anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Bravia KDL-50W755C - samoczynny restart

profile.country.PL.title
adamura88
Poszukiwacz

Sony Bravia KDL-50W755C - samoczynny restart

Cześć,


Od dzisiaj mam problem ze swoim TV. Podczas przeglądania YT telewizor sam się zrestartował parę razy. Myślałem, że to kwestia samej aplikacji, chociaż nie była aktualizowana.

Potem problem pojawił się także w menu. 

Factory reset nie pomógł, ba, w ogóle nie zadziałał, bo aplikacje które sam instałowałem nadal były.

Czy ktoś ma jakiś pomysł?

 

Pozdrawiam

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

Jestem posiadaczem takiego samego telewizora. U mnie po ponad trzyletnim doświadczeniu z tym telewizorem stwierdziłem,że najlepsze efekty daje tzw. podwójny reset. Odłączam wszystkie urządzenia(moduł cam również) i pozostaje kabel enthernet oraz antenowe. Przeprowadzam reset ze zmianą koloru diody na zielony i wybieram tylko język i kraj. Resztę w tym etapie pomijam. Następnie wchodzę w ustawienia i wybieram przywrócenie ustawień fabrycznych. Potem normalna konfiguracja z logowaniem wyszukiwaniem kanałów. Następnie wchodzę google store i wybieram moje aplikacje. Tam ukazuje się wiele aplikacji do aktualizacji (YT też) i naciskam aktualizuj.Znacznie to przyśpiesza aktualizację aplikacji. Kilka razy wyskoczyła mi krótka wiadomość o przkazywaniu wiadomości do pilota. Jeżeli są problemy z działaniem pilota odczekuję chwilę i ewentualnie zamieniam baterie miejscami.Po zakończeniu ustawiam pobieranie oprogramowania na wył. Następnie reszta ustawień. Ostatnio miałem problem z zegarem w rogu ekranu i tylko ta metoda pozwoliła mi go zainstalować.  Czy u Ciebie ta metoda się sprawdzi  trudno powiedzieć.

pozdrawiam

profile.country.PL.title
adamura88
Poszukiwacz

Już próbowałem tej procedury.

Po zielonym światełki TV się restartował i włączał jak gdyby nigdy nic.

Następnego dnia TV restartował się już przy włączaniu, przed logiem androida, albo już gdy się pojawiło.

Czy to może być zasilacz, czy bardziej płyta główna? Nie ma żadnych kodów błędów, nic nie miga na czerwono.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@adamura88 zgłosiłem sprawę do supportu - oto odpowiedź:

Możliwym rozwiązaniem występującej niedogodności jest wyczyszczenie pamięci podręcznej odbiornika przy użyciu funkcji: Home - Ustawienia - Pamięć i resetowanie - Wewnętrzna pamięć współdzielona - Dane w pamięci podręcznej - OK. Po przeprowadzeniu tej procedury, zaleca się wykonanie tzw. miękkiego resetu odbiornika, przytrzymując zielony przycisk włączający na pilocie przez ok. 7 sekund. 

Rekomendowałbym również sprawdzenie, która wersja oprogramowania jest aktualnie zainstalowana w odbiorniku, jeżeli jest niższa niż v5.417, zaleca się zainstalowanie aktualizacji za pomocą pendriva, dostępnej na stronie:

https://bit.ly/2JKZ6Yv

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
adamura88
Poszukiwacz

Telewizor obecnie się resetuje już podczas uruchamiania.

Miał/ma aktualną wersję oprogramowania.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@adamura88 zgłsoiłem ponownie Twój problem do supportu - oto odpowiedź:

W sytuacji, gdy telewizor nie uruchamia się i zaczyna się samoczynnie restartować, zalecałbym jego odłączenie od zasilania na okres ok. 5 minut. W przypadku, gdy czynność ta nie pomoże, zaleca się wykonanie tzw. twardego resetu telewizora, który można przeprowadzić w przedstawiony poniżej sposób:

1. Odłącz przewód zasilający od gniazda elektrycznego.

2. Naciśnij VOL- (na panelu TV) oraz przycisk zasilania/POWER na urządzeniu (panel telewizora) i przytrzymaj go.

3. Ponownie podłącz zasilanie, trzymając klawisz VOL- i przycisk POWER na urządzeniu.

4. Dioda LED zmieni kolor na zielony po około 30 sekundach.

5. Puść klawisze.

6. Telewizor uruchomi się ponownie 2 razy i przełączy do ekranu pierwszej konfiguracji.

7. Przejdź przez wstępną konfigurację odbiornika, ale nie wyszukuj kanałów ani nie loguj do konta Google.

8. Gdy w menu głównym pojawi się możliwość przejścia do Ustawień, wybierz Pamięć i resetowanie, następnie zatwierdź opcję "Przywróć ustawienia fabryczne".

9. Wykonaj reset fabryczny, kiedy telewizor przejdzie do ekranu początkowego, wypełnij konfigurację w pełny sposób (strojenie kanałów, logowanie do konta Google itd.).

W sytuacji, gdy powyższy reset nie przyniesie zamierzonych rezultatów, objawy mogą wskazywać na problem z płytą główną, w związku z czym zaleciłbym kontakt z naszym autoryzowanym centrum serwisowym. Zgłoszenie naprawy (również pogwarancyjnej) można wykonać przy pomocy formularza na stronie: 

https://bit.ly/2BUdUOc

 

Pozdrawiam