anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 55a90j - szarpiące paski informacyjne w aplikacjach

profile.country.PL.title
MaciekMM
Poszukiwacz

Sony 55a90j - szarpiące paski informacyjne w aplikacjach

Cześć,

Mój tv Sony 55a90j ma problem z szarpiącymi paskami informacyjnymi na kanałach informacyjnych oglądanych przez aplikacje internetowe. Problem najbardziej widoczny jest na kanale tvn24 w aplikacji C+ online lub Vectra Smart TV. Przesuwający się pasek tnie, szarpie (czasami bywają chwile że jest płynnie).  Próbowałem różnych ustawień obrazu jednak bez lepszych rezultatów. Na AV forum przeczytałem że ten model ma problem z wyświetlaniem obrazu w aplikacjach 50Hz (tv znacznie lepiej radzi sobie z sygnałem 60Hz). Dziś odwiedził mnie serwis  i zaproponował wymianę płyty głównej. Nie zdecydowałem się ponieważ nie jestem do końca przekonany czy to pomoże a zostałbym bez tv 14 dni...

 

Czy ktoś z Was może sprawdzić jak u niego wygląda sytuacja z szarpiącymi paskami informacyjnymi na tvn24 w którejś z aplikacji online ?

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Skoro jest problem i serwis podejmuje sie go usunąć to właściwie co można zrobić innego? Nawet jak ktoś potwierdzi albo zaprzeczy, że na jego TV nie występuje. 

profile.country.PL.title
MaciekMM
Poszukiwacz

Nie widzę sensu wymieniać płytę główną skoro może to nie przynieść oczekiwanego rezultatu dlatego wolałbym wiedzieć czy w tym TV to faktycznie norma i nic się z tym nie zrobi.

profile.country.PL.title
MaciekMM
Poszukiwacz

Mało tego. Jesli tv faktycznie posiada taką wadę (problem z aplikacjami przy 50hz ktore jest standardem w PL) o ktorej na dodatek nie zostałem poinformowany przy zakupie to Sony powinno wziac się w garsc i wymienic go na inny model... Tak się tobi w cywilizowanych krajach. Wystarczy poczytac av forum i wyciagnac wnioski ja Sony postepuje z klientami w innych panstwach. Uwazam ze telewizor tej klasy nie powinien tak dzialac. Na sprzęcie za 1000zl obraz jest płynny ...

profile.country.PL.title
MiroEs
Użytkownik

Nie wiem czy próbowałeś w tych ustawieniach, ale jedyne mogę tak podpowiedzieć. Ustawienia obrazu - Ruch - Własny - Gladkosc 2-Czystosc 1-Tryb kliszy Duża. 

profile.country.PL.title
MaciekMM
Poszukiwacz

Cześć. Dzieki za podpowiedz ale probowalem juz wszystkiego. Wlacznie z ustawieniami podanymi przez Ciebie.

Przesuwające się wyrazy dalej migoczą.

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

Mi to wygląda na zwykłe braki w pamięci RAM niestety tv sony mają go za mało, dodatkowo usunęli multitasking w nowym google tv i jest jak jest. 
Spróbuj przytrzymać na pilocie przycisk włączenia przy włączonym TV i potem odpal aplikacje (zakładam c+online)

profile.country.PL.title
MaciekMM
Poszukiwacz

Cześć, 

Zrobiłem próbę z wyłączeniem TV (przytrzymanie przycisku na pilocie) i ponownym odpaleniem apki niestety nic to nie pomogło. Były również resety TV (z wyjątkiem resetu gdzie przytrzymuje się przycisk na obudowie + wyjmuje wkłada wtyczkę).

Jeśli chodzi o RAM to nie wydaje mi się żeby to sprawiało problem. W moim 4 letnim TCLu nie ma zacięć/migotań. Na X85j moich rodziców również brak tego problemu. Moze faktycznie tv nie działa poprawnie z apkami na 50Hz ? Ale przecież w PL to jest standard... Zrobiłem test na trzech aplikacjach (C+ Online, Vectra Online i TVN24go) i wszędzie to samo. Trochę lipa jak na tv tej klasy... Mi to bardzo przeszkadza ponieważ dość często oglądam programy informacyjne właśnie przez aplikacje...

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

To niech serwis wymieni płytę główną na miejscu, łaski nie robią, u mnie w A90J nie widzę tego problemu, ale używam UPC TV GO. Swoją drogą polecam za dużo nie oglądać kanałów informacyjnych bo pojawi się inny znacznie większy problem z wypaleniem OLED. Z ciekawości przyjrzę się w UPC TV GO i dam znać czy dostrzegam jakiś problem z TVN24
Jestem prawie pewien, że wymiana płyty nic nie da, ale gdyby zrobili to na miejscu to nic nie tracisz, a zyskujesz nowy podzespół.

profile.country.PL.title
MaciekMM
Poszukiwacz

Super. Dzieki za pomoc. Rozumiem ze UPC tv go to aplikacja zainstalowana na Twoim tv ? Zwróć proszę uwagę przez kilka min na pasek informacyjny czy litery nie migoczą. Jak możesz to poczekaj az zmieni się obraz w tle na jakis ruchomy itp. Co do wymiany płyty to noe pytałem czy jest możliwość wymiany na miejscu. Serwisanci chcieli zabrać tv na 2 tyg... Nie jestem pewien czy płyta byłaby nowa czy nie z jakiegoś odzysku...