anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Android TV - chyba jednak falstart

profile.country.PL.title
Kubac78
Użytkownik

Sony Android TV - chyba jednak falstart

Tak sobie zbieram do kupy wszystkie przemyślenia dotyczące Androida w nowych TV i dochodzę do wniosku, że Sony w tej chwili sprzedaje bubel. Co mi się nie podoba:

 

1. Ciągłe problemy z dyskiem USB (choć działa bez problemu w innych niż systemowe aplikacjach)

2. Przy oglądaniu filmów na niezależnych przeglądarkach (Kodi, MX Player) nie działają ustawienia obrazu (kontrast, gamma itp. - ich zmiana nie wpływa na obraz). Działają tylko presety (Kino, Sport, Standard) i jasność.

3. Problem z aktualizacją pozostał (mogę tylko zaktualizować ręcznie metodą podaną przez support)

4. Miały być okulary w zestawie a nie ma ( w ubiegłorocznej serii były 2 pary)

5. Zawiesza się (choć pomaga poczekanie np. 20 sekund i się odwiesza)

6. Godzina 1.00 pojawiająca się często po włączeniu TV

7. Brak kompatybilności z DualShockiem 3 (totalny absurd, mam kupować specjalnie inne pady, bo Sony wspiera tylko PS4??)

8. Na Youtube częsty błąd sieci

9. Aplikacje działają wolno (gry oraz co ważniejsze dekodowanie filmów przez przeglądarki inne niż systemowe - filmy się przycinają albo jest mniejszy klatkaż niż 24p - o dziwo na przeglądarce systemowej te same filmy chodzą dobrze, no ale odtwarzacz jest do kitu bez żadnych opcji właściwie) - za słaby procesor ??

10. Brak głębokiego uśpienia ?? Telewizor nawet 1 dzień po wyłączeniu jest w "lekkim" uśpieniu - gdzie energooszczędność ?

11. J.w. - telewizora nie da się wyłączyć "na amen" - żeby po uruchomieniu był start androida

 

To chyba tyle, co mi przychodzi do głowy. Zastanawiam się mocno nad oddaniem telewizora i kupnem ponad 1000 zł tańszego sprawdzonego modelu z ubiegłego roku. Przypomnę, że mam 55W805C.

9 ODPOW. 9
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witaj,

Nowe rozwiązania technologiczne, zazwyczaj na początku mają elementy które wymagają dopasowania do codziennego użytkowania sprzętu. Na bieżąco, aktualizacjami poprawiamy wszelkie znalezione niedogodności i te informacje które napisałeś są dla nas bardzo cenne. Oczywiście nie jest naszym zamiarem, narażanie klientów na niedogodności.

Pozdrawiamy, Sony Polska

 

 

profile.country.PL.title
Richiger-66.
Użytkownik

Myślę, że wszelkie podstawowe funkcje oraz parametry "spakowane" w TV powinno się przed wypuszczeniem na rynek testować i używać w fazie przedprodukcyjnej. To nie klient, który wyda niemałe piniądze na zakup, powinien spełniać rolę wyszukiwacza rzeczy, które funkcjonują źle, albo i wcale. Nie mówię już o rozczarowaniu, jakim jest posiadanie sprzętu, który miał coś w oipisie i wpływa na zakup, a potem okazuje się dopiero w domu, że nie działa lub działa nieprawidłowo. Nie wiem, czy nadzieja i oczekiwanie na wprowadzenie poprawek do opragromowania daje satysfakcję, tymbardziej, że jako użytkownik Sony wiem, że na niektóre czeka się wiecznie i niewiadomo, czy kiedyś nadejdą wogóle, bo może Sony podjąć decyzję, że w roku następnym nie android, a inny dostawca oprogramowania może być "wkładany" w nową serię przyszłych produktów. 

Kupując marchewkę kupuję ją, aby mieć zadowolenie z konsumpcji od razu, a nie oczekiwać na obietnice przyszłych zmian modyfikacji genetycznej, które poprawią smak i wygląd marchewki, bo może tych zmian nie doczekać ze względu na zestarzenie i zwyczajne popsucie mi apetytu. 

