anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony BRAVIA xh90 konfiguracja odbioru darmowych kanałów z satelit Hotbird 13E oraz Astra 19,2E

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
NN88NN
Użytkownik

Sony BRAVIA xh90 konfiguracja odbioru darmowych kanałów z satelit Hotbird 13E oraz Astra 19,2E

Witam, 
szybkie pytanko:
Jak na wbudowanym w TV dekoderze skonfigurowac odbiór telewizji z satelit Hotbird 13E oraz Astra 19,2E?
Domyślnie po przeklikaniu wizardu telewizor próbuje szukac kanałów na satelitach Astra2 28.2E oraz Eurobird 28.5E (moc sygnału 0) nie jestem w stanie wybrac innych satelit. 
Co robię źle? jak zmienić satelity? 
Man DISEQ na jednym kablu, zarządca budynku twierdzi że Hotbird powinien być na porcie nr 1 Atra na porcie nr 2.
(to mój pierwszy TV od 10 lat, trochę zielony jestem)

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@NN88NN 

Zamiast wyszukiwania pełne  wybierasz sieciowe , lub ręczne. Naciskasz niżej na satelitę 1 i masz wybór  odpowiedniego satelity. To samo robisz przy satelicie 2. Potem odpowiedni diseq dla satelity 1 wybierasz A , a dla drugiej B. Po drodze sprawdzasz, czy mamy odpowiedni sygnał. Wracasz do początku i zamieniasz wyszukiwanie ponownie na pełne. Zamiast wyszukiwania wszystkich zamieniasz na bezpłatne dla każdego satelity z osobna. Jeżeli korzystasz z modułu np. nc+ , to przy satelicie Hot Bird wybierasz np. TV , a przy Astra bezpłatne. Następnie skanujesz. Prościej Ci tego nie umiem wytłumaczyć. Niekiedy trzeba zamienić diseq z A na B przy satelitach.

Nie jestem ekspertem.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

pod tym linkiem znajdziesz poradnik, jak dostroić kanały satelitarne w swoim TV Sony: https://community.sony.co.uk/t5/wskazowki-i-faq-telewizory-i-kino-domowe/jak-dostroic-kanaly-satelit... 

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
NN88NN
Użytkownik

Dzięki, widziałem już ten post zanim napisałem swój, niestety nie rozwiązuje on mojego problemu, interface wygąda inaczej (przez 3 lata troche się zmieniło, moze watro odświerzyc tamten wpis), wizard konfiguracyjny nie pozwala wybrac satelit Hotbird 13E ani Astra 19,2E.
Telewizor próbuje wyszukiwac tylko kanały na  Astra2 28.2E oraz Eurobird 28.5E. 
wyglada na jakiś bug w oprogramowaniu, jakby ktos zapomniał dodac jednego przycisku odpowiadajacego za wybór satelity - albo ja tego buttona nie potrafię zlokalizowac.

profile.country.PL.title
pioszas
Poszukiwacz

Wybierz w rodzaju przeszukiwania „Skanowanie ręczne”, wtedy można wskazać na liście  satelitę, który ma być źródłem wyszukiwanych stacji. Opcja ta nie jest dostępna przy wybranym ustawieniu „Przeszukiwanie pełne”. Najedź wtedy na Nazwę Satelity, naciśnij, otworzy się lista satelitów.

profile.country.PL.title
NN88NN
Użytkownik

Więc tak wchodzę w:
Settings -> Watching TV ->Channels -> Channel Setup -> Manual tuning -> Satelite
i dostaje:
[Feature not available]

😞

profile.country.PL.title
NN88NN
Użytkownik

@Ekspert_Sony 
czy mogę liczyć na wsparcie?

profile.country.PL.title
rapiotr666
Poszukiwacz

Oprogramowanie w telewizorach sony na androidzie to jest szrot. Ludzie mają różne problemy . Telewizory gubią zaprogramowane kanały .Te zaprogramowane same znikają z listy ,a  na ich miejscu pojawiają się inne i to w dodatku nigdy nie zapisywane na liście .   i to wszystko bez zaptaszonej funkcji  tzw.  automatycznego śledzenia zmian nadawanego kontentu przez nadawcę.   Nie mam siły , ani  czasu  w tej chwili opisywać wszystkich błędów zauważonych ,ale na Twój problem jest jakby rozwiązanie tymczasowe.   Musisz zamiast ręcznego strojenia włączyć strojenie automatyczne. Tam w opcjach każdego wejścia diseqc jest możliwość ręcznego wpisania częstotliwości i to w opcji automatyczne szukanie.  Zastroisz  zatem dwie częstotliwości z tego przełącznika diseqc automatycznie, i wtedy telewizor  zrobi jakąś tam listę kanałów. Gdy głupi Android już to będzie widział wtedy skasujesz z tej listy programy, które Cię nie interesują i poukładasz.  Dalej odblokuje Ci się strojenie ręczne w menu telewizora. No i czeka Cię żmudny proces ręcznego strojenia wybranych transponderów.    Uwaga po strojeniu, ale jeszcze przed edytowaniem ( przesuwaniem ) komórek pamięci ręcznie pilotem wyeksportuj listę na pendriva.   Edycję listy trzeba zrobić w programie sony editor  po czym zapisać ostateczną na pendrivie i wgrać do telewizora.   Niestety ten proces jest również obarczony błędami bo zarówno  sam program jak i  oprogramowanie telewizora to szrot żyjący własnym życiem.  Czasami telewizor po prostu nie widzi zapisanych komórek programów. Czasami informuje ,że dany kanał jest zakodowany  pomimo, że to program nadawany FTA  bez kodowania.  Czasami w komórce pamięci z zapisanym zupełnie innym programem głupi android pokazuje zupełnie inny program i to z czapy.     Także Przyjacielu  obecnie telewizory Sony to szrot i nie ma na to rady ponieważ aktualizacje oprogramowania układowego robią z ni jeszcze większy szrot.   Zbieram się do opisania problemów  w swoim telewizorze KD-48A9, ale szczerze na wymioty mi się zbiera gdy pomyślę jak wytłumaczyć ogrom siermięgi i opisać to wszystko by ktoś na poważnie potraktował  problemy z tym sprzętem.  Szczerze to jest ostatni sprzęt z tej firmy jaki kupiłem    Po 30 latach korzystania z sprzętu Sony muszę stwierdzić ,że ta firma produkuje buble i wciska je ludziom za grube pieniądze.  

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@NN88NN 

Zamiast wyszukiwania pełne  wybierasz sieciowe , lub ręczne. Naciskasz niżej na satelitę 1 i masz wybór  odpowiedniego satelity. To samo robisz przy satelicie 2. Potem odpowiedni diseq dla satelity 1 wybierasz A , a dla drugiej B. Po drodze sprawdzasz, czy mamy odpowiedni sygnał. Wracasz do początku i zamieniasz wyszukiwanie ponownie na pełne. Zamiast wyszukiwania wszystkich zamieniasz na bezpłatne dla każdego satelity z osobna. Jeżeli korzystasz z modułu np. nc+ , to przy satelicie Hot Bird wybierasz np. TV , a przy Astra bezpłatne. Następnie skanujesz. Prościej Ci tego nie umiem wytłumaczyć. Niekiedy trzeba zamienić diseq z A na B przy satelitach.

Nie jestem ekspertem.