anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-49XD7005 (HDR)

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Mord3r-n-kill
Użytkownik

Sony KD-49XD7005 (HDR)

Witam wszystkich czytających. Mam ogromną prośbę do społeczności Sony.

Mam pytanie odnośnie systemu HDR w telewizorze KD-49XD7005.

Pomimo, że wszędzie znajduje info, że w tym modelu jest HDR (Na pudełku 4K HDR, strona internetowa z tym telewizorem, i inne reklamy itd) to w menu samego tv nie znalazłem jakiegoś włącznika HDR. Czy ktoś mądry posiadający wiedzę na ten temat i samego telewizora mógłby mi wytłumaczyć czy mam HDR czy nie. Ewentualnie kiedy mam a kiedy nie. Dodam że jestem graczem i gdy włącz3 PS4 lub XboxOne S w menu konsol opcja HDR jest aktywna, a działa tylko wtedy gdy sam tv ma hdr. Jeśli mam to dlaczego go nie widzę. I o co chodzi z tym 4K czy to trzeba włączyć specjalne treści które są w 4K czy jeszcze coś innego trzeba zrobić żeby zobaczyć 4K. Sony sprytnie pisz e że obraz jest zbliżony do 4K a na pudełku że 4K. Bardzo bardzo proszę pomóżcie mi zrozumieć to wszystko, za co będę bardzo wdzięczny i z góry dziękuję. Filip

7 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Pierwsza sprawa ważnym jest abyś miał najnowszą wersję oprogramowanai w TV gdyż obsługa 4K HDR dla tego modelu miała być dopiero w aktualizacji. Więcej na temat uzykania HDR z PS4 możesz znaleźcć pod poniższym linkiem (niestety opisu na polskiej stronie PS nie ma):

https://www.playstation.com/en-gb/get-help/help-library/system---hardware/sound---screen/ps4--how-to...

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
Mord3r-n-kill
Użytkownik
profile.country.PL.title
Mord3r-n-kill
Użytkownik

Czy ktoś ma jeszcze jakąś wiedzę na temat?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
konisz
Poszukiwacz

Witam,

HDR aktywujesz nastepująco:

HOME - Ustawienia -  Zewnętrzne wejścia -Format sygnału HDMI - (teraz wybierasz które HDMI) np. HDMI3 - i ulepszony format.  po tym tv chce się zrestartować wybrac ok porestarcie masz HDR na HDMI 3

X BOX one s wyswietla to w opcjach musisz poszukać i tam jest na zielono odfajkowane że jest aktywne.

U mnie tak pokazuje konsola Xbox one s z tv Sony

pozdrawiam 

Konrad

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
Mord3r-n-kill
Użytkownik

Bardzo ci dziękuję. Pomogłeś mi podnieść rozdzielczość do ,,prawie 4K,, , a co do HDR to mam myśleć że już mam?To pytanie do Sony. Cały czas nie daje mi spokoju, że na stronie i na pudełku jest napisane 4k HDR. W tv nie ma śladu po tej opcji. Czy dałem nabrać się w butelkę, czy może moje wymagania są zbyt wygórowane, i za 3,5 tysiąca można mieć HDR tylko na pudełku napisane, a dopiero gdybym wydał 2X tyle wtedy miałbym w tv. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc. Gdyby jednak ktoś chciałby coś dodać to bardzo proszę. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
konisz
Poszukiwacz

Witam ponownie, łatwo sprawdzić włącz xbox one s i następnie wybierasz:

Wszystkie ustawienia - wyświetlanie i dźwięk - Wyjście wideo - ustawienia zaawansowane wideo - TV 4K - szczegóły. i tam czytasz aktywne opcje są odfajkowane na zielono i pisze co obsługuje twój telewizor.

Jesli pisze na pódełu że masz 4k HDR to go masz na 100% , umnie model zeszłoroczny kd65-x8508c nic nie pisało i mam HDR po aktualizacji softu jake sony udostępniło. konsola 4k wykryje sama i się przelączy na niego, tylko musisz wybrać w tv tak jak pisałem powyżej ulepszony format dla HDMI. 

daj znać czy dałeś radę

a i każdą gre która wspiera HDR musisz ustawić na te efekty osobno w ustawieniach gry, ona to musi mieć np. Gear of War 4  to ma (nie wszystkie gry to mają hdr)

Koni

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
Mord3r-n-kill
Użytkownik

Dziękuję za pomoc. Wszystko już jasne. Pogodzie się że ten telewizor to był zły 😡 wybór. Obraz w tym modelu jest gorszy od mojego starego Philipsa Full HD. Czerń jest podświetlana na biało. Koszmar. Brak aplikacji. PlayStation Video nie działa. Po pobraniu więcej jak trzech aplikacji zawiesza się tragedia. Bubel do kwadratu. HDR zapomnij do dzisiaj nie wiem jak wygląda ten HDR. Myślałem że Sony to będzie Sony świetna jakość, a okazało się odwrotnie najgorszy wybór jaki dokonałem jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny w życiu 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Pierwsza sprawa ważnym jest abyś miał najnowszą wersję oprogramowanai w TV gdyż obsługa 4K HDR dla tego modelu miała być dopiero w aktualizacji. Więcej na temat uzykania HDR z PS4 możesz znaleźcć pod poniższym linkiem (niestety opisu na polskiej stronie PS nie ma):

https://www.playstation.com/en-gb/get-help/help-library/system---hardware/sound---screen/ps4--how-to...

