anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Bravia XR-65X95L

profile.country.PL.title
mala30lb
Poszukiwacz

Sony Bravia XR-65X95L

Co sądzicie o tym modelu? Czy na ekranie nie zostają zamazy po wycieraniu szmatką jak w tv innej firmy, które mają powłokę antyrefleksyjną? 

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Bardzo dobre opinie w testach, doskonały obraz, świetna jasność i wygaszanie. Dla mnie genialny.

Co do czyszczenia ekranu, to moje osobiste zdanie i poparte doświadczeniem - żadnej chemii. Każdy dobry współczesny ekran ma powłoki, a to zawsze ryzyko, ze cos moze sie stać. Dobra czysta mikrofibra i chuchniecie jak bardziej upierdliwe plamy (najlepiej po imprezie wtedy chuch bardziej kaloryczny :tongue: )

profile.country.PL.title
mala30lb
Poszukiwacz

Mnie osobiście zdziwiła ta tęcza w dzień na ekranie jak światło się odbija i ciemny ekran wyłączony bądź ciemna scena. Nie spotkałam się wcześniej z czymś takim. 

profile.country.PL.title
azzido
Poszukiwacz

Co sądzę o modelu? Ma bardzo dobrą jakość obrazu, wysoką jasność i kontrast. Czerń to poziom Oleda. Do tego super HDR i 120Hz dajay świetny efekt. Sam dźwięk ok jak na telewizor ale basu oczywiście za mało, bez dodatkowego audio byłoby trochę za słabo dla mnie, ale warto zwrócić uwagę że u konkurencji głośniki w tv są dużo gorsze. Fajnie że tv może działać jako głośnik centralny. Ma bardzo fajne funkcje upłynniania ruchu. Co do systemu operacyjnego to jest ok chociaż grafiki nie są wyświetlane w 4k. Do tego niektóre animacje ustawień się zacinają, co w takim tv nie powinno mieć miejsca, miejmy nadzieję że to poprawią. Zwłaszcza te pod ikonką "klucza" na podświetlanym pilocie i te w ustawieniach. Brakuje większej możliwości personalizacji, np teraz po najnowszej aktualizacji wszystkie aplikacje wyświetlane są tylko ciągiem co wymaga długiego przewijania. Da się za to zmienić ich kolejność. Dostęp do sklepu Play jako aplikacji utrudniony, musiałem dodać go do wyboru źródła.

Z niewiadomych przyczyn po podłączeniu do Internetu kablem LAN prędkość jest ograniczona do 100Mb/s, co ma wpływ np na aplikacje Bravia Core (najwyższa jakość która wymaga powyżej 100Mb/s tylko po wifi). To kolejny mankament do poprawy. HDMi 2.1 są tylko 2, pozostałe w starszym formacie 2.0. Telewizor uruchamia się bardzo szybko, nie ma nawet żadnej animacji sony (a szkoda). Dobrze że jest sterowanie głosem za pomocą pilota. 

Nie wiem czy tv ma wbudowane sterowanie głosem sam w sobie, bez użycia pilota. Oby google rozwijało tą funkcję. Tv ma też funkcje eko oraz 2 tunery satelitarne. Obsługuje moduły cam. Pomimo pewnych niedoróbek to najlepszy tv jaki miałem. Oby był długo wspierany przez sony bo jak wiadomo firma ma z tym kłopot.