anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 65af9 komunikat odswiez panel

profile.country.PL.title
Marines.1
Użytkownik

Sony 65af9 komunikat odswiez panel

Witam.

Pojawil mi sie komunikat, ze nalezy odswiezyc panel i zeby to zrobic to tv sie wylaczy i zacznie odswiezac panel automatycznie oraz ze moze pojawic sie biala linia na ekranie. U mnie wyglada to tak tv zgasl i od pol godziny nic sie na nim nie dzieje, zadnej bialej linii, doslownie nic, tak jakby byl wylaczony. Czy tak to powinno wygladac ?

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Marines.1,

 

tak, powinno to tak wyglądać. Panel się odświeży i będzie działać znakomicie :slight_smile:

profile.country.PL.title
Rubikonek
Poszukiwacz

U mnie po odświeżeniu nic się nie zmieniło

profile.country.PL.title
djtc1979
Poszukiwacz

Witam ja mam AG9 ale u mnie ten komunikat w ciągu 4 miesięcy widziałem z 5 razy 3 razy raz po raz w nocy włączałem odświeżanie a z rana potrafił się nadal upominać, potem reset ustawień i spokój na 2 miechy i znowu.

A z tego co wyczytałem to powinno się tej funkcji używać raz do roku nie częściej.???

 

Kasa za kalibrację poszła się wa..ć że tak to ujmę. Zalecają kalibrację a nie potrafią ustawień zachować w wypadku resetu fabrycznego.

 

 

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Nie masz wydruku kalibracji w pdf ?

profile.country.PL.title
djtc1979
Poszukiwacz

Mam ale to nie znaczy że co miesiąc wszystko będę wprowadzał od nowa. Przecież to nie o to chodzi. Po drugie Do niektórych opcji żeby np aktywować obraz Profesjonalny 1 i 2 potrzeba oprogramowanie Calman na TV i komp gdzie niestety to komputerowe jest chyba płatne. I trzeba jeszcze wiedzieć co gdzie wybrać bo z tego co mi przekazywał Pan od kalibracji to niektóre funkcje inaczej się nazywają.

Kolejna rzecz to zauważyliśmy że jak zainstalowane jest oprogramowanie Calman for Bravia to potrafi wywalić odtwarzanie filmów video z dysku/NAS.

Bynajmniej u mnie tak było skalibrowane dodane nowe tryby obrazu I nagle przestało mi odtwarzać pliki z serwera.Powrót do fabrycznych i znowu odtwarza. Dodam że zwykły restart nie pomagał. Znowu kalibracja przez Calman i po skalibrowaniu pojawił się znów komunikat Ten plik nie może być odtworzony, ale tym razem odinstalowanie Calmana i restart TV o dziwo pomógł. 

Ale uzyskać połączenie po WIFI to jest czasem porażka. Raz się łączy a raz nie mimo że AP jest 5 m od TV kilka różnych SSIDów i żaden nie łapał bo po wprowadzeniu hasła wywalało błąd zawsze. heee.

Chyba trzeba by ten soft trochę dopracować. Albo rozdzielić osobno Soft a osobno ustawienia (tak jakby dwa niezależne softy) z których każdy odpowiada za coś innego.

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Napiszę krótko. Nigdy więcej firmy Sony.