anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ręce opadają XR-65X94J moduł CI+ Cyfrowy Polsat.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Ręce opadają XR-65X94J moduł CI+ Cyfrowy Polsat.

Jak w temacie poleciłem znajomemu zakup TV Sony jak w temacie X94J.Odbiór na tym TV przez moduł CI+ Polsatu jest wręcz niemożliwy obraz szatkuje jest nieoglądalny.TV ma najnowszy soft v6.7283 dużo było opinii swego czasu na temat modułów CI+ telewizji kablowych tutaj odbiór jest z satelity żadne zaklęcia nie pomagają ręce opadają wręcz.ZAŁAMKA ! Może znajdzie się ktoś z rozwiązaniem ? Nie wspomnę już o komunikatach moduł wyjęty,moduł włożony jest to drugi z kolei moduł czyli wymiana nic nie daje.Dołączam screena z odbioru.Dzięki z góry za wszelkie porady.IMG-20230918-WA0001.jpg

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
Greg176
Poszukiwacz

Mam identyczny problem w modelu XH9005 w połączeniu z modułem CI+. Od strony dostawcy sygnału wszystko jest w jak najlepszym porządku, karta CI+ również jest w pełni sprawna - działa bez problemu w drugim odbiorniku, oczywiście innej marki. Po wyjęciu karty z TV Sony problem pikselizacji znika jak ręką odjął.

TV Sony ewidentnie został zepsuty przez którąś z aktualizacji - może celowo...

Jak rozumiem, ta szeroko zalecana wymiana płyt głównych ma na celu niejako cofnięcie oprogramowania do wersji, która miała zaimplementowane stosowne poprawki na ten problem (luty 2022?). Pytanie tylko, czy firma Sony poniesie koszty wymiany takiej płyty także dla TV po gwarancji?  Jak dla mnie powinno być to oczywiste, gdyż TV przed aktualizacją działał  z modułem CI+ bez zarzutów.

 

profile.country.PL.title
Marrkus
Poszukiwacz

W sierpniu 2021 kupiłem XR-65X93J i w sumie byłem zadowolony z zakupu do wiosny br. Zaczęła się pikseloza. Początkowo byłem przekonany że może to być wina sygnału z kablówki ale po dokładnym sprawdzeniu całego okablowania okazało się że to wyłącznie problem tego telewizora. Znalazłem ten i podobne tematy i w sumie czuję się poniekąd jak szczęściarz bo dotknęło mnie to dopiero teraz ale i jak pechowiec bo niedawno skończyła się gwarancja. Śmierdzi mi to programowaniem czasem życia, analizując aktualizacje jakie się pojawiły to podejrzewam, że ta z czerwca '23 popsuła a ta z września' 23 dokończyła dzieła - kablówka i jej 170 kodowanych kanałów mogę sobie w d... wsadzić. Dobrze, że to bardzo ludzka kablówka jest i 99 kanałów mam dostępnych korzystając z tunera DVB-T. Jedno jest pewne to mój pierwszy i ostatni tv tej "firmy" - nie wiem co mnie podkusiło by poexperymentować ale było pozostać przy sprawdzonych firmach na "P..."