anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony android TV 7.0 zamyka aplikacje i wyrzuca do ekranu głównego lub hdmi 1

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

Sony android TV 7.0 zamyka aplikacje i wyrzuca do ekranu głównego lub hdmi 1

Witajcie 
Na początku muszę powiedzieć że strasznie rozczarowało mnie podejście serwisu sony do mojej sprawy telewizor jest 2 tygodnie po gwarancji a oni już olali mój problem i nawet nie wyślą technika tylko każą mi przyjechać z 49 calowym TV 100km mimo tego że problem występował już wcześniej no ale taki life

Po aktualizacji do 7.0 telewizor zaczą wyrzucać mnie po 10-20 minutach z aplikacji do ekranu głównego lub do hdm1  przywróciłem ustawienia fabryczne  mam zainstalowane tylko apliikacje bezpośrednio z google play i to nic nie dało  a od czasu kiedy mamy normalnego tvn playera to to naprawde wkurza..... model 49x8309c ma ktoś jakiś pomysł czy mogę tylko czekać i modlić się o jakąś aktualizacje?

  

21 ODPOW. 21
profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Przecież rozwiązanie masz przed oczami. :smiley: Jeśli wyłączysz dekoder i efekt nie występuje, to chyba wiadomo, co jest przyczyną? Sprawdź, czy dekoder ma włączone sterowanie przez HDMI (nie wiem, jak będzie się to u ciebie nazywać, ogólnie związane jest z HDMI CEC), zobacz czy efekt ustanie po wyłączeniu CECa. Ogólnie problem związany jest z synchronizacją urządzeń przez HDMI. Możesz wyłączyć bravie sync w TV lub pokombinować z odpowiednim ustawieniem synchronizacji we wszystkich urządzeniach.

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

wyłączyłem CEC w dekoderze i testuje przy okazji wymienie sobie kabel z hdmi 1.4 na hdmi 2.0 potestuje i napisze co z tego wyszło........

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

nie wyłączyłem  tylko dekodera a wszystkie urządzenia hdmi dekoder ps4 i apple tv ale CEC mam tylko na dwóch 

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Być może CEC w dekoderze jest problemem. Poeksperymentuj i daj znać, jakie efekty osiągnąłeś. W każdym razie odpowiednia synchronizacja wszystkich urządzeń zapewni ci bonusy w postaci automatycznego włączania/wyłączania TV przy włączeniu konsoli, dekodera itp.

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

to wiem dlatego tak mi szkoda wyłączać CEC z dekodera :grin: 

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

więc tak przeprowadziłem kilka testów i na 99% wygląda na to że to CEC z dekodera wymusza przełączenie na hdmi podczas korzystania z ipli czy playera, jak wyłącze CEC to nawet przy włączonym dekoderze niie wyrzuca mnie z aplikacji z jednej strony się ciesze bo najprawdopodobniej nie musze oddawać swojego amplitunera na gwarancje a z drygiej nie wiem jak ten CEC zmusić do poprawnego działania..... trochę się do niego przyzwyczaiłem.........

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Wyłącz CEC w dekoderze, a w TV zostaw - chyba tak będzie najlepiej.

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

tak zrobiłem  problem w tym że lubiłem ten cec w dekoderze i teraz pytanie czy jest jakaś możliwość "zresetowania" CECA i zmuszenia go żeby działał poprawnie........ 

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Jaki masz dekoder i amplituner? Pamiętaj, że TV działa w standardzie HDMI 2.0, więc jeśli dekoder działa w niższym standardzie, może to powodować problemy. Ogólnie ampli powinien byc podłączony pod HDMI3 z kanałem zwrotnym ARC, konsole warto podłączyć bezpośrednio pod HDMI2. Dzięki ARC dźwięk z konsoli będzie odtwarzany z ampli. Pamiętaj, że tylko te złącza pozwalają uzyskać pełne wsparcie standardu HDMI 2.0. A w sumie to jaki model TV masz, bo może u ciebie wygląda to inaczej?

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

dekoder na pewno nie jest 2.0 bo to evobox od cyfrowego polsatu  ampli jest yamahy  a telewizor to x8309c dawniej wszystko śmigało jak trzeba............