anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY KD-49xe9005 - sam się włącza

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

SONY KD-49xe9005 - sam się włącza

Witam Mój tv sam się włącza rano ,raz na jakiś czas 2 razy w tygodniu, jakieś rozwiązanie ?

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Zaobserwowałem, gdy wyjmę baterie z pilota, problem znika. Czyli na to wychodzi, że pilot sam mi włącza telewizor , tylko dlaczego ?

profile.country.PL.title
jadbski83
Poszukiwacz

Pozwól, że się podepnę. Mam to samo w tym samym modelu TV. 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Zgłosiłęm problem do supportu Sony - oto ich odpowiedź:

Czy posiadasz jakiekolwiek urządzenia podłączone poprzez HDMI do telewizora? Powodem może być otrzymywanie sygnału z urządzeń zewnętrznych oraz wzbudzanie telewizora poprzez funkcję Bravia Sync. Proszę wyłączyć automatycznie włączanie telewizora w ustawieniach wejść zewnętrznych - ustawienia Bravia Sync.

Jeśli problem będzie występował nadal to skontaktuj się bezpośredni z infolinią wsparcia technicznego:

http://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email?cpint=spt-footer_contact

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Wyłączyłem tą funkcję, ale problem pozostał, dziś znów sam się włączył 😞

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik


Czy posiadasz jakiekolwiek urządzenia podłączone poprzez HDMI do telewizora? Powodem może być otrzymywanie sygnału z urządzeń zewnętrznych oraz wzbudzanie telewizora poprzez funkcję Bravia Sync. Proszę wyłączyć automatycznie włączanie telewizora w ustawieniach wejść zewnętrznych - ustawienia Bravia Sync.

 


Zawsze mnie tego typu porady rozbawiają, ale tak przez nerwy, bo co to za porada?! Jest funkcja - ma działać.
Równie dobrze można powiedzieć - odłącz tv od prądu, to nie będzie problemów. 

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

 
Darek_A Wszystkie funkcje powinny działać , prawidłowo, jak należy w telewizorze który kosztuje ponad 4 k, a ja właśnie używałem tej funkcji, którą każą wyłączać, ale to i tak nic nie daje.
np: śmieszy mnie ta porada, jeśli filmy na youtube 4K się zacinają, odinstaluj aktualną wersję youtube i używaj starej wersji, to będą działać bez zacięć.
To po co robią aktualizację, skoro nie działa prawidłowo nowa wersja ?
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@marcinor@Darek_A zauważcie, że zaproponowana porada wyszła od supportu Sony i zarówno jest zapytaniem. Support pyta czy są jakieś inne urządzenia podłączone po HDMI ponieważ urządzenia innych producentów posiadające swój system (Viera Link, Simplink etc.) nie muszą być komatybilne z BraviaSync i mogą być źródłem problemu. Sprawa jest prosta jak nie innych urzadzeń podłączonych po HDMI do TV, a TV dalej sam się włącza skontaktujcie się z infolinią wsparcia technicznego.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Wyciągnąłem z pilota baterie, telewizor dziś się nie włączył sam .

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj @marcinor

Po ponownej konsultacji z zespołem wsparcia, pragnę przekazać, że w tym przypadku będzie można zamówić nowego pilota w ramach gwarancji. Otrzyma Pan od nich maila z dodatkowymi pytaniami, na podstawie których złożą Pańskie zamówienie.

Dziękuję za cierpliwość i pozdrawiam,

Agnieszka_J