anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony bravia KD-55-XG70 - telewizor nie widzi udostępnionych plików na komputerze

profile.country.PL.title
michcik82
Poszukiwacz

Sony bravia KD-55-XG70 - telewizor nie widzi udostępnionych plików na komputerze

Problem wygląda następująco.

Udostępniłem na lokalnym komputerze pliki z filmami. Nasępnie poeprzez usługę Media próbuje uruchomić je na telewizorze:

Home->Media->Wideo->Wybieram komputer z którym poprzez Wi-Fi połączył się telewizor -> wybieram udostępniony folder. I tu zaczyna się problem bo telewizor nie widzi znajdujących się w nim plików.

Czy ktoś już spotkał się z podobnym problemem?

Dodam że udostępnione filmy te są prawidłowo odtwarzane na tym telewizorze z nośnika USB. Nie ma problemów z rozpoznaniem ich jako pliki wideo przez odbiornik.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Czy na pewno oba urządzenia są wpiętę w tą samą sieć wifi 2,4? W komputerze w "zaawansowanych ustawieniach udostępniania"  -> Wszystkie sieci -> Wybierz opcje streamowania/udostępniania" -> włącz streamowanie/udostępnianie mediów" 

 

Proszę wykonać te kroki i powinno pomóc. Przepraszam jeżeli instrukcja nie zgadza się co do słowa ale używam Windowsa w języku angielskim i tłumaczyłem hasła :slight_smile:

profile.country.PL.title
jajco11
Nowicjusz

Zarówno komputer jak i telewizor połączony jest z tą samą siecią. Faktycznie , na moim komputerze opcje streamowania/udostępniania była wyłączona. Jednak włączenie jej nie rozwiązało problemu. Nadal telewizor nie widzi plików, widzi tylko foldery. 

Może jeszcze jakieś pomysły, rady  ? 

profile.country.PL.title
michcik82
Poszukiwacz

Ok, działa. Mogę odtworzyć pliki na telewizorze poprzez wi-fi. Problem w tym że bez napisów. Jest na to jakiś patent?