anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony+ HDR=porażka

profile.country.PL.title
wlod1968
Użytkownik

Sony+ HDR=porażka

Mimo wielu wątków dotyczących źle działającego trybu HDR w telewizorach Sony nadal tak naprawdę nie wiem, dlaczego tak się dzieje a najważniejsze dlaczego do tej pory nie naprawiono usterki. Wcześniej miałem problem z telewizorem Sony, który okazał się wadliwy ale mimo to kupując nowy telewizor znów zdecydowałem się na Sony. Już miałem brać Oleda LG ale przeczytałem o…znakomitych rezultatach telewizora Sony XF9005 ( 1000 nitów hahaha) w trybie HDR i ostatecznie wybrałem Sony XF9005. Generalnie nie mogę znaleźć jakiś sensownych ustawień obrazu, po prostu jakość obrazu jest zawsze słaba ale dopiero HDR oznacza prawdziwą tragedię. Ostatnio wraz z rodziną w Netflixie oglądaliśmy film Kronika Świąteczna w trybie Dolby Vision. Po dziesięciu minutach wszyscy mieliśmy dość, brak kolorów, rozmycie, brak kontrastu (oczywiście wszystkie parametry ustawione na max), jakość z kaset VHS byłaby zdecydowanie lepsza. Ostatecznie film oglądaliśmy dzięki podłączeniu telewizora do starego laptopa, z którego odpalony był Netflix, oczywiście obraz nie porównywalnie lepszy. Filmy w Dolby Vison są nie do oglądania, truizmem jest przypomnienie, że nie można wyłączyć trybu HDR(XF9005). W jaki sposób korzystać z telewizora Sony(XF9005) aby tryb HDR działał właściwe? Dlaczego tryb HDR funkcjonuje wadliwe w telewizorach Sony(XF9005)? Kiedy dokładnie ta usterka zostanie usunięta?

21 ODPOW. 21
profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

Jak to co powie... sugerujemy przywrocenie ustawien fabrycznych.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

u mnie bez żadnych wygibasów HDR poprawiony po ostatniej aktualizacji XD93 5.41753526704_2145851842169623_6339258174255661056_n.jpg

profile.country.PL.title
Asiaimacius22
Poszukiwacz

Witam  aktualizacja pobierales z kompa na pendrive tak i jak hdr lepiej dziala

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

aktualizacja ściągnięta ze strony zainstalowana przez  USB TV po aktualizacji według mnie TV działa szybciej a HDR też jest lepszy według mnie albo te nowe materiały są lepsze :slight_smile:

profile.country.PL.title
Piter1948
Poszukiwacz

Boże jakie Sony to porażka. Mam to samo. Nie mogę wyłączyć HDR a obraz wygląda na 4k HDR fatalnie. Jest mdły brązowy bez kolorów. Jestem załamany generalnie telewizorem sony

profile.country.PL.title
wlod1968
Użytkownik

Jakiś czas temu założyłem ten temat i dzisiaj jestem zdumiony, że problem pozostał. Ja poradziłem sobie  z tym w sposób dość radykalny ale skuteczny. Po kilkudziesięciu latach obcowania z marką SONY, powiedziałem "żegnam" i wybrałem podstawowy oled LG. Nie mówię, że teraz jest idealnie ale różnica mimo wszystko jest gigantyczna. Jakość obrazu, czernie, oglądanie  na wprost i pod kątem - super. Filmy z Netflixa w HD a szczególnie w wyższych rozdzielczościach to czysta przyjemność i żadnych prześwitów napisów etc. Za to oglądanie materiałów w słabej jakości jest koszmarem no i ruch jest nieco gorzej oddany. Nie ma idealnych rozwiązań ale ja takich nie szukałem, chciałem mieć przyzwoity obraz ale ogladając film w Sony z Netflixa nie miałem przyzwoitego obrazu. Mimo wszystko było by dobrze gdyby firma z takimi tradycjami poprawiła to w końcu.

profile.country.PL.title
TaikiBansei
Poszukiwacz

Witam, spróbuj odpalić netflixa, nie przez przycisk na pilocie dedykowany, a przez wejście w menu główne telewizora u mnie kolory wtedy odpalały się poprawinie

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

I uważasz, że taki zabieg jest normalny. Nie po to na pilocie jest przypisany skrót do apki netflixa, żeby wchodzić gdzieś od tyłu, tylko jak najszybciej. Wniosek jest taki, że sony ma spartaczony soft i mają głęboko w doopie co zgłaszają użytkownicy. Na wszystko mają jedną odpowiedź "przywrócić ustawienia fabryczne". Kupiłeś TV sony to się teraz martw i tak mamy cię w czterech literach. W cywilizowanym kraju, poszedłbyś do sklepu, walną na ladę pudło i zwrócili by ci $, a u nas jak w dżungli...

Krótko i na temat: Nigdy więcej nic spod szyldu tej miernoty jakim jest firma SONY, nawet żeby mi dopłacili do zakupu.

profile.country.PL.title
Asiaimacius22
Poszukiwacz

I co obraz dalejest kicha możesz już wyłączyć hdr

profile.country.PL.title
Piter1948
Poszukiwacz

Nie można niestety wyłączyć ręcznie HDR, serwis Sony przyznaje że w nowych
modelach tv tak, tych sprzed dwóch lat dalej nie. Nie ma żadnej
aktualizacji i rozkładają ręce. Olewają klientów. Obraz Canal + 4k wygląda
jak zdjęcia sepi