 

 

Pozdrawiam,
Ryszard Ka
trtami
Poszukiwacz

ad 3)  Jaką metodę aktualizacji podał support bo u mnie nie mozna wykonac aktuyalizacji ani przez net ani przez usb.  

profile.country.PL.title
Kubac78
Użytkownik

Należy wgrać na usb plik z firmware z końcówką .pkg oraz ten sam plik tylko ze zmienioną nazwą na upgrade_uploader.pkg. Czyli 2 te same pliki o różnych nazwach.  Następnie włożyć USB przy wyłączonym TV i powinno ruszyć.

 

Jak widzę nie tylko ja mam problem z normalną aktualizacją przez WiFi (a pierwsza aktualizacja poszła bez problemu, potem telewizor się 'zatkał' i wywala błąd sieci).

profile.country.PL.title
Kubac78
Użytkownik

Dokładnie, to nie klient powinien być betatesterem. Mówimy tu o rażących dość ułomnościach, które każdy użytkownik wychwyci po krótkiej zabawie ze sprzętem. Takie rzeczy nie powinny wyjść z fabryki, bo to aż wstyd.

 

Coś mi się tak po cichu wydaje, że dopiero seria na 2016 rok będzie warta zakupu. Osobiście wydaje mi się, że mój TV ma za słaby procesor do zabawy z Androidem.

Metatronus
Użytkownik

Zastanawia mnie caly czas jak mozna zrobic Z3 ktora chodzi jak marzenie i jednoczesnie nie potrafic tego samego w TV ktory ma w sumie mniej funkcji niz telefon, dziala na nim mniej aplikacji etc, nie potrzebuje oszczedzac energii, ma w srodku tyle miejsca ile inzynierowie chca..

 

Od lat kupuje produkty Sony i nigdy sie nie zawiodlem.. Mam kamere, tablet, telefon, konsole Sony i wszystko dziala jak powinno. TV do tej pory tez dzialaly be zarzutu. 

profile.country.PL.title
Kubac78
Użytkownik

Na stronie Sony nadal jest informacja w specyfikacji, że okulary są:

 

http://www.sony.pl/pro/product/professional-displays-bravia/fwl-55w805c/features/#features

 

Zdziwko następuje, jak człowiek otwiera pudło a okularów nie ma w zestawie. Jestem przekonany, że w specyfikacjach na stronach internetowych również były informacje o okularach w zestawie, teraz się to pozmieniało.

 

Absurdem jest to, że w ubiegłorocznych zestawach okulary są (2 pary) a telewizory są prawie o 2000 zł tańsze (55w805b vs 55w805c).

profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witaj,

Adres strony dotyczy modelu FWL-55W805C i jest produktem dedykowanym do profesjonalnych rozwiązań biznesowych. Nie są to więc produkty dostępne w sprzedarzy dla klientów indywidualnych. W związku z tym oferty mogą się róznić.

Model o którym piszesz ma symbol KDL-55805C i prawidłowy adres strony z opisem produktu i jego zawartości to http://www.sony.pl/electronics/telewizory/w850c-w800c-series/specifications?cpint=SG_PRODUCT_DETAILS... gdzie w opisie można znaleźć:

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA 

  • Baterie (R03 (AAA))
  • Instrukcja obsługi
  • Instrukcja szybkiego uruchamiania / Dodatek CUE (GA)
  • Pilot (RMT-TX100D)
  • Podstawa stołowa (oddzielna, wymagany montaż).
  • Przewód zasilający
  • Wkręty
  • Zasilacz sieciowy

Pozdrawiamy Sony Polska

 

profile.country.PL.title
Kubac78
Użytkownik

Teraz to ja wiem, ze nie ma wyszczególnionych okularów, a na początku były, niektóre sklepy nadal mają w ofercie okulary w zestawie.

 

O braku kompatybilności z Playstation 3 też moglibyście napisać, bo to z lekka zaskoczenie nie ma współpracy.