anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY AG9 - pliki MKV 4K HDR

profile.country.PL.title
djtc1979
Poszukiwacz

SONY AG9 - pliki MKV 4K HDR

Witam

Jestem posiadaczem TV Sony AG9 65cali i do dzisiaj odtwarzał mi pięknie wszystkie pliki wideo i po sieci i z dysku. Natomiast dzisiaj miałem kalibrację - raczej to nie ma nic wspólnego z odtwarzaniem danych formatów plików bo to opiera się na ustawieniach parametrów obrazu. Testy przeprowadzane po kalibracji na Netflix, Youtube, BluRay 4K HDR. Nie próbowałem sprawdzać plików mkv bo nie sądziłem że nie będą działały. Po jakimś czasie chciałem odtworzyć sobie film z dysku NAS i nie działa, podłączam te same filmy po USB do TV również nie działa. Restart TV i nadal nic.

odpalam przez VLC i działa, KODI działa. 

Nawet pliki 1080 dają komunikat "Nie można odtworzyć pliku wideo"

Dysk NTFS 750GB raz działa raz nie.

Podpinam pod konkurencje jest OK.

I pliki po sieci i z USB grają.

 

Pliki to kontener Matroska 4K HDR oraz 4K HDR z HFR.

Wszystko działało wcześniej bez najmniejszego problemu.

Czy ktoś ma taką samą przypadłość.

Czy ewentualnie może gdzieś się włącza obsługę plików. Bo rozumiem że raczej skoro wcześniej działało to teraz też powinno bo aktualizacji nie przeprowadzałem teraz. 

Dodam że nie na rękę mi ciągłe resetowanie ustawień i wklepywanie ich z palca ponownie.

TV mógłby mieć możliwość zapisywania na pamięci USB ustawień,  było by to ułatwienie po przywracaniu ustawień fabrycznych.

 

Update

Po kilku razach podłączania i odłączania dysku udało się odpalić filmy z dysku.

Ale z NAS QNAP nadal lipa. Konkurencja działa.

Hmm

żadne pliki MKV nie działają przez Mediaplayer Sony (DLNA)

 

Tagi (3)
8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Jeżeli przez Kodi działa to myślę, że nie nic lepszego nie wymyślimy. Niestety obecnie wbudowane odtwarzacze multimedialne w telewizorach średnio radzą sobie z dużą ilością plików. Kodi będzie działać po prostu szybciej. Poza resetem miękkim (5s power na pilocie)/twardym resetem nic więcej nie da się zrobić.

profile.country.PL.title
djtc1979
Poszukiwacz

To kiepskie info , bo przy TV za tyle kasy można by sie trochę wysilić i dać użytkownikom możliwość backupu i exportu ustawień  do pliku na USB. Bo w Android Tv większość problemów należy rozwiązywać za pomocą resetu, i nie rzadko hard resetu czyli ustawień fabrycznych.  A wtedy można sobie ustawienia przywrócić. Kalibracja do tanich też nie należy A klepanie  wszystkiego z pilota co awaria trochę mija się z celem. Fajnie było by zobaczyć funkcję Backup / Recovery z możliwymi opcjami do wybrania przy backupie i przy recovery.  Ale to chyba za dużo na inżynierów i programistów. 

Nawet Tunery z open Enigma2 to mają

profile.country.PL.title
jarek2008
Użytkownik

Też się skusiłem na Sony (xg9505) uznałem że nie może być źle, inni producenci też mają swoje za uszami... I to był błąd bo w wyższej półce czy flagowcach inni dają radę a Sony tylko reset proponuje. 

Po NAS wbudowany odtwarzacz zwykłych avi nie daje rady, ten program powinien zniknąć z tego TV jest to zarazem wizytówka słabości działu software tej firmy. Borykając się z różnymi problemami widzę że w Sony jedno się nie zmienia software zawsze był jest i będzie do bani na wielu urządzeniach. Z komputerów wypadli, z telefonów wypadli praktycznie, konsole podgryzione, tv chyba tylko sentyment i inne słabsze marki trzymają ten segment. Ceny kosmos, produkt średni, żałuję całym sercem zakupu, tym bardziej że wstępnie byłem zdecydowany na inną markę i uznałem ze android tv to nie popsują...

Konkluzja końcowa odtwarzanie avi nie działa w ogóle nijak, niektóre idą po USB więc korzystam z VLC lub Kodi, mp4 mkv działają z ograniczeniami np w niektórych nie mogę zmienić napisów mimo że mają wbudowane 2 języki, napisów zewnętrznych nie chce czytać. 

