anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Bravia 85Z9J Master Series - kodek AV1 pod 8K

profile.country.PL.title
mihajdu46
Użytkownik

Sony Bravia 85Z9J Master Series - kodek AV1 pod 8K

Witam, kiedy można się spodziewać w końcu aktualizacji kodeka AV1 ? .. materiały na YouTube 8K są odtwarzane jako 4K.. podobno wszystkie TV z roku 2021 mają posiadać kodek AV1..

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
thewawko66
Poszukiwacz

AV1 to nie tylko 8K. Wyczytałem na HDTV - "Sony potwierdziło, że cały lineup japońskich telewizorów 4K i 8K na 2021 rok – zarówno LCD jak i OLED – wesprze AV1. Ma to dotyczyć wyłącznie streamingu, bez obsługi kodeka w przypadku treści z pamięci zewnętrznych po USB. Na razie AV1 nie będzie działał w przypadku treści streamowanych w jakości 8K. Ciekawe czy da się to podnieść do 8K aktualizacją oprogramowania. 

profile.country.PL.title
mihajdu46
Użytkownik

Mnie interesuje obecnie odtwarzanie np. z YouTube 8K … a samo info o tym, że wszystkie TV z 2021 z Google TV mają być z AV1 było chyba już na początku tego roku, a zaraz koniec roku i dalej nic nie ma…o co chodzi ? .. 

profile.country.PL.title
mihajdu46
Użytkownik

Halo, czy wypowie się może Expert Sony co z tym AV1 ? i kiedy będzie ? 

profile.country.PL.title
Janwikto
Użytkownik

Ja mam 65 " X92J  4K Tv  i mój odtwarza z You Tube 4K av01 bez problemu, często dopiero po wybraniu ręcznym.

Domyślnie odtwarzanie klipu załącza się na ogół z kodekiem VP9 .

Natomiast 8K av01 nie jest poprawnie skalowane do 4K dla mojego TV ale występuje jako opcja przy klipach testowych  - ja zamiast obrazu widzę śmieci

profile.country.PL.title
Janwikto
Użytkownik

Z USB na moim X92J też odtwarzam video z kodowaniem av1  - konkretnie "Iceland  HDR 4K Dolby Vision" w dodatku natywnym odtwarzaczem - i w jakości HDR.

VLC też odtwarza av1 natomiast nie wiem dlaczego nie w HDR.

Założyciela postu proszę o link do oficjalnej strony Sony gdzie jest zawarta informacja o tym że Sony Bravia 2021 wspierają lub mają wspierać kodek av1  w rozdzielczości 8K 

Bez wskazania tej informacji można traktować ten post jako chciejstwo i/lub plotkarstwo

Brak 8K AV1 może wynikać z ograniczeń sprzętowych lub programowych lub licencyjnych (nawet dla open source)