera nazwa szukanej satelity z Astry zmieni się na Hotbird. TV przeskanuje wszystkie częstotliwości i wyszuka wszystkie kanały niekodowane i kodowane z Hotbirda. Posortować je można w programie SonyEditor przez zgranie listy na komputer, bo sortowanie w menu TV przy obecnym sofcie sam widzisz jak działa. Problemem kolejnym nawet przy sortowaniu przez program na komputerze jest rozsypywanie się tej listy w TV po jakimś czasie, ale o tym już może czytałeś na forum.