Zasadniczo uzywam Kodi tu działa wszystko lub Nova Player nie działają dobrze pliki z audio w formatach wielokanałowych innych niż DD czy DTS. 

Lepiej zainwestować w większy tańszy ekran konkurencji i dokupić miboxa jako odtwarzacz

profile.country.PL.title
djtc1979
Poszukiwacz

Coraz bardziej mnie to skłania do zmiany TV na Konkurencje C9. Tylko szkoda kasy bo Wykupiłem dodatkową gwarancję i robiłem kalibrację. A TV ma 4 miechy więc kiepsko ale chyba tak się zakończy.

Lubię jak coś działa, a już na bank nie lubię wprowadzać wszystkich ustawień od nowa po każdym hard resecie. Bo jak na tę chwilę to tylko on rozwiązuje błędy. Nawet pilot czasem traci kontrolę i trzeba TV resetować.

 

Nie widzę innej opcji jeżeli nie wprowadzą możliwości exportu ustawień do pliku zewn. albo do Telefonu. Nawet przez jakąś swoją aplikację. To chyba nie jest żadna filozofia bo gdzieś w jakiejś postaci są te informacje zapisywane i przechowywane skoro TV po wyłączeniu z prądu potrafi je odtworzyć. Więc można by to wykorzystać i zrobić program który to pobiera z TV i wysyła do TV.

profile.country.PL.title
jarek2008
Użytkownik

Byłbym szczerze zdziwiony jakby się taki program do backupu pojawił od Sony, prędzej jakiś niezależny o ile w ogóle. 

Sprzedaż to za duża strata, bawienie się w reklamacje przy pewnej drodze pod górę z przeszkodami ... zastanawiam się, ale nie mam ochoty na użeranie sie. Prostej drogi nie ma.

Dobrze chociaż że obraz naprawdę super, a przy Kodi to mi raz zamilkł, więc da się żyć.

Jak się uporają z dźwiękiem i Netflixem to mi wystarczy

profile.country.PL.title
djtc1979
Poszukiwacz

Witam raz jeszcze, Dzisiaj po raz 3 od zakupu wyświetla informacje że należy włączyć "odświeżanie panela"

Wcześniej 2 tygodnie po zakupie taki komunikat - ok włączyłem,ale  potem po tygodniu znowu więc zadzwoniłem na infolinie że 3 tygodnie po zakupie prosi o odświeżenie matrycy , a tydzień wcześniej było już robione -  powiedzieli żebym przywrócił ustawienia fabryczne. hmm Teraz znowu. No a w instrukcji żeby używać raz do roku, bo panel się niszczy od tego. 

To co jest nie tak

Nie będę co chwilę robił resetu.

Jakaś porażka.

Czy ktoś też tak ma ?

 

 

profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Nie został odłączony od zasilania po wyłączeniu? OLED będzie zgłaszał taką potrzebę jeśli:

 

a. Wymaga czyszczenia

b. Nastąpiła przerwa w dostawie prądu

c. Został nieprawidłowo wyłączony, OLED po wyłączeniu z pilota wykonują konserwację matrycy w trybie Standby więc nie należy wyłączać listw/zasilania.

profile.country.PL.title
djtc1979
Poszukiwacz

Witam,

No niestety, ale zanik prądu z powodu np. prac konserwacyjnych to wszędzie się może zdarzyć, ale wtedy nie miało to miejsca. Od Grudnia może 2 razy wystąpiła przerwa w dostawie prądu. TV jest ciągle podpięty do gniazdka i nie jest odłączany.

Wyłączany jest tylko z pilota. Chyba, że zaliczy zwiechę i nie reaguje na pilota, to wtedy tylko wyłączenie z prądu i wraca do normalnej pracy. Ale po takim wyłączeniu jeszcze nigdy nie pytał o odświeżanie. A ze trzy razy już nie reagował na pilota.

Powiem tak. 

Fajne brzmienie, procesor obrazu też robi dobrą robotę, ale oprogramowanie to klapa. Nawet telefonu na androidzie nie musiałem jeszcze nigdy tak często resetować, A ze dwa razy mi się zdarzyło od kilku lat, ale to ze względu na sprawdzanie nowych wersji androida z forum i to na ONEPLUS który sprawuje się super.