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Mord3r-n-kill
Użytkownik

Dzięki za szybką odpowiedź 

profile.country.PL.title
Mord3r-n-kill
Użytkownik

Czy ktoś ma jeszcze jakąś wiedzę na temat?

profile.country.PL.title
konisz
Poszukiwacz

Witam,

HDR aktywujesz nastepująco:

HOME - Ustawienia -  Zewnętrzne wejścia -Format sygnału HDMI - (teraz wybierasz które HDMI) np. HDMI3 - i ulepszony format.  po tym tv chce się zrestartować wybrac ok porestarcie masz HDR na HDMI 3

X BOX one s wyswietla to w opcjach musisz poszukać i tam jest na zielono odfajkowane że jest aktywne.

U mnie tak pokazuje konsola Xbox one s z tv Sony

pozdrawiam 

Konrad

profile.country.PL.title
Mord3r-n-kill
Użytkownik

Bardzo ci dziękuję. Pomogłeś mi podnieść rozdzielczość do ,,prawie 4K,, , a co do HDR to mam myśleć że już mam?To pytanie do Sony. Cały czas nie daje mi spokoju, że na stronie i na pudełku jest napisane 4k HDR. W tv nie ma śladu po tej opcji. Czy dałem nabrać się w butelkę, czy może moje wymagania są zbyt wygórowane, i za 3,5 tysiąca można mieć HDR tylko na pudełku napisane, a dopiero gdybym wydał 2X tyle wtedy miałbym w tv. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc. Gdyby jednak ktoś chciałby coś dodać to bardzo proszę. 

profile.country.PL.title
konisz
Poszukiwacz

Witam ponownie, łatwo sprawdzić włącz xbox one s i następnie wybierasz:

Wszystkie ustawienia - wyświetlanie i dźwięk - Wyjście wideo - ustawienia zaawansowane wideo - TV 4K - szczegóły. i tam czytasz aktywne opcje są odfajkowane na zielono i pisze co obsługuje twój telewizor.

Jesli pisze na pódełu że masz 4k HDR to go masz na 100% , umnie model zeszłoroczny kd65-x8508c nic nie pisało i mam HDR po aktualizacji softu jake sony udostępniło. konsola 4k wykryje sama i się przelączy na niego, tylko musisz wybrać w tv tak jak pisałem powyżej ulepszony format dla HDMI. 

daj znać czy dałeś radę

a i każdą gre która wspiera HDR musisz ustawić na te efekty osobno w ustawieniach gry, ona to musi mieć np. Gear of War 4  to ma (nie wszystkie gry to mają hdr)

Koni

profile.country.PL.title
Mord3r-n-kill
Użytkownik

Dziękuję za pomoc. Wszystko już jasne. Pogodzie się że ten telewizor to był zły 😡 wybór. Obraz w tym modelu jest gorszy od mojego starego Philipsa Full HD. Czerń jest podświetlana na biało. Koszmar. Brak aplikacji. PlayStation Video nie działa. Po pobraniu więcej jak trzech aplikacji zawiesza się tragedia. Bubel do kwadratu. HDR zapomnij do dzisiaj nie wiem jak wygląda ten HDR. Myślałem że Sony to będzie Sony świetna jakość, a okazało się odwrotnie najgorszy wybór jaki dokonałem jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny w życiu 

profile.country.PL.title
Slixuu
Poszukiwacz

Cześć,

pomogę w rozwiązaniu Twojego problemu, mam ten sam model telewizora. HDR jest włączane przez telewizor w momencie gdy wyczuje że źródło nadaje w tym systemie. Tzn, jeśli na Netflix włączysz film który będzie miał HDR to automatycznie telewizor przeskoczy na HDR. Żeby sprawdzić czy aktualnie masz HDR wystarczy kliknąć Action Menu - Obraz i wtedy w prawym górnym rogu powinieneś mieć napisane HDR. To samo tyczy się np. filmów z USB, również przy odpowiednim źródle telewizor przeskoczy na HDR. 

 

W przypadku PS4 wystarczy mieć włączone HDR w ustawieniach i gry wspierające HDR od razu sprawią że telewizor przeskoczy na HDR. Sprawdzałem to z Ghost Recon Wildlands, Uncharted 4 i kilkoma innymi. Co ciekawe nie musisz mieć PS4 pro. 

 

Podsumowując jeśli źródło nadaje w HDR to telewizor sam ustawi się na HDR.

profile.country.PL.title
Kamil1911
Poszukiwacz

Witam, wybaczcie że wskrzesze stary temat, ale dlaczego nie mam opcji po naciśnięciu HOME, wyjścia zewnętrzne, ps4 mam podpięte pod hdmi2. Pozdrawiam.