anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Bravia A1 Oled 55’ Problem

profile.country.PL.title
Wookie90
Poszukiwacz

Sony Bravia A1 Oled 55’ Problem

Witam serdecznie, ostatnio po aktualizacji zauwazylem na swoim ekranie dziwne zjawisko jakim jest plama na srodku ekranu zniekształcająca kolory i pixele, probowalem odświeżania panelu ale niestety nic to nie zmienilo, telewizor ma 2 lata i 3 miesiace. Co w takiej sytuacji moge zrobic? Musze dodac iz jest to strasznie irytujące poniewaz telewizor nie kosztowal male pieniadze i czlowiek raczej spodziewal sie niezawodnego sprzetu na lata :slight_smile: Dziekuje za szybka odp.

909B5F6F-2511-4B97-80BE-869AD8C3C1DF.jpeg

1E16CF91-2DEB-44B2-A477-A17ABA390C12.jpeg

1EB741D8-1B65-44F4-99E6-79B5A2065E1C.jpeg

03E7E032-48FA-4ADA-BC41-3BA9C6A836EB.jpeg

 

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj Wookie90

Przykro nam, że doświadczasz takich problemów. Spodziewam się, że inni użytkownicy podzielą się swoimi doświadczeniami - a tymczasem wysyłam zapytanie w tej sprawie także do naszego działu wsparcia. Damy znać jak tylko będzie odpowiedź.

Pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

na zdjęciu wygląda to na problem z matrycą. Sugeruję skontaktować się z autoryzowanym serwisem, gdzie przeprowadzą kompleksową analizę problemu i zaproponują rozwiązanie. Najbliższy serwis możesz znaleźć tu: https://locator.sony/pl_PL/servicecenters/?zoom=5&latitude=52.16045&longitude=19.33594

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Wrzuć zdjęcia jednolitych tablic, biała, zielona, niebieska. Mi to wygląda na wypalenie ekranu, natomiast na tablicach będzie widać lepiej, obszar jest jednak podejrzanie duży jak na wypalenie.

profile.country.PL.title
Wookie90
Poszukiwacz

Próbowałem wcześniej wrzucić zdjęcia z jednolitymi kolorami niestety niemam pojęcia jak to zrobić, wchodząc przeglądarka w google i wybierając różne obrazy telewizor nie jest w stanie dać tego na full screena (albo to ja jestem jakiś nienormalny i nie potrafię tego zrobić) 

profile.country.PL.title
Wookie90
Poszukiwacz

Udalo mi sie jedynie zlapac biel i czerwien

FED475A7-C86B-4073-981B-A0BCA3E211A9.jpeg

FDBA8190-DCA8-491F-9591-427981BC0A6B.jpeg

 

profile.country.PL.title
Wookie90
Poszukiwacz

Niemam pojęcia od czego moglo sie to zrobic, telewizor ma ustawione timery wygaszacz ekranu wlacza sie po 5 minutach nieaktywności a po 30 sie wyłącza, producent ostrzegał przed nieruchomymi obrazami wyświetlanymi do godziny bo istnieje mozliwosc wypalenia ekranu ale takiej sytuacji nie mialem, nawet na konsoli mam ustawione uśpienie sprzetu po 30 minutach nieaktywności aby uniknąć takich problemow

profile.country.PL.title
Wookie90
Poszukiwacz

Dosc niekomfortowa sytuacja bo przypuszczam ze naprawa matrycy rowniez nie bedzie malym wydatkiem...

profile.country.PL.title
stefek38
Użytkownik

Witam miałem Sony A1 i również wypalenia matrycy , ale był jeszcze na gwarancji i wymieniono na AF9 .

Podobno w tych TV matryc się nie wymienia .